Zaproszenie do wzięcia udziału w ankiecie.

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

krycha88 pisze: czw lis 24, 2022 6:30 am Pierwsze pozycje mnie zupełnie nie zaskoczyły, ale 2 pozycja włącz / wyłącz harmonogram z apki to już tak - może jednak warto przy projektowaniu uwzględnić ten mały szczegół? :)
O to akurat pytania były dość często.

Mnie zaskoczyło geotargetowanie oraz ledy adresowalne.

Btw. Pytanie do wszystkich głosujących na te ledy - co by w zasadzie miało być zrobione w apkach pod kątem tych ledów adresowalnych? Jakiego rodzaju funkcje macie na myśli?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
rokoshewsky
Posty: 27
Rejestracja: śr paź 12, 2022 11:09 pm

klew pisze: śr lis 23, 2022 11:07 pm Dziękujemy za oddane głosy!

[...]

Ostatecznie w Cloud zwicieżcą jest: Powiadomienia PUSH (etap I): dla kanałów czujnik "normalnie otwarty"/"binarny", czyli np. otwarcie/zamknięcie bramy, czujnik poczty, itp.

W kategorii Apki zwyciężył: Kanał pomiarowy ogólnego przeznaczenia (KPOP)

[...]
Bardzo dobrze.
Jak sadze widac tez z tego w jakim kierunku rozwojowym moglyby zmierzac produkty SUPLA czyli rozwiazan jak najbardziej uniwersalnych i adaptowalnych.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

rokoshewsky pisze: czw lis 24, 2022 9:48 am Bardzo dobrze.
Jak sadze widac tez z tego w jakim kierunku rozwojowym moglyby zmierzac produkty SUPLA czyli rozwiazan jak najbardziej uniwersalnych i adaptowalnych.
Zacytuję siebie:

Myślę, że większość głosujących to osoby, które już korzystają z Supli, a do tego w większości osoby, które lubią sobie samemu coś "pogrzebać", zaprogramować, czy polutować :).
Siłą rzeczy wyniki takiej ankiety nie są reprezentatywne pod względem statystycznym. Czym jest ~400 głosów na "+100k pobrań" apki w samym Androidzie.
Wynika z tego, że ankieta dotarła do niecałego 1% użytkowników Supli ...

Pytanie jakich funkcji brakuje przysłowiowemu Kowalskiemu lub Kowalskiej? Z jakiego powodu użytkownicy nie decydują się na Suplę, tylko na inny system? Tacy ludzie pewnie nie głosowali w naszej ankiecie.

Forum i społeczność Supli, to jeden z naszych największych skarbów. Także nasze potrzeby na pewno wyznaczają kierunek, ale warto też pamiętać o potrzebach osób, których tu nie ma, a którzy wspierają, lub mogliby wspierać, projekt poprzez swoje zakupy :)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
robertklepacki94
Posty: 941
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

klew pisze: czw lis 24, 2022 10:02 am Pytanie jakich funkcji brakuje przysłowiowemu Kowalskiemu lub Kowalskiej? Z jakiego powodu użytkownicy nie decydują się na Suplę, tylko na inny system? Tacy ludzie pewnie nie głosowali w naszej ankiecie.
Z tego co ja rozmawiam z znajomymi którzy korzystają z Supli w sposób amatorski, to najbardziej brakuje termostatu.
Przemek pisał że prace na tym tematem trwają niezależnie od ankiety, ale tutaj też Zamel musiał by wypuscić na rynek gotowe urządzenia(termostaty nascienne i co najważniejsze głowice grzejnikowe).
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
pablo5
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 20, 2020 8:56 pm

robertklepacki94 pisze: czw lis 24, 2022 10:08 am Z tego co ja rozmawiam z znajomymi którzy korzystają z Supli w sposób amatorski, to najbardziej brakuje termostatu.
Przemek pisał że prace na tym tematem trwają niezależnie od ankiety, ale tutaj też Zamel musiał by wypuscić na rynek gotowe urządzenia(termostaty nascienne i co najważniejsze głowice grzejnikowe).
Jestem dokładnie tego samego zdania - termostat, głowice grzejnikowe, czyli w skrócie umożliwienie Kowalskim sterowanie temperaturą. Do tego dorzuciłbym panele naścienne z wyświetlaczem i bez. No i chyba przede wszystkim reorganizacja i odświeżenie wyglądu aplikacji... Wiem, że smutne to co mówię, ale prawdziwe.
robertklepacki94
Posty: 941
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

