Instalacja bramki SUPLA-VIRTUAL-DEVICE z obsługą termometrów LYWSD03MMC

mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Kolejna doba po restarcie, tym razem dwa termometry nie pokazują temperatury w aplikacji (2 kreski --)
htop wygląda tak:
Obrazek
procesy zaczynające się od python3 i supla-virtual-device nie znikają, cały czas się takie utrzymują, po reboocie będzie znów wszystko ok, do czasu,
pliki z wynikami txt w tych termometrach maja stara godzine zapisu, czyli nowe dane nie są zapisywane
jak to ogarnac bez rebootu?
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

mmiikk pisze: ndz sty 22, 2023 1:51 pm Kolejna doba po restarcie, tym razem dwa termometry nie pokazują temperatury w aplikacji (2 kreski --)
htop wygląda tak:
Obrazek
procesy zaczynające się od python3 i supla-virtual-device nie znikają, cały czas się takie utrzymują, po reboocie będzie znów wszystko ok, do czasu,
pliki z wynikami txt w tych termometrach maja stara godzine zapisu, czyli nowe dane nie są zapisywane
jak to ogarnac bez rebootu?
Zobacz na sposób opisany tu. Na końcu pierwszego posta jest skrypt który sam zrobi wszystko.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Lector pisze: ndz sty 22, 2023 5:30 pm
jak to ogarnac bez rebootu?
Zobacz na sposób opisany tu. Na końcu pierwszego posta jest skrypt który sam zrobi wszystko.
[/quote]
Tu czyli gdzie?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Supla Virtual Device jest już od dosyć dawna nie wspierana. Być może aktualizacja innych pakietów systemu (nowa wersja OS) powoduje takie problemy. Zerknij do tego tematu: viewtopic.php?t=12353
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Sorki nie wkleiłem linka :P
Ale kolega wyżej już podał :)
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

A ja mam takie pytanie - mam SVD z termometrami i w razie czego mam zrobiony obraz kartySD maliny.
Teraz jak wrzucę obraz na inną kartę i odpalę na innej malinie (mając wyłączoną tą pierwszą) druga malina zgłasza się w Cloud jako ta sama z tym samymi GUID etc. Jak to zmienić bo ze mnie noga w lnx.

Chciałbym to odpalić u rodziców a nie chcę instalować wszystkiego od początku tylko tylko zrobić klona j/w i pozmieniać MAC czujników oraz nr liczników (mam tam też MBUS od liczników wody na 868Mhz )
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

QLQ pisze: pn lut 06, 2023 12:04 pm A ja mam takie pytanie - mam SVD z termometrami i w razie czego mam zrobiony obraz kartySD maliny.
Teraz jak wrzucę obraz na inną kartę i odpalę na innej malinie (mając wyłączoną tą pierwszą) druga malina zgłasza się w Cloud jako ta sama z tym samymi GUID etc. Jak to zmienić bo ze mnie noga w lnx.

Chciałbym to odpalić u rodziców a nie chcę instalować wszystkiego od początku tylko tylko zrobić klona j/w i pozmieniać MAC czujników oraz nr liczników (mam tam też MBUS od liczników wody na 868Mhz )
Tam jest plik z auth key i guid dodany gdzieś. Poszukaj w katalogu gdzie masz svd. Jak go usuniesz, to wygeneruje się nowy i będzie nowe urządzenie.
Jeśli nie znajdziesz to daj znać, to sprawdzę dokładnie gdzie on jest
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Jacaxx1
Posty: 57
Rejestracja: wt lis 20, 2018 7:33 pm

Hej koledzy mam problem od wczoraj z SD i SVD wszystko pięknie działało a teraz w aplikacji co chwilę pojawia i się znika i tak w kółko,co może być przyczyną? Wszystko uruchomienie na terminalu. Brak mi pomysłu gdzie szukać przyczyny,
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Jacaxx1 pisze: pn lut 06, 2023 1:09 pm Hej koledzy mam problem od wczoraj z SD i SVD wszystko pięknie działało a teraz w aplikacji co chwilę pojawia i się znika i tak w kółko,co może być przyczyną? Wszystko uruchomienie na terminalu. Brak mi pomysłu gdzie szukać przyczyny,
Supla-device loguje do /var/log/syslog. Sprawdź czy tam coś widać
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

klew pisze: pn lut 06, 2023 12:41 pm
QLQ pisze: pn lut 06, 2023 12:04 pm A ja mam takie pytanie - mam SVD z termometrami i w razie czego mam zrobiony obraz kartySD maliny.
Teraz jak wrzucę obraz na inną kartę i odpalę na innej malinie (mając wyłączoną tą pierwszą) druga malina zgłasza się w Cloud jako ta sama z tym samymi GUID etc. Jak to zmienić bo ze mnie noga w lnx.

Chciałbym to odpalić u rodziców a nie chcę instalować wszystkiego od początku tylko tylko zrobić klona j/w i pozmieniać MAC czujników oraz nr liczników (mam tam też MBUS od liczników wody na 868Mhz )
Tam jest plik z auth key i guid dodany gdzieś. Poszukaj w katalogu gdzie masz svd. Jak go usuniesz, to wygeneruje się nowy i będzie nowe urządzenie.
Jeśli nie znajdziesz to daj znać, to sprawdzę dokładnie gdzie on jest
nie mogę tego znaleźć.
A dodatkowo zainstalowałem wmbusmeters (https://snapcraft.io/wmbusmeters) przez snap i nie wiem jak to odpalić. Wcześniej było prościej
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”