Brak głosowego zamykania bramy

Galaxiak
Posty: 30
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 10:04 am

Przy zamkniętej bramie przekaźnika nie słychać po naciśnięciu "zamknij", przy otwartej slychać 1 raz klik ale brama nie reaguje.
Ustawionego trybu pracy nie znam bo robił to instalator parę lat temu ale chciałbym żeby taki pozostał tzn. z automatycznym zamykaniem. Jutro spróbuję coś przy tym pokombinować.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Rozumiem, że chcesz mieć auto-zamykanie, ale podejrzewam, że w ustawionym trybie logicznym tkwi przyczyna problemu.
Galaxiak pisze: pn maja 16, 2022 7:50 pm Przy zamkniętej bramie przekaźnika nie słychać po naciśnięciu "zamknij"...
dlatego, że GH widzi czujnik otwarcia i wie, że brama jest zamknięta. Wysłanie rozkazu otwarło by bramę
Galaxiak pisze: pn maja 16, 2022 7:50 pm ...przy otwartej slychać 1 raz klik ale brama nie reaguje.
i tu pewnie centralka bramy ignoruje ten sygnał lub resetuje odliczany czas otwarcia
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Galaxiak
Posty: 30
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 10:04 am

Pobawiłem się jeszcze ustawieniami wg autora schematu podłączenia (chyba) i wszystko działa czyli pokazuje 3 stany otwarcia bramy, furtka otwiera bramę na ustawioną szerokość i po naciśnięciu 2x "otwórz" zamyka ją. Nie działa tylko to głosowe polecenie zamknij no i oczywiście zamknij w cloud też nie działa.
Załączniki
Screenshot_20220516-224922_SUPLA.jpg
Screenshot_20220516-224922_SUPLA.jpg (127.28 KiB) Przejrzano 227 razy
Screenshot_20220516-222713_SUPLA.jpg
Screenshot_20220516-222713_SUPLA.jpg (124.33 KiB) Przejrzano 227 razy
Screenshot_20220516-222812_SUPLA.jpg
Screenshot_20220516-222812_SUPLA.jpg (120.5 KiB) Przejrzano 227 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18331
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To jest w gruncie rzeczy bardzo prosta sprawa. Aż dziw bierze, że tak się zagmatwała.
Jeszcze raz od początku. Ikona sygnalizująca otwarcie powinna być zgodna ze stanem faktycznym.
Jak tylko brama zaczyna się otwierać to ikona powinna zmienić stan na "Otwarte". Jak tylko brama się domknie powinna zmienić na "Zamknięte". Z trzecim stanem na razie nie kombinuj. Jak osiągniesz powyższy efekt to przy zamkniętej bramie kliknij na cloud.supla.org przycisk "Otwórz". Jak już brama się otworzy kliknij "Zamknij". Jeśli to zadziała to będzie oznaczać, że czujniki działają poprawnie i możesz też sterować głosowo. Nie wrzucaj zrzutów ekranu bo one nam nic nie mówią.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

@pzygmunt kolega musi zweryfikować tryb logiczny centralki.
Galaxiak pisze: pn maja 16, 2022 7:50 pm ...przy otwartej slychać 1 raz klik ale brama nie reaguje.
i tu pewnie centralka bramy ignoruje ten sygnał lub resetuje odliczany czas otwarcia do rozpoczęcia autozamykania
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Galaxiak
Posty: 30
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 10:04 am

Też mnie to dziwi, że nie działa, a nawet zaczyna irytować 😁.
Nie może tu być wielkiej filozofii, zwłaszcza że innym działa.
Zrzuty dałem aby pokazać stany faktyczne bramy, które są takie jak piszesz czyli brama zamknięta-ikona zamknięta, brama zaczyna się otwierać ikona zmienia się na otwartą w 50% i tak samo jest kiedy brama jest otwarta w funkcji furtki. Kiedy brama jest w pełnym otwarciu ikona też pokazuje pełne otwarcie czyli wszystkie stany ikony pokazują prawidłowo. W cloudzie przycisk otwórz działa prawidłowo i otwiera bramę.
Problem jest tylko z działaniem przycisku "zamknij". Tak jak pisałem wcześniej przy otwartej bramie słychać przekaźnik przy jego naciśnięciu ale brama się nie zamyka.
Pozostaje sprawdzenie układu logicznego, o którym pisał @lesny8 ale dzisiaj nie będę miał możliwości tego zrobić.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18331
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Czy pod OPEN-A masz coś jeszcze podłączone ? Spróbuj zewrzeć na 1sek przy otwartej bramie 11 i 14. Sprawdź czy zareaguje. (Najlepiej w takim samym momencie w którym nie zadziałał przycisk Zamknij)
Galaxiak
Posty: 30
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 10:04 am

Nie będzie mnie dzisiaj przy napędzie ale mam w domu przycisk dzwonkowy do obsługi bramy i z tego co kojarzę to on powinien być podłączony pod Open-A
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18331
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

I jak się on zachowuje ? Zawsze otwiera/zamyka ?
Galaxiak
Posty: 30
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 10:04 am

Tak, nie zauważyłem problemów ale muszę jeszcze sprawdzić czy nie występuje sytuacja, że aby zamknąć trzeba czasami nacisnąć 2x. Nie jestem tego pewien bo rzadko się tego używa. Dodam tylko że tych przycisków jest w domu 3.

Edit: chyba coś jest na rzeczy bo zadzwoniłem do żony żeby sprawdziła zamykanie z przycisku i powiedziała, że otwieranie działa od razu ale żeby zamknąć musi nacisnąć przycisk 2x
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”