SRW-01 i wyzwalacz akcji

Sterownik rolet
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Czy srw-01 może realizować wyzwalacz akcji poprzez podłączony do niego przycisk, który opuszcza / podnosi roletę?
I czy realizuje zadania wyzwalane przez inny wyzwalacz akcji?
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2101
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

mmiikk pisze: ndz kwie 10, 2022 10:06 am Czy srw-01 może realizować wyzwalacz akcji poprzez podłączony do niego przycisk, który opuszcza / podnosi roletę?
I czy realizuje zadania wyzwalane przez inny wyzwalacz akcji?
tak i tak :)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Dziękuję
kurus
Posty: 1059
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

No właśnie te wyzwalacze akcji u mnie źle działają na srw z przyciskami bistabilnymi. Działa Ok jeśli przycisk jest w pozycji jakby 0 czyli kiedy nie puszcza fazy na modu, ale Np jak odsłonię rolete i przycisk zostanie w pozycji kiedy puszcza fazę na moduł (nie wyklikne go spowrotem) i wtedy wykonam akcje 2x klik to nie wykonuje akcji albo wykonuje akcje przypisana do drugiego przycisku, nie wiem czy jasno to wyjaśniłem..

Myśle że, że, przyciskami monostabilnymi było by Ok.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1782
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Na monostabilnych nie mam żadnych problemów w SRW-01 z wyzwalanie akcji.
Obrazek
kurus
Posty: 1059
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

Tak sądziłem, od początku że, z monostabilnymi będzie Ok, zostaje mi wymienić przełącznik.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8293
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Przy bistabilnym, każda zmiana pozycji to jeden klik. Więc 2x w tym przypadku to przełączenie do 0 i z powrotem
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
kurus
Posty: 1059
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

Dokładnie tak jak piszesz, ale nie działa to poprawnie, mam całe oświetlenie na sonoffach mini i tam działa to bez problemu na bistabilnych, na srw tak jak opisałem wcześniej
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8293
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Nie rozumiem tego opisu. Spróbuj jeszcze raz opisać dokładnie jakie przełączenia robisz
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
kurus
Posty: 1059
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

Przesyłam nagranie, strzałką w górę zaświeca światło nad stołem widać na nagraniu jako wyzwalacz 2x pokazuje że, działa po czy kliknę strzałkę w dół (roleta nie jedzie w dół bo akurat jest zamknięta) i ja tak zostawię bez wykliknięcia i wyzwalacz już nie działa, po czym wykliknę strzałkę w dół i wyzwalacz działa.

https://drive.google.com/file/d/1BaGrCs ... p=drivesdk
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”