Sonoff Basic R2 i dwa kontaktrony

greg_66
Posty: 81
Rejestracja: ndz mar 08, 2020 12:47 pm

Witam.
Sonoff jak w temacie....Jak podłaczyć do niego dwa kontaktrony.
Sonoff beznapięciowy, (z dodatkowym przekaźnikiem), wyprowadzone GPIO2 I GPIO14.
Z jednym kontaktronem działa, dwa nie, tzn działają jako jeden.
Jak fizycznie trzeba je połączyć żeby pokazywało bram,e otwartą, zamknietą i w połowie otwartą ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie stosuj basica do bramy jeśli nie chcesz uszkodzić automatyki lub porazić kogoś 230v.

Jeśli bardzo chcesz sonoffa to zastosuj wersje SV
greg_66
Posty: 81
Rejestracja: ndz mar 08, 2020 12:47 pm

Bardzo dziękuję za ostrzeżenie. Twoja odpowiedź pojawia sie kilka jak nie więcej razy w podobnych tematach które czytałem, jednak w żadnym wątku nie ma odpowiedzi na konkretnie zadane pytanie.
To też nie jest odpowiedź na moje pytanie, a właśnie na niej mi zależy.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

To że podłączasz przekaźnik beznapięciowy niewiele tu zmienia. Wyprowadzienie GPIO na kontaktromy powoduje, że jest ryzko pojawienia się napięcia 230 V na kontaktronach, które często stykają się z metalową bramą i w ten sposób możesz mieć ogrodzenie pod napięciem.

Np. mam na biurku Sonoffa dual r3. Złącze L in (czyli do podłączenia napięcia 230 V) jest zwarte ze stykiem GND na ESP... Gdybym się tutaj wpiął i podłączył kontaktron do GND, to mam 230 V na ogrodzeniu...
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

klew pisze: pn maja 23, 2022 12:02 pm To że podłączasz przekaźnik beznapięciowy niewiele tu zmienia. Wyprowadzienie GPIO na kontaktromy powoduje, że jest ryzko pojawienia się napięcia 230 V na kontaktronach, które często stykają się z metalową bramą i w ten sposób możesz mieć ogrodzenie pod napięciem.

Np. mam na biurku Sonoffa dual r3. Złącze L in (czyli do podłączenia napięcia 230 V) jest zwarte ze stykiem GND na ESP... Gdybym się tutaj wpiął i podłączył kontaktron do GND, to mam 230 V na ogrodzeniu...
Nie chodzi czasem o złącze N? wydaje mi się że gdyby było jak jak piszesz z L to układ ESP by się od razu spalił?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Tu chodzi o sytuacje w której następuje przebicie na układ niskonapięciowy. Po co ryzykować ?
Mieliśmy na forum taki przypadek. Użytkownik miał przerobionego sonoffa na „beznapięciowy” i na szczęście stracił tylko centralę, a nie życie. Warto ?
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

pzygmunt pisze: pn maja 23, 2022 12:40 pm Tu chodzi o sytuacje w której następuje przebicie na układ niskonapięciowy. Po co ryzykować ?
Mieliśmy na forum taki przypadek. Użytkownik miał przerobionego sonoffa na „beznapięciowy” i na szczęście stracił tylko centralę, a nie życie. Warto ?
Czyli w przypadku uszkodzenia. A to by też oznaczało ze w takim przypadku 230V może pojawić się na wszelkich czujnikach podłączonych do sonoffa lub na przełącznikach z niego wyprowadzonych?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Tu nie chodzi tylko o uszkodzenie. Jakiś robak do środka wejdzie i zrobi zwarcie albo wilgoć się tam dostanie.
Nie kombinuj, szczególnie, że masz alternatywy. Nie narażaj swojego i innych zdrowia czy życia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”