∞SUPLA nowa wersja alternatywnej apki na Androida

Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Siemanko Suplowicze!

Dziś chciałem podzielić się z Wami zmodyfikowaną apką, którą od jakiegoś czasu sobie użytkuję :D

Z racji tego, że ten build nie posiada wszystkich modyfikacji, które były dostępne w supla∞ i tego, że pojawiła się oficjalna obsługa kont (tym samym moje rozwiązanie profili stało się zbędne), a ja nie miałem na tyle czasu by napisać mechanizm migracji profili do kont, to postanowiłem udostępnić apkę z nowym identyfikatorem aplikacji. W nowym wariancie apki nie ma też dostępnej rotacji ekranu.

W aplikacji na obecną chwilę są zmienione/dodane tylko te elementy, z których osobiście korzystam i których mi brakuje w wersji oficjalnej.

Poniżej lista zmian i kilka screenów przedstawiających różnice pomiędzy aplikacjami w wersji v2.3.81
  • Tryb samochodowy – jest to coś z czego korzystam najczęściej ;)
    Z racji pojawienia się przycisku wyboru aktywnego konta(profilu) na górnej belce menu, zabrakło miejsca na przycisk z samochodem, dlatego też uwolniłem ten przycisk. Przy okazji włączenie trybu samochodowego jedną ręką jest dużo prostsze. Można sobie dostosować widoczność typów kanałów dla tego trybu.

    Obrazek
  • Przycisk 1|2|3 na rozkładzie ze szczegółami licznika energii + wizualna korekta wyświetlanych wartości.

    Obrazek
  • Zmiana koloru belki z nazwą lokalizacji – dla mnie zielonego nigdy za wiele :) Poprawia widoczność przy szybkim scrollowaniu kanałów i uspokaja :D
  • Delikatna zmieniona wysokość kanałów i odstępów między podpisami, dzięki temu kilka kanałów więcej wchodzi nam na ekran. Nie jest to tak ciasno jak w supla∞, ale w moim odczuciu lepiej to wygląda.
  • Zmieniona domyślna ikonka żarówki dla wszystkich kanałów z kanałem oświetlenia, tak jak to było domyślnie w supla∞. Osobiście mam mało własnych ikonek dla kanałów z oświetleniem, dlatego taka prosta zmiana pomaga szybko scrollując wyhaczyć zapalone oświetlenie.

    Obrazek
  • Zmieniona domyślna ikona i sposób wyświetlania kanałów przedstawiających odległość.
    Tu akurat nie korzystam z takiego kanału, ale taki kanał mam. Podejrzewam, że mało kto korzysta z tego typu, ale jest to taki drobny babol, który przy obecnej możliwości regulacji wysokości kanałów, pojawia się dla wysokości minimalnej.

    Obrazek
Instalator apki można pobrać tu:
∞supla.apk
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Zainstalowane...
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Dzięki za udostępnienie nowej wersji apki :D .
Dla mnie osobiście, jednak tego zielonego jest trochę za dużo.
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Jak dla mnie poprzednie wysokości kanałów były OK ale różnica jest minimalna (na całym ekranie mieści się o 0,7 belki mniej. Super, że weszła kolejność lokalizacji ;) Z car moda na razie nie korzystam, pewnie niebawem zacznę.
Pozostałych funkcji, które przeszły poprawki i zmiany nie używam (żarówka była już w poprzednim wydaniu o ile się nie mylę?)
Z błędów, które zauważyłem to nie zaczytał mi ikonki indywidualnej do włącznika zasilania.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
kwiatek_m
Posty: 23
Rejestracja: wt sty 07, 2020 1:23 pm