pablo5 pisze: czw lis 24, 2022 10:16 am
robertklepacki94 pisze: czw lis 24, 2022 10:08 am Z tego co ja rozmawiam z znajomymi którzy korzystają z Supli w sposób amatorski, to najbardziej brakuje termostatu.
Przemek pisał że prace na tym tematem trwają niezależnie od ankiety, ale tutaj też Zamel musiał by wypuscić na rynek gotowe urządzenia(termostaty nascienne i co najważniejsze głowice grzejnikowe).
Jestem dokładnie tego samego zdania - termostat, głowice grzejnikowe, czyli w skrócie umożliwienie Kowalskim sterowanie temperaturą. Do tego dorzuciłbym panele naścienne z wyświetlaczem i bez. No i chyba przede wszystkim reorganizacja i odświeżenie wyglądu aplikacji... Wiem, że smutne to co mówię, ale prawdziwe.
Dla mnie Apka jest OK, za niedługo dojdzie parę nowych funkcji jak sceny itd.
Niestety najbardziej pożadane są głowice ale z nimi jest największy problem jeśli chodzi o zasilanie, chyba że zamel ma już na to jakiś pomysł(głowice radiowe i bramka do supli czy coś w tym stylu)
Ale będzimy cierpliwi :D :)
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
rokoshewsky
Posty: 27
Rejestracja: śr paź 12, 2022 11:09 pm

klew pisze: czw lis 24, 2022 10:02 am
Siłą rzeczy wyniki takiej ankiety nie są reprezentatywne pod względem statystycznym. Czym jest ~400 głosów na "+100k pobrań" apki w samym Androidzie.
Wynika z tego, że ankieta dotarła do niecałego 1% użytkowników Supli ...
Moze fakt pobierania apki moglby implikowac opcjonalne wypelnienie ankiety ewentualnie oferujac cos w zamian. Anketa tworzylaby sie wtedy dynamicznie. Rezultaty znane bylyby firmie na biezaco a zbiorcze podsumowania moglyby byc publikowane co jakis czas aby nie zaburzac dynamicznego procesu ankietowania.

Tak wyglada, ze juz w tej chwili rysuja sie glowne linie podzialu kierunkow rozwojowych ktorym moznaby nadac odpowiednie priorytety.
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Jeżeli chodzi też o innych to wsparcie żaluzji fasadowych jest również ważne.
Osobiście nie potrzebuję tych funkcji bo nie mam takich żaluzji oraz na tą funkcjonalność nie głosowałem :mrgreen:
ale w kilku domach zainstalowaliśmy sterowniki SRW-01 z nadzieją i zapewnieniem , że kiedyś takie wsparcie się pojawi ;)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

michael pisze: czw lis 24, 2022 10:52 am Jeżeli chodzi też o innych to wsparcie żaluzji fasadowych jest również ważne.
Osobiście nie potrzebuję tych funkcji bo nie mam takich żaluzji oraz na tą funkcjonalność nie głosowałem :mrgreen:
ale w kilku domach zainstalowaliśmy sterowniki SRW-01 z nadzieją i zapewnieniem , że kiedyś takie wsparcie się pojawi ;)
Trzeba było podzwonić i powiedzieć, aby głosowali :D
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
bono122b
Posty: 45
Rejestracja: pn lis 29, 2021 7:57 am

michael pisze: czw lis 24, 2022 10:52 am Jeżeli chodzi też o innych to wsparcie żaluzji fasadowych jest również ważne.
Osobiście nie potrzebuję tych funkcji bo nie mam takich żaluzji oraz na tą funkcjonalność nie głosowałem :mrgreen:
ale w kilku domach zainstalowaliśmy sterowniki SRW-01 z nadzieją i zapewnieniem , że kiedyś takie wsparcie się pojawi ;)
Wygląda na to, że Somfy pozostanie w tym temacie jedynym słusznym rozwiązaniem przez kolejne parę lat :oops:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”