⚙ [TO DO] Co chcielibyście jeszcze dodać do GUI-Generic? ☕

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Dodaj "Coffee clicker" - coś w stylu "cookie clicker".
Po wejściu na stronę buildera, trzeba kupować kawy aby odblokować kolejne funkcje :P
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

klew pisze: pt lut 03, 2023 2:45 pm Dodaj "Coffee clicker" - coś w stylu "cookie clicker".
Po wejściu na stronę buildera, trzeba kupować kawy aby odblokować kolejne funkcje :P
Aż się boję pomyśleć co będzie jak Ty dodasz clickera za każde skorzystanie z bibliotek :)
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Goral64 pisze: pt lut 03, 2023 10:12 am @krycha88 zamień go na postaw kawę :D bez kawy nie pójdzie, albo pójdzie dopiero za 6 godzin :D
Myślałem, że oczekujecie pomysłów, sugestii :roll: Efekt przedawkowania kofeiny? :lol:
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

uchnast.michal pisze: pt lut 03, 2023 3:30 pm Myślałem, że oczekujecie pomysłów, sugestii :roll: Efekt przedawkowania kofeiny? :lol:
Raczej odstawienia :) Praktycznie nie pamiętam smaku kawy :)
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Może dało by się zaaplikować w Supli obsługę Żarówek CW / WW? Pomysł jest następujący:

Jednym suwakiem (kanałem) z włączoną opcją zapamiętaj stan ustawiamy temperaturę barwową, a drugim suwakiem (kanałem) ustawiamy jasność świecenia. Na obecną chwilę rozpisałem algorytm w EXCEL-u, może on coś podpowie.
DGM Algorytm.png
DGM Algorytm.png (6.82 KiB) Przejrzano 294 razy
Kwestia dotyczy żarówki DGM L-WT9W1.
Załączniki
DGM Algorytm.xls
(11 KiB) Pobrany 5 razy
Obrazek
kurus
Posty: 1038
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

Mam płytkę która już jakiś czas działa sobie i rejestruje temperatury jakieś 10 pomiarów.. chciałem tam dołożyć dwa kolejne ds18b20 i zmieniając w multi ds wartość na większą ilość w cloud pojawia się konflikt :(
Czy jedyna opcja to usunięcie urządzenia i dodanie na nowo i strata historii pomiarów? Jest to kwestia gg czy clouda?

Ja zmiennie wartość ilość ds z powrotem na taka jaka była wcześnie urządzenie normalnie wstaje w cloudzie bez konfliktu
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

kurus pisze: sob lut 04, 2023 7:44 am Mam płytkę która już jakiś czas działa sobie i rejestruje temperatury jakieś 10 pomiarów.. chciałem tam dołożyć dwa kolejne ds18b20 i zmieniając w multi ds wartość na większą ilość w cloud pojawia się konflikt :(
Czy jedyna opcja to usunięcie urządzenia i dodanie na nowo i strata historii pomiarów? Jest to kwestia gg czy clouda?

Ja zmiennie wartość ilość ds z powrotem na taka jaka była wcześnie urządzenie normalnie wstaje w cloudzie bez konfliktu
Uroki Supli, nic na to nie poradzisz.
Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

To jest związane z tym jak urządzenie dodaje kanały. Pewnie soft GG dodaje je gdzieś w środku listy i robi się konflikt.

Supla identyfikuje kanał po jego numerze.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

klew pisze: sob lut 04, 2023 7:01 pm Zupka identyfikuje kanał po jego numerze.
Ale tutaj raczej jest tylko identyfikacja rodzaju kanału na danej pozycji. Jeśli były tylko termometry, to dodanie 2 termometrów nie wywoła konfliktu kanałów, ale jak był jakiś przycisk, który był na końcu listy kanałów (np. 11), dodasz 2 termometry to przycisk dalej wyskoczy na koniec listy kanałów (13) a jego miejsce zastąpi termometr, na co serwer Supli ma alergię i wrzeszczy o konflikcie ;)
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Goral64 pisze: sob lut 04, 2023 8:30 pm
klew pisze: sob lut 04, 2023 7:01 pm Zupka identyfikuje kanał po jego numerze.
Ale tutaj raczej jest tylko identyfikacja rodzaju kanału na danej pozycji. Jeśli były tylko termometry, to dodanie 2 termometrów nie wywoła konfliktu kanałów, ale jak był jakiś przycisk, który był na końcu listy kanałów (np. 11), dodasz 2 termometry to przycisk dalej wyskoczy na koniec listy kanałów (13) a jego miejsce zastąpi termometr, na co serwer Supli ma alergię i wrzeszczy o konflikcie ;)
Numer kanału jest jego identyfikatorem. Serwer w tym miejscu jest bardzo prosty.
Kanały nie mogą zmieniać typu i nie może ich ubywać.
Takie proste założenie przyjął autor.
Podobnie GG jest tutaj proste - za każdym razem generuje listę kanałów na podstawie konfiguracji. Czemu nie może wstawiać nowych termometrów na końcu listy? Bo autor przyjął proste założenie.

I tyle ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”