ZAMEL - ZAPROSZENIE DO TESTÓW THW-01 :)

tgaweda
Posty: 91
Rejestracja: pn lis 13, 2017 9:21 pm

Cześć. Obecnie czujnik temperatury i wilgotności najmocniej wykorzystuję w łazience. DYI *inCan z DHT22. Na podstawie jego wskazań steruję ROW-02 wentylatora i oświetlenia. Do warunkowania oświetlenia wykorzystuję również czujnik ruchu na ZigBee. Logika zbudowana w HA.
Chętnie sprawdzę czy używając THW-01 tak samo szybko odprowadzę wilgoć z łazienki.

P.S. I jeszcze pozwolę zaoszczędzić na kosztach wysyłki :-) wracając po pracy przez Pszczynę ;-)
Yepestis
Posty: 605
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 6:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

Na egzemplarz do testów nie liczę że się załapię, nie mam żadnego ciekawego zastosowania, tylko zwyczajny pomiar w pokojach. Tak więc testujcie szybko i sprawnie żeby czujniki szybko weszły do sprzedaży :)
Luther
Posty: 98
Rejestracja: ndz lut 16, 2020 8:19 pm

Również nie liczę, że się załapie. Ale koledzy testujcie, testujcie a ja poczekam na gotowy produkt.
3x Pnw-01, 2x Row-01, 2x Row-02, 1x Row-07, 1x Slw-02, 1x Diw-01, Slw-01, Lew-02
jacekc
Posty: 22
Rejestracja: ndz maja 10, 2020 8:12 pm

Dzień dobry,
testuję czujnik podpiety przez bramkę (zresztą testową) Fakro. Czujnik jest w salonie i mierzy wilgotność oraz temperaturę.

Działa OK.

Chętnie podłacze sie do kolejnego czujnika i zastosuje w innej części domu.
Załączniki
IMG_3895.PNG
IMG_3895.PNG (176.04 KiB) Przejrzano 582 razy
IMG_3894.PNG
IMG_3894.PNG (168.41 KiB) Przejrzano 582 razy
Awatar użytkownika
Gang
Posty: 616
Rejestracja: pt lis 09, 2018 12:44 pm

Ja korzystam z termostatu od majfrendów. Który steruje zaworami w podłogowce.
Kotłownie mam połączona skrętka z salonem. Oprócz tego w tym samym gniazdku jest również 230 dostępne.
z tyłu jest klatka schodowa która będzie remontowana, jak trzeba to wszystko dam radę zmieścić, mam również beton jakbym musiał coś uzupełnić!
thw.jpg
thw.jpg (82.7 KiB) Przejrzano 568 razy
Czekałem z niecierpliwością na sprzęt od Was.

Ps. Zepsuliście mi plan na prima aprilis, chciałem się ogłosić nowym pracownikiem zamela, ogłosić testy termostatu i jako kryterium wyboru zrobić: najbardziej głupia mina usera forum.

Ale cieszę się, że testy są szybciej ;p

Jak zawsze postaram się testować jak najlepiej i dzielić się opiniami. Pierwsze co przychodzi mi na myśl, skoro to będzie zasilanie przez usb to spróbuje zasilacz umieścić w kotłowni i użyć dosyć długiego kabla ;)
Zamel: MEW-01, ROW-02, THW-01, RNW-01, SLW-02, ROW-07, mROW-02, PNW-01. DIY: Supla Device RPI + 10 xiaomi mija2, Sonoff: basic + 7 DS18B20, basic x2, touch, mini x3, - Nodemcu x2, - ElectroDragon ESP8266 - Gosund SP111 x3
Fider5
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 03, 2022 3:34 am

Cześć.
Doskonale się składa. Z chęcią przetestuję jeden z termometrów. Ponieważ zbliża się sezon grzewczy, to termometr pomógłby mi w porównaniu danych z termostatu pompy ciepła oraz w optymalnym ustawieniu urządzenia. Poza tym zastosowałbym go kontrolnie w pomieszczeniach aby sprawdzić wydajność ogrzewania. Ciekawe rozwiązanie.
Niestety na tą chwilę nie posiadam jeszcze żadnego czujnika temperatury.
Awatar użytkownika
Gang
Posty: 616
Rejestracja: pt lis 09, 2018 12:44 pm

Kiedy planujecie wprowadzenie do sprzedaży? Mam jeszcze wiatę i tam mnie też korci pomiar zrobić, bo pellet wilgoci nie lubi ;)
Zamel: MEW-01, ROW-02, THW-01, RNW-01, SLW-02, ROW-07, mROW-02, PNW-01. DIY: Supla Device RPI + 10 xiaomi mija2, Sonoff: basic + 7 DS18B20, basic x2, touch, mini x3, - Nodemcu x2, - ElectroDragon ESP8266 - Gosund SP111 x3
qlupik
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 05, 2020 10:37 am

Jeśli lista nie jest zamknięta - również zgłaszam się do testów.
Monitorowałbym piętro domu - na dole czujnik IKEA "przerobiony" na SUPLĘ :D
Awatar użytkownika
Hrumque
Posty: 275
Rejestracja: pn cze 27, 2022 10:11 am
Lokalizacja: Opole

Mirosław F. pisze: śr wrz 28, 2022 10:00 am ;) Nasz nowy czujnik temperatury i wilgotności THW-01 już niedługo pojawi się w sprzedaży. ;)
(...)
Gdzie planujecie dokonać pomiaru temperatury i wilgotności? Ciekaw również jestem kto z Was już posiada podobny czujnik i gdzie go wykorzystuje?
A może więcej szczegółów technicznych zdradzicie? Oparty o jaki czip pomiaru? DHT22 ?

Btw DHT22 używam - nie tylko w domu do pomiarów "jak mi się żyje" - ale również profesjonalnie bardziej - w przerobionej "suszarce do grzybów" na suszarkę do filamentów do druku 3D. W oparciu o firmware GG (i małe własne zmiany) i wyświetlacz OLED mam pełne sterowanie i podgląd zdalny procesu suszenia.
Suszarka posiada 2 elementy wykonawcze - grzałkę oraz wentylator obiegowy. Oba sterowane z ESP, i sterowane "warunkowaniem" wg temperatury i wilgotności (przy czym wentylator - pracuje zawsze, gdy grzeje grzałka, by skutecznie rozprowadzać ciepło, zapewnione hardwarowo diodą między przekaźnikami)
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Hrumque pisze: pn paź 03, 2022 5:33 pm
Btw DHT22 używam - nie tylko w domu do pomiarów "jak mi się żyje" - ale również profesjonalnie bardziej - ...
Tak ( tylko ) informacyjnie:
viewtopic.php?t=5489
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”