Krańcówki a pushover.

LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

krycha88 pisze: śr sie 31, 2022 7:39 pm
LukiSpajder pisze: śr sie 31, 2022 7:20 pm A różnie i szybko i czekam aż wyświetlą się logi. Jeszcze zauważyłem że jeśli wysyłają się powiadomienia z tego dzisiejszego softa to z odkamieniacza w którym jest GG 1.5.1 też przychodzą . A jeśli się zawiesza to obydwa ale z tego softu Supla_Pushover_4_w wysyłają się bez problemu. Nie chciałbym absorbować dużo twojego czasu na rozwikłanie tego problem bo jeżeli działa u większości.
To może u Mnie coś nie tak ?
Ale faktycznie potwierdzasz, że tak się dzieje czy tylko przypuszczasz? nie mogę trochę w to uwierzy, że akurat na 2 modułach przestaje działać a później jednocześnie się naprawia. Wg mnie po prostu w Supla_Pushover_4_w masz więcej pamięci, jeżeli byś zrobił identyczną konfigurację w GG też by działało.
Też dla mnie jest to dziwne ale poszedłem z ciekawości do kotłowni jak udało wysłać się powiadomienie z dzisiejszego softu , podniosłem klapkę z pomiarem soli i przyszło powiadomienia . Dodatkowo wpięty mam buzzer to po odstawieniu na miejsce przestaje piszczeć , natomiast jeśli nie przychodzi powiadomienie to piszczy przez dłuższą chwile . Tak jakby to losowo działało . Może coś mam źle ustawione ?
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

LukiSpajder pisze: śr sie 31, 2022 7:52 pm Też dla mnie jest to dziwne ale poszedłem z ciekawości do kotłowni jak udało wysłać się powiadomienie z dzisiejszego softu , podniosłem klapkę z pomiarem soli i przyszło powiadomienia . Dodatkowo wpięty mam buzzer to po odstawieniu na miejsce przestaje piszczeć , natomiast jeśli nie przychodzi powiadomienie to piszczy przez dłuższą chwile . Tak jakby to losowo działało . Może coś mam źle ustawione ?
A wrzuciłem drobną poprawkę - zobacz czy jest różnica.
https://gui-generic-builder.supla.io/
LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

Witam coś takiego jest teraz :

Connected to Supla Server
Alert failure

Wrote 1 bytes to storage at 24
Commit
Device registered (activity timeout 120 s, server version: 18, server min version: 1)
Changing activity timeout to 30
**** Digital write[0], gpio: 4; value 0
Channel(0) value changed to 1
**** Digital write[0], gpio: 4; value 0
**** Digital write[1], gpio: 5; value 1
Channel(1) value changed to 0
**** Digital write[0], gpio: 4; value 1
Channel(0) value changed to 0
Activity timeout set to 30 s
Alert failure

Wrote 1 bytes to storage at 24
Commit
**** Digital write[1], gpio: 5; value 0
Channel(1) value changed to 1
Alert failure
**** Digital write[0], gpio: 4; value 0
Channel(0) value changed to 1
Alert failure

Czy coś jeszcze można wymyślić ?
LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

LukiSpajder pisze: czw wrz 01, 2022 5:47 am Witam coś takiego jest teraz :

Connected to Supla Server
Alert failure

Wrote 1 bytes to storage at 24
Commit
Device registered (activity timeout 120 s, server version: 18, server min version: 1)
Changing activity timeout to 30
**** Digital write[0], gpio: 4; value 0
Channel(0) value changed to 1
**** Digital write[0], gpio: 4; value 0
**** Digital write[1], gpio: 5; value 1
Channel(1) value changed to 0
**** Digital write[0], gpio: 4; value 1
Channel(0) value changed to 0
Activity timeout set to 30 s
Alert failure

Wrote 1 bytes to storage at 24
Commit
**** Digital write[1], gpio: 5; value 0
Channel(1) value changed to 1
Alert failure
**** Digital write[0], gpio: 4; value 0
Channel(0) value changed to 1
Alert failure

Czy coś jeszcze można wymyślić ?

Chyba mam coś z internetem dziś podłączyłem moduł w innym miejscu internet światłowodowy z Orange i śmiga , ja mam z Orange ale na sim. Może jakieś porty ale coś może ktoś podpowie
Pico
Posty: 115
Rejestracja: czw lis 01, 2018 11:00 am

Zamontowałem 4 krańcówki na MCP23017. Ustawiłem do nich powiadomienia. Jest mały problem. Przy restarcie modułu z krańcówki 2,3,4 przychodzą jednorazowe powiadomienia. Nie ma znaczenia jak ustawie w opcjach przekaźnika czy Załącz Wyłącz Pamiętaj stan itd. krańcówka nr 1 działa prawidłowo. Nie wydaje mi się że jest to problem po stronie mojego podłączenia i konfiguracji bo wszystkie cztery mam tak samo a tylko jedna działa prawidłowo. Chyba jest coś do poprawy po stronie GUI Generic
LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

Witam temat nie przychodzący powiadomień i nie działających linków rozwiązany . Winowajcą dostawca internetu w tym wypadku Orange internet domowy LTE . Adres IP jest prywatny i to powoduje takie zachowania modułu za dopłata zmieniają na adres publiczny zmienny . I tak też zrobiłem teraz wszystko śmiga aż miło 😁🍺. Może komuś się przyda.

Oczywiście dziękuje za zainteresowanie się problem krycha88 i pomoc.
Pico
Posty: 115
Rejestracja: czw lis 01, 2018 11:00 am

Ponawiam moją prośbę o przyjrzenie się przychodzącym powiadomieniom po resecie.Walczę z tym od kilku dni by wykluczyć moje błedy w podłaczeniu i konfiguracji.
Złożyłem inny układ na nowych podzespołach. Tym razem użyłem esp32 do tego mcp23017 i 6 krańcowek plus najnowszy soft.
Nadal to samo po resecie przychodzi powiadomienie z krańcowek 3, 4, 5, 6. Numer 1, 2 dzialają prawidłowo czyli po resecie cisza.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Pico pisze: wt wrz 27, 2022 7:17 pm Ponawiam moją prośbę o przyjrzenie się przychodzącym powiadomieniom po resecie.Walczę z tym od kilku dni by wykluczyć moje błedy w podłaczeniu i konfiguracji.
Złożyłem inny układ na nowych podzespołach. Tym razem użyłem esp32 do tego mcp23017 i 6 krańcowek plus najnowszy soft.
Nadal to samo po resecie przychodzi powiadomienie z krańcowek 3, 4, 5, 6. Numer 1, 2 dzialają prawidłowo czyli po resecie cisza.
Prawdopodobnie trzeba ustawić pullup dla krańcówek, teraz jest to nie robione.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Pico
Posty: 115
Rejestracja: czw lis 01, 2018 11:00 am

W opcjach ustawiam pullup. Na wszystkich 6 krańcówkach mam te same ustawienia.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Pico pisze: wt wrz 27, 2022 7:39 pm W opcjach ustawiam pullup. Na wszystkich 6 krańcówkach mam te same ustawienia.
Tylko szkoda, że w kodzie tego nie ustawiam - poprawie.
https://gui-generic-builder.supla.io/
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”