Zaproszenie do wzięcia udziału w ankiecie.

Gitman
Posty: 492
Rejestracja: sob lis 05, 2022 7:52 am
Lokalizacja: Bielawa

Nie przekonało mnie to ale nie wnikam jeśli supla nie chce zarabiać to już nic mi do tego. Jeśli mam do wyboru tańszego sonofa z możliwością ustawienia automatu schodowego czy bramy a ROW-a który jest droższy i takich funkcjonalności nie ma to dla mnie wybór jest prosty. szkoda tylko że pieniądze idą w obcy kapitał ;)

P.S
Mam row-02m i nie ma tam możliwości ustawienia automatu schodowego wersja 2.8.50
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8268
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Gitman pisze: sob lut 04, 2023 10:36 pm Mam row-02m i nie ma tam możliwości ustawienia automatu schodowego wersja 2.8.50
ROW-02m nie ma tej opcji. mROW-02 ma ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1782
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Jakby nie można było wypuścić firmware do ROW-02 z działającym jako Automat schodowy z dopiskiem, że producent nie bierze odpowiedzialności za prawidłowe działanie tej funkcjonalności, stosujesz na własne ryzyko, bez możliwości roszczeń. Wystarczył by w trybie konfiguracji taki jebisty ptaszek z solidnym ostrzeżeniem na czerwono. Ci co chcą z tego korzystać i liczą się z konsekwencjami to niech korzystają i zaznaczą ten ptaszek, reszta zastanowi się 3 razy.

W przypadku KPOP też nie są potrzebne wodotryski.

Podsumowywując.

System SUPLA miał być typu OPEN SOURCE, gdzie społeczność miała dzielić się rozwiązaniami, przemyśleniami, udoskonalać każdy aspekt automatyki domowej, ale niestety posiada bardzo wąskie gardło w postaci AC SOFTWARE i zamknięte tam na cztery spusty małe grono, które nie słucha co użytkownicy chcą.
Obrazek
krycha88
Posty: 5195
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Duch__ pisze: ndz lut 05, 2023 6:49 am Jakby nie można było wypuścić firmware do ROW-02 z działającym jako Automat schodowy z dopiskiem, że producent nie bierze odpowiedzialności za prawidłowe działanie tej funkcjonalności, stosujesz na własne ryzyko, bez możliwości roszczeń. Wystarczył by w trybie konfiguracji taki jebisty ptaszek z solidnym ostrzeżeniem na czerwono. Ci co chcą z tego korzystać i liczą się z konsekwencjami to niech korzystają i zaznaczą ten ptaszek, reszta zastanowi się 3 razy.
To wygraj tam alternatywny firmware ;)
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1782
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Musiała by być opcja z możliwością wgrania zewnętrznego softu, modułu nie mam ochoty rozbierać i dolutowywać się.
Obrazek
krycha88
Posty: 5195
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Duch__ pisze: ndz lut 05, 2023 7:27 am Musiała by być opcja z możliwością wgrania zewnętrznego softu, modułu nie mam ochoty rozbierać i dolutowywać się.
W większości chińskich urządzeń nie ma takiej opcji a każdy wgrywa swoje oprogramowanie.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4006
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Duch__ pisze: ndz lut 05, 2023 6:49 am Jakby nie można było wypuścić firmware do ROW-02 z działającym jako Automat schodowy z dopiskiem, że producent nie bierze odpowiedzialności za prawidłowe działanie tej funkcjonalności, stosujesz na własne ryzyko, bez możliwości roszczeń. Wystarczył by w trybie konfiguracji taki jebisty ptaszek z solidnym ostrzeżeniem na czerwono. Ci co chcą z tego korzystać i liczą się z konsekwencjami to niech korzystają i zaznaczą ten ptaszek, reszta zastanowi się 3 razy.

W przypadku KPOP też nie są potrzebne wodotryski.

Podsumowywując.

System SUPLA miał być typu OPEN SOURCE, gdzie społeczność miała dzielić się rozwiązaniami, przemyśleniami, udoskonalać każdy aspekt automatyki domowej, ale niestety posiada bardzo wąskie gardło w postaci AC SOFTWARE i zamknięte tam na cztery spusty małe grono, które nie słucha co użytkownicy chcą.
I w przypadku uszkodzenia modułu w ramach gwarancji / rękojmi Zamel musiałby wypytywać Suplę o logi, ile to czasu użytkownik korzystał z funkcji "z czerwonym ptaszkiem"? Bo zaraz znajdzie się ktoś, kto powie, że właśnie wczoraj włączyłem automat schodowy, a dzisiaj już ROW się zepsuł. Zresztą pomimo tego czerwonego dopisku każdy użytkownik uszkodzonego modułu wygrałby sprawę przez PIH.
Tak więc dla Zamela włączenie takiej funkcji to tylko robienie niepotrzebnego smrodu wokół własnej firmy.

Skoro już tak bardzo potrzebujesz ten automat schodowy w urządzeniach Zamela do tego nie przystosowanych, to słuszne rozwiązanie podsunął Ci Krycha88.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Pietras81
Posty: 1719
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Ja również do końca nie czaje w czym jest problem. Przeciesz możesz kupić coś z ryżowego pola lub od ludzi który nawet na tym forum robią gotowe moduły i wgrac tam co Ci się podobna. Przeciesz nie wszystkie urządzenia musisz kupić od Zamela. Skoro Zamel nie ma czegoś w ofercie to każdy kupuje coś innego i nie martwi się o gwarancje. Myślę że jednym z przykładów jest Sp111.
https://pietras-81.aqi.eco/
Gitman
Posty: 492
Rejestracja: sob lis 05, 2022 7:52 am
Lokalizacja: Bielawa

Pietras81 pisze: ndz lut 05, 2023 7:59 am Ja również do końca nie czaje w czym jest problem. Przeciesz możesz kupić coś z ryżowego pola lub od ludzi który nawet na tym forum robią gotowe moduły i wgrac tam co Ci się podobna. Przeciesz nie wszystkie urządzenia musisz kupić od Zamela. Skoro Zamel nie ma czegoś w ofercie to każdy kupuje coś innego i nie martwi się o gwarancje. Myślę że jednym z przykładów jest Sp111.
Teraz to wiem tylko nie wiedziałem na początku zabawy z suplą, nie rozumie co miało by się popsuć w takim module o czym pisze Robert.
Yepestis
Posty: 608
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 6:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

Gitman pisze: ndz lut 05, 2023 8:07 am
Pietras81 pisze: ndz lut 05, 2023 7:59 am Ja również do końca nie czaje w czym jest problem. Przeciesz możesz kupić coś z ryżowego pola lub od ludzi który nawet na tym forum robią gotowe moduły i wgrac tam co Ci się podobna. Przeciesz nie wszystkie urządzenia musisz kupić od Zamela. Skoro Zamel nie ma czegoś w ofercie to każdy kupuje coś innego i nie martwi się o gwarancje. Myślę że jednym z przykładów jest Sp111.
ESP ma ograniczoną ilość cykli zapisu danych do wbudowanej pamięci. Automat schodowy z racji odliczania czasu robi często zapis danych do tej pamięci co w stosunkowo krótkim czasie może praktycznie uśmiercić moduł.

Teraz to wiem tylko nie wiedziałem na początku zabawy z suplą, nie rozumie co miało by się popsuć w takim module o czym pisze Robert.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”