ZAMEL THW-01 - Testy

sherif14
Posty: 98
Rejestracja: pn lis 29, 2021 3:20 pm

Czy jest może w planach stworzenie widgetu, który pozwoliłby na szybki podgląd temp. na głównym ekranie telefonu ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Tak. Powinien być dostępny wraz z wydaniem nowej wersji.
mjacek
Posty: 23
Rejestracja: pt sty 07, 2022 8:13 am

Testuję sobie 2 szt produkcyjne (kupione "normalnie" na zamel24). Fajne.

Najbardziej mojej wnuczce podobało się rozłączanie i łączenie THW z podstawką. Mi zresztą też obudowa się podoba, w tym te malutkie symbole kłódeczki otwartej i zamkniętej (jako elektronikowi najbardziej mi się podoba symbol otwartej).

Teraz konstruktywna krytyka:

1. Przydałoby się w instrukcji papierowej dać jeden rysunek pt. jak rozbierać podstawkę celem przykręcenia.

2. Instrukcja ma dział po rosyjsku, nie ma po ukraińsku.

3. W instrukcji GB jest tytuł "control temperature and humidity" - po angielsku "control" to znaczy "sterować", a tu na razie mamy tylko pomiar; poprawniej by było "monitor temperature and humidity".

4. Chciałbym w opcjach konfiguracji LEDa mieć jeszcze "off - when connected, but blink at wakeup" (opis za długi, ale chciałem napisać o co chodzi).

5. Mi się podoba obudowa bez grafiki - może grafika byłaby naklejana przez użytkownika? (nalepka z przezroczystej folii)?
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Dokupiłem jeszcze dwie sztuki THW-01 i podmieniłem w pokoju i salonie a ten na testy co dostałem jest w kuchni. Teraz widzę jakie przekłamania miałem na tych DIY bo jednak się grzały o te kilka *C Jednak DEEP SLEEP by się przydał w tych moich DIY. Uważam że THW to bardzo dobry produkt i warty uwagi. Zastosowanie DEEP SLEEPA bardzo pozytywnie wpływa na pomiary i nie ma przekłamań od grzania modułu. Można było się pokusić o wersję do ramki modułowej 45x45 bo prawie każdy osprzęt posiada takowe.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

mjacek pisze: pn lis 14, 2022 7:56 am 4. Chciałbym w opcjach konfiguracji LEDa mieć jeszcze "off - when connected, but blink at wakeup" (opis za długi, ale chciałem napisać o co chodzi).
Urządzenie celowo nie zapala/gasi diody przy wybudzeniu, bo takie cykliczne pojawianie się migania byłoby dość irytujące po dłuższym używaniu.

Natomiast, gdyby były problemy z połączeniem się do sieci, to THW będzie migać diodą w trakcie wybudzenia, gdy nie może nawiązać połączenia. Idea była taka, że jeśli wszystko działa ok, to nie migamy, a jak pojawi się problem, to będzie migać.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
przygod
Posty: 97
Rejestracja: śr lip 17, 2019 9:31 am

Przymierzam się do powieszenia kilku z posiadanych modułów na ścianach.
Chciałbym uniknąć podłączenia przez usb i zakładam raczej zasilanie przewodami przez podstawkę.
Czy ktoś już to robił i jest w stanie polecić jakąś zgrabną przetwornicę którą można schować do puszki ?
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

@klew
Tak offtopic.
Już kiedyś o tym wspomniałem, ale ...
Czy była by możliwość dodania ( ogólnie ) jeszcze jednej opcji LED-a.
Mianowicie.
Jeżeli moduł łączy się z CLUD-em ( chyba co 6 sekund ), to w tym momencie, żeby LED "mignęła".
Coś na zasadzie, jeżeli DS-a podepnie się pod gpio2 w wemos-ie ?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Patryk pisze: pn lis 14, 2022 9:40 am @klew
Tak offtopic.
Już kiedyś o tym wspomniałem, ale ...
Czy była by możliwość dodania ( ogólnie ) jeszcze jednej opcji LED-a.
Mianowicie.
Jeżeli moduł łączy się z CLUD-em ( chyba co 6 sekund ), to w tym momencie, żeby LED "mignęła".
Coś na zasadzie, jeżeli DS-a podepnie się pod gpio2 w wemos-ie ?
Nie wiem o co chodzi z podłączeniem DS do GPIO2 w Wemosie ;P

Moduł zacznie migać, gdy będzie miał problemy z nawiązaniem połączenia z serwerem (o ile dioda nie jest ustawiona na "always off").
Wiem, że w tym pierwszym sofcie był problem z zawieszaniem się urządzenia, ale ten problem już nie występuje po aktualizacji.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Chodzi mi o całkowicie nową funkcję LED-a.
Obecnie do wyboru jest przy poprawnie działającym i zarejestrowanym module,
LED ON lub OFF.
Każdy moduł ( o ile nie jest w DEEP SLEEP) , co parę sekund nawiązuje połączenie z CLUD-em.
I w tym momencie interesowało by mnie, żeby LED mignęła, jak moduł "sprawdza" połączenie z CLUD-em.
Wtedy wzrokowego można by było stwierdzić, że moduł "żyje".
mjacek
Posty: 23
Rejestracja: pt sty 07, 2022 8:13 am

klew pisze: pn lis 14, 2022 9:16 am
mjacek pisze: pn lis 14, 2022 7:56 am 4. Chciałbym w opcjach konfiguracji LEDa mieć jeszcze "off - when connected, but blink at wakeup" (opis za długi, ale chciałem napisać o co chodzi).
Urządzenie celowo nie zapala/gasi diody przy wybudzeniu, bo takie cykliczne pojawianie się migania byłoby dość irytujące po dłuższym używaniu.

Natomiast, gdyby były problemy z połączeniem się do sieci, to THW będzie migać diodą w trakcie wybudzenia, gdy nie może nawiązać połączenia. Idea była taka, że jeśli wszystko działa ok, to nie migamy, a jak pojawi się problem, to będzie migać.
OK, mi chodzi o czwartą opcję, nie o zastąpienie trzech istniejących.
Motywacja:
- widzieć, że działa (że np. zasilanie się nie odłączyło), ale nie dawać po oczach i nie żreć prądu
- tak działają czujki pożarowe i CO2 - mrugną sobie co jakieś pół minuty czy minutę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL THW-01”