boneIO - ciekawy sterownik

edm
Posty: 439
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Witam.
Korzystając z okazji, poza podstawową funkcjonalnością mile widziane.
- obsługa licznika energii wbudowanego w boneIO
- obsługa czujników temperatury, np. DS18B20 w ilości więcej niż 1 o ile to możliwe, oraz BME280 o ile to możliwe.
- powiadomienia Pushover
- warunkowanie przekaźników
- możliwość zmiany: sterowanie stanem niskim lub wysokim przekaźnika, tzw. odwrócona logika.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
Awatar użytkownika
kamil2466
Posty: 56
Rejestracja: wt mar 31, 2020 11:16 am

Witam.
Prace nad dedykowanym oprogramowaniem pod SUPLA cały czas trwa.
Udostępnię software pod płytki 32x10A, 24x16A oraz rolety.
W tym momencie jest tylko sterowanie wejść i wyjść.
Wezmę udział w Supla Offline Party 2023
kris
Posty: 18
Rejestracja: ndz lut 03, 2019 7:00 pm

kamil2466 pisze: śr cze 14, 2023 3:29 pm Witam.
Prace nad dedykowanym oprogramowaniem pod SUPLA cały czas trwa.
Udostępnię software pod płytki 32x10A, 24x16A oraz rolety.
W tym momencie jest tylko sterowanie wejść i wyjść.
Długo wyczekiwane oprogramowanie ;). Proszę o udostępnienie tego co jest w tym momencie. HA mnie trochę przeraża. Supla jest prostsza w uruchomieniu i na moje potrzeby wystarczająca.
Poza przydatnymi funkcjami oprogramowania o których pisał @edm proszę o obsługę kontaktronów.
Awatar użytkownika
kamil2466
Posty: 56
Rejestracja: wt mar 31, 2020 11:16 am

boneIO zostało udostępnione testowo w GUI generic. Można testować i zwracać nam feedback 😄
Wezmę udział w Supla Offline Party 2023
edm
Posty: 439
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

W sprawie software pisać w tym temacie czy może założyć nowy temat w dziale Rozwój oprogramowania ---> GUI Generic?.
Myślę że dział poświęcony GUI Generic będzie lepszą lokalizacją. Więcej osób na to trafi.
Nie generowałem nigdy softu z ostatniej pozycji Testowe.
Moje pytanie czy jak przy SUPLA_BONEIO_24x16A zrobię na TAK
To w pierwszej pozycji Ustawienia kompilacji mam też z menu Płytka coś wybrać, np. ESP32 Dev module?
Poza tym czy mogę już wybierać interesujące mnie opcje z dalszej części tj. Dostępne opcje dla modułu.
Lub może coś muszę wybrać, np. Ekspandery itp.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

edm pisze: czw cze 15, 2023 7:33 pm W sprawie software pisać w tym temacie czy może założyć nowy temat w dziale Rozwój oprogramowania ---> GUI Generic?.
Myślę że dział poświęcony GUI Generic będzie lepszą lokalizacją. Więcej osób na to trafi.
Nie generowałem nigdy softu z ostatniej pozycji Testowe.
Moje pytanie czy jak przy SUPLA_BONEIO_24x16A zrobię na TAK
To w pierwszej pozycji Ustawienia kompilacji mam też z menu Płytka coś wybrać, np. ESP32 Dev module?
Poza tym czy mogę już wybierać interesujące mnie opcje z dalszej części tj. Dostępne opcje dla modułu.
Lub może coś muszę wybrać, np. Ekspandery itp.
Wybierasz ESP32, SUPLA_BONEIO_24x16A oraz ekspander na którym masz skonfigurowane wyjścia i dodatkowo dodajesz sobie interesujące rzeczy. Jeżeli używasz LAN to oczywiście SUPLA_WT32_ETH01_LAN8720. Piny są skonfigurowane na sztywno bez możliwości ich zmiany.
https://gui-generic-builder.supla.io/
edm
Posty: 439
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

krycha88 pisze: czw cze 15, 2023 7:48 pm
edm pisze: czw cze 15, 2023 7:33 pm W sprawie software pisać w tym temacie czy może założyć nowy temat w dziale Rozwój oprogramowania ---> GUI Generic?.
Myślę że dział poświęcony GUI Generic będzie lepszą lokalizacją. Więcej osób na to trafi.
Nie generowałem nigdy softu z ostatniej pozycji Testowe.
Moje pytanie czy jak przy SUPLA_BONEIO_24x16A zrobię na TAK
To w pierwszej pozycji Ustawienia kompilacji mam też z menu Płytka coś wybrać, np. ESP32 Dev module?
Poza tym czy mogę już wybierać interesujące mnie opcje z dalszej części tj. Dostępne opcje dla modułu.
Lub może coś muszę wybrać, np. Ekspandery itp.
Wybierasz ESP32
Masz na myśli ESP32 Dev module?, bo samego ESP32 nie widzę.

Mam Błąd generowania. Może za ostro poszedłem z opcjami.
Na spokojnie wrócę do tego za dnia.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

edm pisze: czw cze 15, 2023 7:54 pm Masz na myśli ESP32 Dev module?, bo samego ESP32 nie widzę.

Mam Błąd generowania. Może za ostro poszedłem z opcjami.
Na spokojnie wrócę do tego za dnia.
Tak ESP32 Dev ;) Nie wiem jakie ty tam opcje pozaznaczałeś ale z boneIO będą działać tylko dodatkowo sensory.
https://gui-generic-builder.supla.io/
edm
Posty: 439
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Zmieniłeś trochę szatę Gui generic test. Nie widzę tam SUPLA_WT32_ETH01_LAN8720, a ja właśnie korzystam z LAN.
Czy obsługa LAN jest już zawarta w boneIO 24x16A?.

Dopytam żeby testy przeszły sprawniej.

Zrozumiałem że z Gui generic mam wybrać:
1. ESP32 Dev module
2. Ekspandery - w moim przypadku MCP23017
3. Oraz Sensory, pewnie chodzi głównie o pomiar temperatury, wilgotności, ciśnienia?
4. Co z wyświetlaczem OLED, mam zaznaczyć tą opcję w Gui generic?.
Z menu Sterowanie, mam nic nie wybierać tj. Przekaźniki, Przyciski... To jest zrobione na sztywno?.
krycha88 pisze: pt cze 16, 2023 8:38 am Tak ESP32 Dev ;) Nie wiem jakie ty tam opcje pozaznaczałeś ale z boneIO będą działać tylko dodatkowo sensory.
Pozostałe opcje z Gui generic w ogóle nie będą dostępne dla boneIO, czy to tylko okres przejściowy. Nie poganiam, lecz chcę być świadom.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Jest nadal dostępna opcja WT32-ETH01- poszukaj. Zachęcam najpierw do przetestowania tego co jest a później w razie czego zadawania pytań ;) wszystko napisałem co musisz zaznaczyć.
https://gui-generic-builder.supla.io/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”