Gniazdo ogrodowe, które pomieści Zamel ROW-02 lub ROW-02m

photoworldpl
Posty: 13
Rejestracja: pn mar 08, 2021 6:07 pm

Cześć, jak w temacie. Czy ktoś już ten temat przerabiał i znalazł odpowiednie gotowe gniazdka elektryczne do ogrodu mieszczące w sobie któryś z tych modułów (mogą być dekoracyjne).

Potrzebuję minimum 2 gniazda - latem na pompę basenową i podgrzewacz, zimą posłuży jako zasilanie oświetlenia świątecznego led.

Oczywiście jak trzeba będzie to sam coś sklecę z puszki hermetycznej i gotowych gniazd, jednak warto zapytać, ładniej będzie wyglądać coś gotowego.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Ja mam w ogrodzie gniazdka w czymś w tym stylu:
https://www.amazon.pl/gniazdami-zewn%C4 ... B07NPSY1JB

Nie montowałem tam żadnego sterownika, ale one w środku są puste i od spodu jest dostęp. Myślę że bez problemu dałoby rady tam dać do środka sterownik
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
photoworldpl
Posty: 13
Rejestracja: pn mar 08, 2021 6:07 pm

Trochę obawiam się tej metalowej obudowy i związanego z tym zasięgu wifi. Będę czekał inne rekomendacje, może ktoś ma coś sprawdzonego.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Sterowanie można też dać gdzieś "w domu" na przewodzie zasilającym.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
kris.gie
Posty: 361
Rejestracja: czw kwie 28, 2016 4:24 pm
Lokalizacja: Katowice

Ja mam coś takiego do sterowania pompą basenową:
https://www.obi.pl/gniazda-ogrodowe/obi ... /p/5777735
W środku Supla diy (wemos, przekaźnik, przetwornica)
photoworldpl
Posty: 13
Rejestracja: pn mar 08, 2021 6:07 pm

W końcu udało mi się uzyskać zamierzony efekt na słupku ogrodowym z Action i Zamel Row-02.

W Action znalazłem słupek ogrodowy za niecałe 60pln (plastikowy - bałem się metalowych ze względu na sygnał WiFi) z dwoma gniazdami.

Gdyby ktoś chciał sterować dwoma gniazdami na raz jako całość to montaż ROW-01 idzie bez problemu.

Przy 2 niezależnych gniazdach (ROW-02) musiałem rozmontować wewnętrzną obudowę gwiazd zamkniętą jakimiś chińskimi wkrętami z płaską główką (masakra), później okazało się, że oba gniazda są połączone szynami miedzianymi, czyli też piłowanie szyny fazowej i podział na dwie.

Koniec końców udało się, tak to wygląda jak na załączonych zdjęciach. Przy odległości około 20m od routera w linii prostej sterownik ma jakieś 55% siły sygnału WiFi.
Załączniki
Efekt końcowy
Efekt końcowy
20220703_183633.jpg (5.11 MiB) Przejrzano 222 razy
Produkt
Produkt
20220703_201517.jpg (2.48 MiB) Przejrzano 222 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”