DHT22 na module ESP pokazuje w cloudzie zamienione wartosci (guigeneric)

mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Mam taki problem, w cloudzie i w aplikacji dla czujnika DHT 22 na module dopuszkowym z ESP od pana Tomasza keidyś udzielającego się tutaj nagle zaczął pokazywać zamienione miejscami wartość.
Jak to skorygować, żeby pod temperaturą znowu byla temperatura, wilgotnoscia wilgotnosc a nie odwrotnie .
Dane z gui genere modułu
LAST STATE: Zarejestrowany i gotowy
Firmware: SuplaDevice GG v5.2.1

Widok w cloud
Obrazek

Widok www modułu GG
Obrazek

Pozostale inne moduly oparte na ESP i Gui Generic pokazują dobrze, w ogole to stało się dziś: majstry mi wyszarpneli czujnik dht22 z kabla (był na złacze wciskane) i próbowali podlaczyćponownie na odwrót, jak podłaczyłem poprawnie mam takie rezultaty jak powyzej.

Edit: kiedy wchodzę na wykres temperatury i wilgotności czujnika widac wyraznie ze wartości te jeszcze dzisiaj do 18 były poprawne a potem modły był rozłączony a potem wartości były już zamienione .
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Jesteś pewien że są zamienione, a nie po prostu błędne? Spróbuj potrzymać czujnik w ręce i zobacz czy temperatura wzrośnie do ponad 30 stopni
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Basmar
Posty: 378
Rejestracja: pt wrz 09, 2022 10:53 am
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Wilgotnosc 22% na bank coś nie tak z czujką
No i cały plan spalił na panewce :cry:
kurus
Posty: 1038
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

Te czujniki ogólnie są słabe, zmień na sht30
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Skłaniam się do waszej sugestii ze czujnik jest uszkodzony dyz jest ciepły w dotyku wiec fatycznie maoze miec te 43 stopnie. Natomiast wartości wilgotności przy zamknięciu w dłoni skacza w pare seknd z 22 do 50. czujnik xiami w tej samej lazience pokazuje wilgotnosc 64 a temperature 23, zadziwiajacy przypadek ze wartosci na uszkodzonym czyjniku mozna zinterpretowac odwrotnie.
spróbuje podmienić czujnik.

ps. SHT30 sie raczej nie nada gdyż czujnik jest na dłuższym kablu 3 zylowym (ok 2m) podlaczony do gpio 0 esp
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

SHT możesz próbować pociągnąc na dłuższych przewodach tylko musisz podpiąc 2 piny (SDA,SCL). Ewentualnie BME280 działa na pewno na długich przewodach - sprawdzone do około 10m
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Wymiana czujnika na nowy pomogła, dzięki za odpowiedzi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”