Wniosę też kilka moich spostrzeżeń.
Umiejscowienie ikony car mode jak dla mnie jest niefortunne bo próbując załączyć jakiś kanał mam po środku właśnie ikonę samochodu przez co muszę celować aby nie wcisnąć car mode.
Druga sprawa to czcionka w mierniku energii jest jest większa niż w poprzedniej wersji przez co jednostki (np kvarh mam podzielone) nie mieszczą się w jednej linii.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

kwiatek_m pisze: pn lis 14, 2022 10:44 am Wniosę też kilka moich spostrzeżeń.
Umiejscowienie ikony car mode jak dla mnie jest niefortunne bo próbując załączyć jakiś kanał mam po środku właśnie ikonę samochodu przez co muszę celować aby nie wcisnąć car mode.
Druga sprawa to czcionka w mierniku energii jest jest większa niż w poprzedniej wersji przez co jednostki (np kvarh mam podzielone) nie mieszczą się w jednej linii.
U mnie nawet jak przycisk z autem jest nad wysuwanym 'włącz', to jestem w stanie trafić w prostokąt i uruchomić akcję. Zazwyczaj steruję kanałami na innej wysokości, może to kwestia przekątnej ekranu? Pokaż jakieś zrzuty z ekranu. Czcionki się nie zmieniły pomiędzy wersjami, pokaż mi obrazki z obu aplikacji ;)
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Patryk pisze: pn lis 14, 2022 6:17 am Dla mnie osobiście, jednak tego zielonego jest trochę za dużo.
Dla mnie też. Ten jasny zielonkawy z oryginalnej aplikacji na belce lokalizacji zdecydowanie lepiej wygląda.
Ale to kwestia gustu, a o gustach... :D
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

... jeszcze jedno pytanie ... czy rozwijanie belek lokalizacyjnych w trybie standardowym i car mode musi być powiązane?
Chodzi mi o to, że furtkę mam w lokalizacji np. "Zewnątrz" gdzie mam inne urządzenia zewnętrzne typu oświetlenie elewacji, ogrodu, etc. W trybie standardowym prawie nie używam tej lokalizacji do włączania (działają harmonogramy) więc lokalizacja ma zawsze zwiniętą belkę natomiast jadąc autem włączam Car Mode i ta belka też jest ukryta. Jeżeli ją rozwinę w CM to tez mi się automatycznie rozwinie w trybie standard.

Da się to rozdzielić?
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
kwiatek_m
Posty: 23
Rejestracja: wt sty 07, 2020 1:23 pm

lesny8 pisze: pn lis 14, 2022 11:49 am
kwiatek_m pisze: pn lis 14, 2022 10:44 am Wniosę też kilka moich spostrzeżeń.
Umiejscowienie ikony car mode jak dla mnie jest niefortunne bo próbując załączyć jakiś kanał mam po środku właśnie ikonę samochodu przez co muszę celować aby nie wcisnąć car mode.
Druga sprawa to czcionka w mierniku energii jest jest większa niż w poprzedniej wersji przez co jednostki (np kvarh mam podzielone) nie mieszczą się w jednej linii.
U mnie nawet jak przycisk z autem jest nad wysuwanym 'włącz', to jestem w stanie trafić w prostokąt i uruchomić akcję. Zazwyczaj steruję kanałami na innej wysokości, może to kwestia przekątnej ekranu? Pokaż jakieś zrzuty z ekranu. Czcionki się nie zmieniły pomiędzy wersjami, pokaż mi obrazki z obu aplikacji ;)
Zrobiłe screeny z aplikacji. Telefon z wysw. 6,5" S20FE.
wersja  2.3.77
wersja 2.3.77
Screenshot_20221114-134520_SUPLA .jpg (382.9 KiB) Przejrzano 4089 razy
wersja 2.381
wersja 2.381
Screenshot_20221114-134537_ SUPLA.jpg (416.4 KiB) Przejrzano 4089 razy
Załączniki
Screenshot_20221114-134617_ SUPLA.jpg
Screenshot_20221114-134617_ SUPLA.jpg (378.14 KiB) Przejrzano 4089 razy
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Zajefajnie!
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”