2 czujniki otwarcia bramy

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
mareks6
Posty: 259
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

Patryk pisze: czw mar 03, 2022 1:35 pm Da się:
viewtopic.php?p=98169#p98169

Aaa, widzisz tego nie testowałem gdyż podłączałem się do oryginalnej krańcówki z bramy gdzie obie krańcówki są typu NO. Tak więc albo będę musiał dorobić jedną krańcówkę zewnętrzną albo tą fabryczną puścić przez tranzystor który odwróci sygnał
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

To się ustawia w CLUD-ie, przy czujniku pośredniego otwarcia:
Załączniki
Screenshot_20220303-154944~2.png
Screenshot_20220303-154944~2.png (121.88 KiB) Przejrzano 850 razy
mareks6
Posty: 259
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

Patryk pisze: czw mar 03, 2022 2:52 pm To się ustawia w CLUD-ie, przy czujniku pośredniego otwarcia:
Wiem, ale opcja odwróconej logiki jest nie bez powodu w ustawieniach. Używa się jej właśnie wtedy kiedy zamiast krańcówki Normal Open, użyje się kr. Normal Close, i właśnie taką trzeba zastosować wedle tego co pisał w tamtym wątku Zygmunt. No, a w moim napędzie bramy siedzą dwie krańcówki NO.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Tu Masz to wyjaśnione:
viewtopic.php?p=99550#p99550
Zaznacz "odwrócona logika" w czujniku pośredniego otwarcia i będzie ok.
mareks6
Posty: 259
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

Patryk pisze: czw mar 03, 2022 4:11 pm Tu Masz to wyjaśnione:
viewtopic.php?p=99550#p99550
Zaznacz "odwrócona logika" w czujniku pośredniego otwarcia i będzie ok.
Sprawdziłem moduł SBW-01 na stole i faktycznie przy odwróconej logice w czujniku pośrednim wszystko działa tak jak tego oczekiwałem :-) Jak pierwszy raz ten moduł uruchamiałem, to kombinowałem z tym odwracaniem logiki itp ale nie uzyskałem takich rezultatów jak teraz. Widocznie nie ten czujnik odwracałem :-)

Także doszła mi kolejna robótka w domu - wymiana modułu Younshan na SBW :D
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

mareks6 pisze: ndz mar 06, 2022 1:20 pm Jak pierwszy raz ten moduł uruchamiałem, to kombinowałem z tym odwracaniem logiki itp ale nie uzyskałem takich rezultatów jak teraz. Widocznie nie ten czujnik odwracałem :-)
Ta opcja pojawiła się dopiero w CLUD-ie od v 2.3.31 (30.06.2021r).
mareks6
Posty: 259
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

aaa, i wszystko jasne - ja SBW-01 kupowałem pod koniec 2020 ;)
Elektro-Tech
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 22, 2023 11:02 am

Witam. Potrzebował bym pomocy przy ustawieniu czujników. Chciałbym bym zrobić dwa kontaktrony przy pełnym zamknięciu i przy pełnym otwarciu bramy. Jeden kontaktron mi działa i zmienia ikonę czujnika na aplikacji a drugi nie. Jak to ogarnąć?
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Elektro-Tech pisze: ndz sty 22, 2023 2:18 pm Witam. Potrzebował bym pomocy przy ustawieniu czujników. Chciałbym bym zrobić dwa kontaktrony przy pełnym zamknięciu i przy pełnym otwarciu bramy. Jeden kontaktron mi działa i zmienia ikonę czujnika na aplikacji a drugi nie. Jak to ogarnąć?
Nie bardzo rozumiem pytanie. Jeden kontaktron wystarczy aby wiedzieć czy brama jest otwarta czy zamknięta. Jeśli czujnik jest przy słupku końcowym bramy, to kontaktron jest zwartyi pokazuje zamkniętą, jak otwierasz bramę rozwiera się i pokazuje że jest otwarta.

Drugi kontaktron można dołożyć do pokazania pośredniego otwarcia bramy. Inaczej się nie da tego zrobić
Awatar użytkownika
Basmar
Posty: 378
Rejestracja: pt wrz 09, 2022 10:53 am
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Elektro-Tech pisze: ndz sty 22, 2023 2:18 pm Witam. Potrzebował bym pomocy przy ustawieniu czujników. Chciałbym bym zrobić dwa kontaktrony przy pełnym zamknięciu i przy pełnym otwarciu bramy. Jeden kontaktron mi działa i zmienia ikonę czujnika na aplikacji a drugi nie. Jak to ogarnąć?
Pierwszy kontaktron przy słupku, gdzie brama zamyka się.
Nazywamy odpowiednio - brama czujnik 50% (otwarcia lub zamknięcia) w zależności od punktu widzenia
Drugi kontaktron przy słupku, gdzie brama dochodzi do końca.
Nazywamy odpowiednio - brama czujnik 100% owarta

W cloud dodajemy obywa kontraktony w odpowiednie miejsca w naszym sterowniku.
Nie zmieniamy logiki na odwróconą.

Przy otwarciu bramy od razu ikona zmieni się na 50% otwarcia bo kontaktron 1 będzie otwarty.
Po penlym otwarciu bramy kontaktron 2 będzie zwarty informując sterownik, że brama w pełni otwarta

Przy zamykaniu 2 kontaktron otworzy się i ikona pokaże 50% w tym wypadku "zamkniecia"
Następnie przy pełnym zamknieciu bramy kontrakton nr 1 zamknie obwód informując o tym sterownik

Bardziej szczegółowo się nie da opisać.
Moja rada, nie korzystamy w istniejących krańcówek itp, Supla ma mieć swoje niezalalezne czujniki czytaj kontaktrony.
W razie awarii sterowania, nasza Supla będzie właściwie informaeoac o stanie bramy.
No i cały plan spalił na panewce :cry:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”