Krańcówki a pushover.

Pico
Posty: 115
Rejestracja: czw lis 01, 2018 11:00 am

krycha88 pisze: śr wrz 28, 2022 4:36 pm
Pico pisze: wt wrz 27, 2022 7:39 pm W opcjach ustawiam pullup. Na wszystkich 6 krańcówkach mam te same ustawienia.
Tylko szkoda, że w kodzie tego nie ustawiam - poprawie.
Daj znać kiedy pobrać nową poprawioną wersję do sprawdzenia. Walczyłem z tym już chyba z tydzień bo myślalem że coś żle robię.
Podepnę w tym temacie jeszcze jedną kwestię o której też wspominałem. Nie że żle działa ale czy naprawdę są potrzebne w powiadomieniach opisy Krańcówka nr.x i Przekażniki nr.x ?. Osobiście mnie to troszkę przeszkadza. Był bym za tym by to zmienić czyli usunąć lub dodać opcję z możliwoscią tego właczenia. Próbowałem to zrobić we własnej kompilacji ale za wysokie progi na lisie nogi .
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Pico pisze: śr wrz 28, 2022 6:47 pm
krycha88 pisze: śr wrz 28, 2022 4:36 pm
Pico pisze: wt wrz 27, 2022 7:39 pm W opcjach ustawiam pullup. Na wszystkich 6 krańcówkach mam te same ustawienia.
Tylko szkoda, że w kodzie tego nie ustawiam - poprawie.
Daj znać kiedy pobrać nową poprawioną wersję do sprawdzenia. Walczyłem z tym już chyba z tydzień bo myślalem że coś żle robię.
Podepnę w tym temacie jeszcze jedną kwestię o której też wspominałem. Nie że żle działa ale czy naprawdę są potrzebne w powiadomieniach opisy Krańcówka nr.x i Przekażniki nr.x ?. Osobiście mnie to troszkę przeszkadza. Był bym za tym by to zmienić czyli usunąć lub dodać opcję z możliwoscią tego właczenia. Próbowałem to zrobić we własnej kompilacji ale za wysokie progi na lisie nogi .
Dodałem ustawianie pullup wg konfiguracji zobacz czy jest teraz dobrze.

Dodatkowo aby spełnić twoje oczekiwania to dodałem warunek dla tytułu w pushover - jak dodasz spację na końcu "Nazwa modułu" będzie tak jak chcesz.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Pico
Posty: 115
Rejestracja: czw lis 01, 2018 11:00 am

Super
Sprawdzę jeszcze dzisiaj.
Pominąem MCP zmieniając na ESP32 z nadzieją że się to pomoże ale jest to samo
Mam nadzieję że z tą poprawką i w tej konfiguracji też będzie działać.
Za możliwość zmiany powiadomień dziękuję.
Kawka poleci
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Pico pisze: pt wrz 30, 2022 6:20 pm Pominąem MCP zmieniając na ESP32 z nadzieją że się to pomoże ale jest to samo
Ale jednak delikatnie "nalegam" na przetestowanie tego na MCP :P
https://gui-generic-builder.supla.io/
Pico
Posty: 115
Rejestracja: czw lis 01, 2018 11:00 am

Zrobiłem aktualizacje na dwóch modułach esp32.
Mam 6 krańcowek
Jeden krańcówki na GPIO drugi na MCP
Przy resecie na oby dwóch przychodzą powiadomienia z numerów 3,4,5,6 czyli nadal coś nie tak. Chyba że w grę wchodzi ustawienie wszystkiego od nowa.
Tytuły powiadomień się zmieniły, jest gites czyli jeden temat zalatwiony.
Jarson78
Posty: 146
Rejestracja: pn cze 11, 2018 10:54 am

Pytanie mam, czy da się tak zrobić
Mam trzy sterowniki bramy v.2 na układzie ESP-07s, kupione gotowe z wgranym softem. Podłączone są również kontaktrony do wszystkich trzech bram.
Wemos d1 mini z podłączonym kontaktronem do furtki.
Do żadnego z wyżej wymienionych sterowników nie chciałbym wgrywać nowego softu, no chociaż może do wemosa tylko że on jest w trudno dostępnym miejscu.
Co chciałbym osiągnąć, mam w garażu wemosa z oledem i czujnikiem temperatury oraz z trzema przyciskami do otwierania bram za pomocą linków bezpośrednich z powiadomieniami PUSH. Powiadomienia dostaję chociaż nie wiem czemu nie zawsze po otwarciu bram za pomocą powyższych przycisków.
Chciałbym dostawać również powiadomienia PUSH w momencie otwarcia bram za pomocą pilota lub apki.
Czy da się coś takiego osiągnąć bez zmiany softu w sterownikach, jeśli tak to jak to zrobić?
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Pico pisze: pt wrz 30, 2022 7:42 pm Zrobiłem aktualizacje na dwóch modułach esp32.
Mam 6 krańcowek
Jeden krańcówki na GPIO drugi na MCP
Przy resecie na oby dwóch przychodzą powiadomienia z numerów 3,4,5,6 czyli nadal coś nie tak. Chyba że w grę wchodzi ustawienie wszystkiego od nowa.
Tytuły powiadomień się zmieniły, jest gites czyli jeden temat zalatwiony.
Teraz powinno być dobrze.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Pico
Posty: 115
Rejestracja: czw lis 01, 2018 11:00 am

krycha88 pisze: pn paź 03, 2022 5:34 pm
Pico pisze: pt wrz 30, 2022 7:42 pm Zrobiłem aktualizacje na dwóch modułach esp32.
Mam 6 krańcowek
Jeden krańcówki na GPIO drugi na MCP
Przy resecie na oby dwóch przychodzą powiadomienia z numerów 3,4,5,6 czyli nadal coś nie tak. Chyba że w grę wchodzi ustawienie wszystkiego od nowa.
Tytuły powiadomień się zmieniły, jest gites czyli jeden temat zalatwiony.
Teraz powinno być dobrze.
Na układzie esp32 z MCP jest ok. Powiadomienia nie przychodzą.
Na drugim esp32 na zwykłych GPIO nadal to samo jak było.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”