SHT3x nie pokazuje temperatury i wilgotności

Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Hrumque pisze: pt sie 05, 2022 6:47 am
YoMan pisze: czw sie 04, 2022 10:54 pm
Hrumque pisze: czw sie 04, 2022 9:02 pm a dlaczego podłączasz ten biedny czujnik do 5v zamiast 3.3v ?
A czemu nie? Zgodnie z danymi tech. powinien działać od 2,4v do 5,5v.
To że czujnik może - to nie znaczy że tak należy, bez patrzenia na jego otoczenie. To że auto może jechać 200km/h to nie znaczy że po przyłączeniu przyczepy - będzie to mądre.
Dlatego, że aby dwa urządzenia się dogadały - to muszą pracować na tym samym (plus-minus oczywiście) poziomie napięć. W przeciwnym wypadku na magistrali dzieją się cuda, i może dojść do uszkodzeń, gdy jedno urządzenie ma zasilanie 3.3v i wszytkie swoje porty zabezpieczone ma wewnątrz diodami (od portu do zasilania), a drugie pcha mu tam 5v uparcie. A w drugą stronę - urządzenie zasilane 5v nie zawsze może łapać stan wysoki jako niecałe 3v (minus jeszcze zbocza, które są zaokrąglone, więc stan przejściowy jest mniejszy niż maksymalny) - niby "na miernik to się zgadza - ale przy szybkiej transmisji szeregowej, gdy się "gubią bity" to się nie dogada
no do dyskusji na tym poziomie te trafił ci się kiepski interlokutor. Jestem ciemny jak tabaka w rogu :) Kieruję się tylko danymi technicznymi i jeżeli tam stoi X to się tego trzymam. To może tłumaczyć dlaczego u mnie też są problemy sht3x.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
rafalfarba
Posty: 47
Rejestracja: pn lis 25, 2019 11:48 am

Panowie działa, ale nie wiem co było źle. Wczorajszy wieczór spędziłem na lekturze w internecie, tematów związanych z SHT i aplikacji diagnozujących/skanujących I2C. Niestety moja głowa jest za mała na takie sprawy i skupiłem się na waszej sugestii, że wszystko powinno być ok, bo czujnik jest dobry. Rozlutowałem całość, usunąłem urządzenie z Clouda, wyczyściłem Wemosa i ponownie wgrałem wszystko. Następnie ponownie zlutowałem na nowych kablach i pykło. Oczywiście podłączyłem pod 3,3V. Nie mam pojęcia dlaczego wcześniej SHT nie wstawał bo pierwotnie też go podłączyłem po 3,3V, ale moje późniejsze próby obudzenia g :mrgreen: o były niewłaściwe. Zdecydowanie 5V to za dużo, bo pierwszy Wemos już nie żyje! Dzięki za słowa wsparcia i zainteresowanie. Na tym forum, nawet taki laik jak ja nie zostaje zostawiony sam sobie.
Załączniki
Screenshot_20220806-115731_SUPLA.jpg
Screenshot_20220806-115731_SUPLA.jpg (69.07 KiB) Przejrzano 123 razy
4xSonoff RF (GUI Generic), 3xSonoff Basic (GUI Generic), 5×ESP-01S (GUI Generic), 1xWemosD1(termostat), Yunshan (Gate module od Zybi), 2xSonoff Mini (soft od djack2017). 1xWemosD1 (GUI Generic licznik impulsów + czujnik ilości opału HC-SR04+przekaźnik)
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”