⚙ [TO DO] Co chcielibyście jeszcze dodać do GUI-Generic? ☕

kurus
Posty: 1038
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

Tak mam tam tez przekaźnik, bme i sht31.. szkoda może z czasem się to zmieni bo przy projektach DIY często coś się zmienia i ciężko zachwiać historie pomiarów jak wskoczy konflikt..
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

kurus pisze: sob lut 04, 2023 9:58 pm Tak mam tam tez przekaźnik, bme i sht31.. szkoda może z czasem się to zmieni bo przy projektach DIY często coś się zmienia i ciężko zachwiać historie pomiarów jak wskoczy konflikt..
W moim przypadku szybciej zmieniło się moje podejście do trzymania historii temperatur :P
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
rafalekkalwak@wp.pl
Posty: 428
Rejestracja: pn lut 06, 2023 8:56 am

Była by możliwość załączenia do zipa z binarkami również kodu źródłowego z którego został wygenerowany? Myślę, że pomogło by to debugować jak również modyfikować kod pod siebie.

Druga sprawa czy dało by się generować binarki, które są już pre-konfigurowane? Mam na myśli, że podaje namiary na wifi w formularzu, a następnie GPIO do którego są podpięte czujniki? Dlaczego? Konfiguracja na telefonie jest trochę uciążliwa przez kilka poziomów zapisu zmian, gdzie czasem urządzenie się zrestartuje po zapisie , czasem nie, tak samo z zapisem zmian w chmurze, czasem wejdzie czasem nie. Wtedy znów trzeba się łączyć do AP urządzenia albo wymuszać tryb konfiguracji przez chmurę i tak w kółko.
Gitman
Posty: 468
Rejestracja: sob lis 05, 2022 7:52 am
Lokalizacja: Bielawa

Wielka prośba o dodanie do GG obsługi modułu PN532 (rfid/nfc)
Awatar użytkownika
Hrumque
Posty: 275
Rejestracja: pn cze 27, 2022 10:11 am
Lokalizacja: Opole

Gitman pisze: czw lut 23, 2023 8:30 pm Wielka prośba o dodanie do GG obsługi modułu PN532 (rfid/nfc)
No dodasz to NFC i co będzie robić?
Na poziomie modułu z ESP trzymać bazę "odczytanych kodów" i w jakiś sposób to weryfikować? czy mieć kilka pól do wpisania kodów "znanych" i reakcji na nie?
Wysyłać (jak, jako co? temperatura znów?) odczytany kod ?
Reagować na dowolny kod?
supla chyba za bardzo uboga by takie rzeczy robić...
Awatar użytkownika
Hrumque
Posty: 275
Rejestracja: pn cze 27, 2022 10:11 am
Lokalizacja: Opole

A ja bym prosił (co zresztą na githubie już wpisałem) o dodanie obsługi sensorów z serii AHT (prawie identyczne w obsłudze jak DHT) AHT10 AHT15 AHT20 itp.

Biblioteki arduino do nich są dostępne, np https://github.com/enjoyneering/AHT10 lub https://github.com/adafruit/Adafruit_AHTX0
Gitman
Posty: 468
Rejestracja: sob lis 05, 2022 7:52 am
Lokalizacja: Bielawa

Hrumque pisze: pt lut 24, 2023 3:43 pm
Gitman pisze: czw lut 23, 2023 8:30 pm Wielka prośba o dodanie do GG obsługi modułu PN532 (rfid/nfc)
No dodasz to NFC i co będzie robić?
Na poziomie modułu z ESP trzymać bazę "odczytanych kodów" i w jakiś sposób to weryfikować? czy mieć kilka pól do wpisania kodów "znanych" i reakcji na nie?
Wysyłać (jak, jako co? temperatura znów?) odczytany kod ?
Reagować na dowolny kod?
supla chyba za bardzo uboga by takie rzeczy robić...
otwieranie drzwi i różne sceny. Mam kilka elektrozamków coś ala łucznik (nie takie jak w furtkach przy bramce :D ) działają świetnie dlatego wolałbym przyłożyć telefon lub kartę bo zanim wyciągnę telefon i odpalę apkę to już by były otwarte (a nfc w telefonie mam włączone praktycznie cały czas lub kartę można włożyć pod pokrowiec). Widgety raz działają raz nie dodatkowo jak jestem koło domu to telefon akurat postanawia w tym czasie próbować łączyć się moją siecią wifi i następuje zamulenie apki.
Żadne odczyty czy powiadomienia mnie nie interesują bo i po co. Otwieranie drzwi kartą funkcjonuje w większości biur, zapleczach sklepu więc takie zastosowanie widzę i chciałbym mieć.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Tyle że do obsługi czytnika NFC trzeba dodać całą otoczkę z obsługą kodów NFC, programowania "czystych" kart, itp. To już zdecydowanie prościej napisać sobie na Arduino obsługę kart, smartfonów, itp, gdzie na podstawie prawidłowego identyfikatora wystawiany jest na danym GPIO Arduino wysoki stan, który załącza odpowiednią akcję w ESP z aktualnym GG.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
George2002
Posty: 188
Rejestracja: pn maja 01, 2017 2:00 am

CZy jest możliwość dodania tooltips - czyli opisów funkcji itd w GG na stronie konfiguracji - to by na prawdę zmniejszyło 50% pytań powtarzających się na forum wg Mnie :)
chodzi mi o coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=qdiUrCnuCjI
lub tak jak to jest zrobione połowicznie na stronie buildera bo nie wszystkie funkcje są opisane ale w niektórych pojawia się podpowiedz po najechaniu na napisy to tak jako ciekawostka np na Bramka RF 315/433MHz :)
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Każdy tekst w GG to zajęcie cennej pamięci, zwłaszcza w modułach z 1MB pamięci FLASH. Dlatego tekstów jest w nim minimum.
Dlatego też powstała stronka https://gui-generic-builder.supla.io/guide/ gdzie można próbować znaleźć potrzebne informacje i ewentualnie zgłaszać potrzebę uzupełnienia.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”