Zaproszenie do wzięcia udziału w ankiecie.

martinok
Posty: 126
Rejestracja: sob gru 17, 2016 10:12 am
Lokalizacja: Poznań

pzygmunt pisze: sob cze 27, 2020 8:01 pm W przyszłym tygodniu będzie
"Wiedza bez Praktyki jest Bezużyteczna , praktyka bez wiedzy Niebezpieczna"...
Gitman
Posty: 468
Rejestracja: sob lis 05, 2022 7:52 am
Lokalizacja: Bielawa

Robert Błaszczak pisze: ndz lut 05, 2023 9:02 am
Gitman pisze: ndz lut 05, 2023 8:50 am Łączyłem tą wiedzę tylko nie rozumie dlaczego to aż tak istotne aby taką funkcjonalność realizować w samym urządzeniu?
odliczanie czasu w scenach działa a tu nie może czy o co chodzi ? Jeśli faktycznie macie takie ambicje żeby zaopatrywać w takie moduły promy, stacje kosmiczne i szpitale to może trzeba wypuścić jakąś osobną serię z zegarem atomowym i akumulatorem samochodowym jako ups na pokładzie żeby broń Boże nie pomylił się choćby o sekundę
Bo takie zostały przyjęte założenia dotyczące funkcji automatu schodowego. Ma się wyłączać po określonym czasie niezależnie, czy sterownik ma dostęp do sieci Internet, czy nie. Dla Ciebie to nie jest problem, że ewentualnie światło się nie wyłączy po określonym czasie, ale zaraz znajdzie się "1000 innych narzekaczy", że jak to tak ma działać to jest to do d...y.

Popatrzcie na ten projekt z szerszej perspektywy, a nie tylko z punktu własnego "chciejstwa".

Spora ilość użytkowników korzysta z funkcji automatu schodowego do sterowania podlewaniem. Co się stanie w momencie otwarcia zaworu i po chwili braku sieci Internet jest chyba dosyć łatwe do przewidzenia.
Jak może spora ilość korzystać, skoro takiej funkcjonalności w modułach supli nie ma. Pokaż mi tych tysiąc narzekaczy którzy to stosują na chińskim sprzęcie i są nie zadowoleni. Co do używania takich modułów bez żadnego innego zabezpieczenia w infrastrukturze krytycznej nie będę komentował bo po prostu są idiotami.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

martinok pisze: ndz lut 05, 2023 9:53 am
pzygmunt pisze: sob cze 27, 2020 8:01 pm W przyszłym tygodniu będzie
Na urządzeniach jest od dawna, tylko apki... :D

Ok, nie chce mi się po raz kolejny wklejać linku do ogłoszeń.

Myślę, że każdy kto choć trochę jest na forum, zdaje sobie sprawę z ilości osób pracujących na stałe nad Suplą.
Jednoosobowa armia może zacząć taki projekt, ale z czasem rzeczy które szły szybko, wymagają coraz więcej czasu, aby to ogarnąć. Kiedyś aktualizacja serwerów wymagała zmian na kilku serwerach. Aktualnie jest ich już prawie 100. Oczywiście nikt tego ręcznie nie robi, ale przygotowanie skryptów i programów do zarządzania czymś takim też nie jest za darmo.
Przy 100 serwerach, awarie zdążają się 10x częściej niż przy 10 serwerach.

Czasem nawet odpisywanie na forum może zająć tyle czasu, że już nie na czasu na pisanie softu ;).

Także jeśli zamiast narzekać, chcielibyście pomóc, to popytajcie znajomych, czy ktoś nie chciałby zmienić pracy :)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

:D :) :) Serio uważasz, że jedna osoba ogarnęłaby np. w rok to co sobą prezentuje Supla i po roku potrafiłaby nadrabiać zaległości, tak by po 2 latach Supla była wygodnym narzędziem dla diy iot? Serio? Nawet nie wspominam, że pisaliście, że ktoś taki ma pisać dokumentację, choć to jest przecież nikomu nie potrzebne, więc można sobie odpuścić.
Supla jest fajna, polska, powiedzmy, że wystarczająca dla użytkowników kupujących gotowe urządzenia.
Jednak zaszłości jest tyle, że hoho....., a tylko dlatego, że ciągle coś jest obiecywane, robicie nadzieję i dziwicie się, że po kilku latach wałkowania tematu użytkownicy się niecierpliwią.
Ostatnio zmieniony ndz lut 05, 2023 11:11 am przez SOYER, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Gitman pisze: ndz lut 05, 2023 9:54 am Jak może spora ilość korzystać, skoro takiej funkcjonalności w modułach supli nie ma.
Supla nie ma ani jednego swojego modułu. Zamel to nie jest Supla.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Robert Błaszczak pisze: ndz lut 05, 2023 11:04 am
Gitman pisze: ndz lut 05, 2023 9:54 am Jak może spora ilość korzystać, skoro takiej funkcjonalności w modułach supli nie ma.
Supla nie ma ani jednego swojego modułu. Zamel to nie jest Supla.
Ale Supla to Zamel.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Pudło.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

SOYER pisze: ndz lut 05, 2023 11:11 am Ale Supla to Zamel.
Zamel to producent sprzętu, który posiada w swojej ofercie moduły z Suplą i jest to jakaś moim zdaniem niewielka wobec całego asortymentu produkcja. I chyba jest to jedyny oficjalny producent modułów z Suplą spełniających wymagane certyfikacje.
Reszta to własne kompilacje wgrywane do cudzych modułów z ESP lub wykonanych samodzielnie w oparciu o nie.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Oczywiście nie znam statystyk ogólnopolskich, ile użytkowników Supli to użytkownicy urządzeń Zamela. Wnioskując po forum i tym jak się userzy chwalą ilością urządzeń, wnioskując po swoim otoczeniu, to jest procent większościowy. Być może sie jednak mylę. Jestem ciekawy czy takie info jest dostępne, czy to tajemnica handlowa.
W moim odczuciu, użytkownicy Supli działający na różnych arduino, esp i jego wariacjach diy to mniejszość.
Mylę się?
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Robert Błaszczak pisze: ndz lut 05, 2023 11:14 am Pudło.
Oczywiście nie miałem na myśli, że Supla to Zamel w senie własnościowym. Tylko ilości userów. Takie mam wrażenie które wyraziłem w poście wyżej. Chyba, że jest ono mylne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”