Instalacja bramki SUPLA-VIRTUAL-DEVICE z obsługą termometrów LYWSD03MMC

Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 360
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

lesny8 pisze: śr sty 11, 2023 10:44 pm Przeszło mi to przez myśl, ale po cichu liczyłem na Roberta, że się za to weźmie ;)
Z grubsza opisałem jak to działa i co jak zrobiłem, ale fakt faktem, że jak ktoś się by chciał wziąć za zmianę sposobu pozyskiwania danych z czujników i do tego jeszcze zmienić SVD na SD to możne się pogubić :roll:
Malinkę na testy mam, ale brakło mi termometrów, żeby przejść cały proces od początku i porobić jakieś notatki, postaram się coś wymyślić 8-)
liczymy na Ciebie lub Roberta ;)
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Ja trochę stuningowalem poradnik Roberta żeby bateryjek nie zjadało.

https://klimastech.eu.org/instalacja-br ... ywsd03mmc/

Jednak po tym co widzę co koledzy wydobyli coś czuje ze będzie updejt z opisem wgrania atc firmware i nowego skryptu zczytujacego dane.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Mi się udało to zrobić z tego opisu na terminalu dell wyse , mam teraz 7 termometrów ze zmienionym firmware na ATC a obsługuje go ta sama biblioteka , a nie jestem orłem z Linuksa zaledwie pisklęciem 🤣 Zmianę firmware robi die łatwo przy użyciu niezbyt starego telefonu z Androidem po przed stronę www , prościej niż GG GUI
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

@shimano73 - do zmiany firmware nawet możesz użyć PC z modułem BT ;) dziala na przegladarce Chrome na pewno.

Cieszę się że mój artykuł jest na tyle jasny że sobie poradziłeś:)
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Co daje zmiana firmwaru termometrów?
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

klimasstudio pisze: pt sty 13, 2023 10:25 am @shimano73 - do zmiany firmware nawet możesz użyć PC z modułem BT ;) dziala na przegladarce Chrome na pewno.

Cieszę się że mój artykuł jest na tyle jasny że sobie poradziłeś:)
Ja to robiłem wg filmiku z YT , tam gość robił to z telefonu dlatego ja też tak próbowałem i tak podaje dalej :)
Jest jeden mały problemik jeszcze , od czasu do czasu zwykle co 24h przestają mi się aktualizować dane z czujników , wystarczy reset terminala i działa . Gdzie szukać problemu ?
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Ja crona do wykonania skryptu mam na co 5 minut a skrypt uruchamiający trochę zmodyfikowałem. Gdy się uruchamia dokonuje 2 odczytów i killuje procesy bluepy. Zauwazylem że się zapętlają gdy tego nie zrobię i kolejne odczyty już się nie wykonują.

Kod: Zaznacz cały

#!/bin/bash
# Przejdz do folderu z skryptami odczytu
cd /home/pi/appdata/supla-virtual-device/supla-mi-th/

# Odczyt z czujnika Xiaomi
sudo ./LYWSD03MMC.py --device A4:C1:38:D4:4D:C4 --battery --round --debounce --name th0 --interface 0 --count 2 --unreachable-count 10 --callback save-to-file.sh

# Kill all bluepy proces

sudo pkill bluepy
Jak przestanie Ci odczytywać danych sprawdz komenda "htop" czy CPU ma duże zużycie na procesach bluepy. Jeżeli tak to moja metoda odczytów powinna pomóc.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Jacaxx1
Posty: 57
Rejestracja: wt lis 20, 2018 7:33 pm

Ma ktoś jakieś pomysły? Walczę z termometrami,bramką postawiona ,dodane 7 termometrów,w cronie ustawione wywołanie skrypty do 5 minut ( kilka sztuk na 5 i kilka na 6 minut) problem taki że oo kilku godzinach jeden-dwa nie rozłączają połączenia bt oo czym przestają wysyłać dane do supli,ma ktoś jakieś pomysły?
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Jacaxx1 pisze: śr sty 18, 2023 9:38 am Ma ktoś jakieś pomysły? Walczę z termometrami,bramką postawiona ,dodane 7 termometrów,w cronie ustawione wywołanie skrypty do 5 minut ( kilka sztuk na 5 i kilka na 6 minut) problem taki że oo kilku godzinach jeden-dwa nie rozłączają połączenia bt oo czym przestają wysyłać dane do supli,ma ktoś jakieś pomysły?
Ja się poddałem i do crontaba roota wpisałem reboot maliny co godzine, tak profilaktycznie, teraz znacznie rzadziej prawie wcale nie znikają termometry z supli.
Chociaż wolałbym bardziej eleganckie rozwiązanie.
Jacaxx1
Posty: 57
Rejestracja: wt lis 20, 2018 7:33 pm

Właśnie chciałbym uniknąć takiego patentu z ciągłym resetem ewentualnie raz w nocy. W tej chwili 4 już zniknęły, cały czas mają połączenie BT a powinno zostać rozłączone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”