sonoff PowR316 Origin - supla?

zigler
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 06, 2022 6:57 am

A możesz napisać jak zmieniłeś soft przez www?
Bo mi coś się nie udaje :(
DunCon
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 09, 2018 4:35 pm

Jest jakaś magia w tym urządzeniu w wprowadzeniu go w tryb programowania. Nie mogę sobie poradzić z wrzuceniem supli...
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2100
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Tylko kabelki..
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
zigler
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 06, 2022 6:57 am

Wgrywam wygenerowane firmware po kablach. Niby sukces.
Odłączam usb. podłączam ponownie ale Powr316 nie rozgłasza sieci. Co robię żle?
Załączniki
flash.jpg
flash.jpg (189.11 KiB) Przejrzano 742 razy
krycha88
Posty: 5195
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

zigler pisze: śr lis 16, 2022 9:03 pm Wgrywam wygenerowane firmware po kablach. Niby sukces.
Odłączam usb. podłączam ponownie ale Powr316 nie rozgłasza sieci. Co robię żle?
Jest tam ESP32 więc tym programem pierwsze programowanie się nie uda. Zacznij od przeczytania README który jest w zip'ie - jeżeli go nie masz to wygeneruj soft dla ESP32.
https://gui-generic-builder.supla.io/
zigler
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 06, 2022 6:57 am

Dzięki za odpowiedź.
Dopiero zaczynam z Suplą i może dlatego z wrażenia jeszcze wszystkiego nie ogarniam ;)
Po kilkukrotnym flashowaniu praktycznie się poddałem, napisałem posta i wtedy zobaczyłem że w gui generic builder oprócz opcji "pobierz" jest jeszcze opcja "zainstaluj". Kliknąłem i poszło! soft się zainstalował i Sonof działa pod Suplą ;)
slavo_s2k
Posty: 226
Rejestracja: sob mar 10, 2018 7:32 pm

Próbuje wrzucić wygenerowany soft, ale mam problem, przez stronę zawisa na komunikacie "Preparing installation", próbując przez FLASH DOWNLOAD TOOLS wygląda to tak:
esp_blad.jpg
esp_blad.jpg (5.41 KiB) Przejrzano 651 razy
Próbował w momencie wpinania programatora trzymać wciśnięty przycisk i próbowałem bez , zawsze taki sam efekt, co mogę robić źle?
Rafo30
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 23, 2021 8:55 am

Jest opcja podłączenia czujników temperatury DS18B20 do tego POWR316 Origin?
lukasami
Posty: 25
Rejestracja: wt lis 29, 2022 5:34 pm

Zamówiłem wersje POWR316 czy wersja oprogramowania to Sonoff POW R3 Origin 16A w GUI-Generic Builder ?
Qamil_22
Posty: 81
Rejestracja: ndz lis 11, 2018 6:42 pm

Urządzenie: Sonoff POW Origin 16A (R316).
Wgrano firmware wygenerowane przez testowe GUI: GUI-Generic.ESP32.v7.3.0.test.Sonoff_POW_R3_Origin_16A.json.tmpl
Do wgrania użyto: Flash Download Tool v3.9.5
Tryb wgrywania: standardowo, przytrzymanie przycisku na urządzeniu w trakcie wpinania programatora.

Status: urządzenie działa, choć w wygenerowanym sofcie znajdują się niewłaściwie dopisane piny dla statusów LED.
Powinno być:
- GPIO05 Wifi_LED (niebieski – taki należy ustawić w Config dla GPIO)
- GPIO18 Status LED (HIGH = off, LOW = on) (czerwony - taki ustawić w ustawieniach dla statusu załączenia przekaźnika)

Uwaga 1:
Niech Was nie zmyli miganie diody czerwonej w trybie konfiguracji na początku przed zmianą ustawień LED.

Uwaga 2:
Dwukrotnie próbowałem wykorzystać soft wygenerowany przez GUI-Generic: v7.2.1; Builder: v5.0.0, niestety miałem problem z połączeniem sonoffa z siecią: po wgraniu softu i podpięciu urządzenia do sieci 230V wskaźnik leg czerwony (powinien niebieski) mrugał szybko tak jak w trybie konfiguracji, ale sieć się nie zgłaszała.

Uwaga 3:
Podczas dolutowywania przejściówki do urządzenia należy mieć na uwadze że od spodu piny przejściówki muszą zostać na tyle skrócone aby nie wystawały poza płytkę (lutowanie od góry). Przeciwnym razie płytka nie zmieści się gdyż pod spodem znajduje się prostopadłościenny ogranicznik dla LED-ów.
ustawienia przy flashowaniu.png
ustawienia przy flashowaniu.png (109.9 KiB) Przejrzano 316 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”