ROW-04m przełącznik

bocian00@wp.pl
Posty: 28
Rejestracja: ndz sie 21, 2022 1:19 pm

Witam serdecznie. Mam pytanie ale najpierw przedstawię sytuacje.
Zrobiłem instalacje w swoim nowym domu i zrobiłem ja w topologii gwiazdy. Do kazdego przełącznika doprowadziłem linke 4x0.75. Zastosowałem normalne przelaczniki ze sprezynkami(takie co powracaja),ustawiłem na monostabilne No i wszystko hula. W garażu np z czterech punktów moge załączać jedno oświetlenie. Z czasem zrobiło się to uciążliwe bo nie zawsze za pierwszym razem swiatlo się zapala.
Wyeliminowałem sprężynki, przestawiłem moduły na bistabilne.
Wszystko by było ok tylko nie moge już zapalac światła z czterech miejsc.
Czy można jakoś temu zaradzić zeby wszystko działało jak należy na przełącznikach bez sprężynek?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Próbowałeś zmienić czułość wejść w trybie monostabilnym ?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

W przypadki przycisków monostabilnych można podłączać wiele przycisków pod jedno wejście, bo sygnał jest krótki i ryzyko jednoczesnego wciśnięcia dwóch przycisków jest niewielkie. Do tego jest to bezpieczne, a jedyny efekt nałożenia się takich dwóch wciśnięć jest taki, że urządzenie potraktuje to jako jedno wciśnięcie.
Natomiast przycisków bistabilnych (bez sprężynki) nie wolno podłączać kilku do jednego wejścia. W momencie, gdy włączysz jeden przycisk, to na wejściu pojawi się napięcie sygnalizujące wciśnięcie. Wciskanie kolejnych przycisków nic nie zmieni, bo po prostu nadal będzie napięcie podane na wejście. Trzeba by wszystkie przyciski wyłączyć, aby napięcie zniknęło i aby urządzenie rozpoznało przełączenie przycisku.

Także ja bym przywrócił im sprężynki, aby były monostabilne i na urządzeniu w trybie konfiguracyjnym zwiększył czułość wejścia. Domyślna wartość wymaga dość długiego przytrzymania przycisku i szybkie wciśnięcia potrafi przegapić.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

A czy przy bistabilnych jak by dać włączniki schodowe i krzyżowe to wówczas nie powinno działać ??
https://pietras-81.aqi.eco/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Pietras81 pisze: pt paź 07, 2022 8:04 am A czy przy bistabilnych jak by dać włączniki schodowe i krzyżowe to wówczas nie powinno działać ??
Schodowe + krzyżowe będą działać
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
bocian00@wp.pl
Posty: 28
Rejestracja: ndz sie 21, 2022 1:19 pm

Dziekuje wszystkim za sugestie i podpowiedzi.
Oczywiście jak zawsze można na was liczyc👍😉😁😁😁
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-04m”