Sterowanie roletami aluprof przez WIFI (SUPLA)

sokaro@O2.PL
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 08, 2022 8:33 pm

Witam,
proszę o pomoc w ustaleniu optymalnego rozwiązania w kwestii sterowania roletami zewnętrznymi z napędem aluprof za pomocą wifi poprzez SUPLA.

Stan obecny:
- w domu mam 14 rolet z napędami aluprof
- rolety są sterowane dwojako:
- włącznikami dzwonkowymi, przewodowo
- radiowo z wykorzystaniem 15-kanałowego pilota aluprof DC313; rolety pogrupowane tak, że mam możliwość zamknięcia
wszystkich za pomocą jednego przycisku na pilocie; pilot pracuje na częstotliwości 433 MHz

Stan docelowy:
- szukam sterownika WIFI, który mógłbym dokupić tak, aby za pomocą wifi można było zasterować sygnał radiowy do rolet (wiem, że można kupić sterowniki do każdej rolet osobno - do puszki z włącznikami dzwonkowymi - ale chcę uniknąć zakupu 13 osobnych sterowników
- sterownik z możliwością współpracy z oprogramowaniem SUPLA
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

W dziale GUI Generic jest wątek o jakiejś bramce RF - poszukaj tam.

Natomiast ogólnie to nie będzie zbyt dobrze działać z Suplą. Aby rolety dobrze działały w Supli, to Supla musi znać pozycję rolet, więc musi sterować silnikiem.
U Ciebie rolety są sterowane radiowo, więc sterownik Supli nie będzie miał pojęcia w jakim stanie jest roleta. Jedyne co będzie się dało zrobić to wysyłać polecenia, aby się zamykało/otwierało/zatrzymało (o odbiornik RF który masz ma osobne kody na zatrzymanie ruchu rolety).
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
TIGIS
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 01, 2020 12:45 pm

Dołączę do pytania.
A takie urządzenie jak exalus tr7 na jakiej zasadzie działa tam sterowanie bezprzewodowo roletami portos na 433MHz ??
Mam rolety ze sterowaniem bezprzewodowym portos pilotem px 15.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”