Dzwońcie do SUPLI! :)

Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

klimasstudio pisze: śr maja 25, 2022 10:44 am 1) Próbował ktoś z stacjonarnych dzwonić ? Np. w firmie gdzie muszę wyjść na zewnątrz poprzedzając wybrany numer cyfrą 9.

2) Jak dzwonie z komórki muszę dodać +48 ?
Sprawdź (np. dzwoniąc na swój telefon komórkowy) jakim numerem prezentujesz się dzwoniąc z firmy. Może to być jeden numer tzw. wiodący i ten numer musisz wpisać w konfiguracji Call Supla

Nie musisz dodawać +48 jak jesteś w kraju macierzystym (w Polsce).
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Robert Błaszczak pisze: śr maja 25, 2022 12:42 pm jakim numerem prezentujesz się dzwoniąc z firmy.
Jeśli ma kilka numerów na wyjściu z centrali to już zaczyna się kicha robić.
U mnie w firmie jest 10 numerów zewnętrznych, nigdy nie wiem z którego dzwonię do klienta, to centrala telefoniczna decyduje.
Obrazek
Antonio
Posty: 129
Rejestracja: sob gru 18, 2021 4:15 pm

To wszystko zależy od ustawienia centralki i puli numerów i wykupionego dostępu od usługodawcy(ISDN 2 BRA, 30 PRA ,VOIP,itp).
Na centralce wewnętrznej morze być ustawiona pula numerów dla połączeń wychodzących i przychodzących .
W ustawieniach centralek można ustawić Translacje wychodzącą kierowaną dla poszczególnego numeru wewnętrznego i na odwrót

Najlepszy test to dzwonisz kilkanaście razy w ciągu dnia na swój numer komórkowy i patrzysz czy jest to ten sam numer

EDIT
Sprawdz jaka masz centrale wewnętrzna , można tez poszczególny numer miejski wywołać przez 10, 11 ,12
To wszystko zalerzy od puli numerów ustawień dostępu u usługodawcy i uatawień centralki abonenckiej.
Ale wybierając 9 lub 10,11,12 i tak będziesz się prezentował numerem miejskim
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

A czy będzie coś na zasadzie zegarynki.
Tzn dzwonię na numer, i otrzymuję komunikat głosowy "brama wjazdowa jest zamknięta".
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
Gang
Posty: 616
Rejestracja: pt lis 09, 2018 12:44 pm

Mam sugestie:
W cloudzie z zakładce automatyka przydałbym się link z adresem, bo się zawsze muszę naszukać.
Zamel: MEW-01, ROW-02, THW-01, RNW-01, SLW-02, ROW-07, mROW-02, PNW-01. DIY: Supla Device RPI + 10 xiaomi mija2, Sonoff: basic + 7 DS18B20, basic x2, touch, mini x3, - Nodemcu x2, - ElectroDragon ESP8266 - Gosund SP111 x3
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Lector pisze: śr maja 25, 2022 1:39 pm A czy będzie coś na zasadzie zegarynki.
Tzn dzwonię na numer, i otrzymuję komunikat głosowy "brama wjazdowa jest zamknięta".
Obecnie nie planujemy z uwagi na potencjalnie generowane koszty.
Aplikacja dopiero co wystartowała, a już generuje spory ruch jak na tak wczesny etap.
Do tego dochodzi kwestia "przepustowości" linii, które mają swoje ograniczenia jeśli chodzi o ilość rozmów prowadzonych jednocześnie.
Zwiększenie limitów radykalnie zwiększy koszty.
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Duch__ pisze: śr maja 25, 2022 12:48 pm
Robert Błaszczak pisze: śr maja 25, 2022 12:42 pm jakim numerem prezentujesz się dzwoniąc z firmy.
Jeśli ma kilka numerów na wyjściu z centrali to już zaczyna się kicha robić.
U mnie w firmie jest 10 numerów zewnętrznych, nigdy nie wiem z którego dzwonię do klienta, to centrala telefoniczna decyduje.
Dodałem wszystkie trzy numery i nadal nic sie nie dzieje.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Napisz na supla@supla.org z jakiego numeru dzwonisz i na jaki. Mniej więcej o której (nim dokładniej tym lepiej). Dopisz adres email konta. Sprawdzę logi.
greg_66
Posty: 81
Rejestracja: ndz mar 08, 2020 12:47 pm

Właśnie dodałe sobie numer do bramy, ale działa tylko przy akcji "otwórz/zamknij" i rusza bramę tylko o jakiś metr... w jedną i drugą stronę...
Co zrobiłem źle ?

Jest tak..
-pierwszy raz- otwiera bramę tak ok metra.., nastepny raz- zamyka bramę, ale nie do końca. Kolejny raz- otwiera bramę do końca, a następny zamyka bramę tak ok. metra...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”