Wykresy w Cloud - prośba o testy

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

mateok pisze: czw cze 01, 2023 9:41 am Mam problem z pobraniem historii pomiarów. Kiedyś było ok - kilka sekund i generował się plik csv. Aktualnie jest formularz, wszystko spoko, ale ciągle mam komunikat: "Your data are being collected. Please be patient." i tak wisi kilka minut i zero reakcji. Kiedy zostanie to naprawione?
Zanim klikniesz na "pobierz dane" powinien wyświetlić się wykres i pasek postępu, który pobiera dane z serwera. Jak ten pasek dojdzie do końca, to będzie można pobrać historię do csv/ods/xlsx.

Jeśli wykres się Tobie nie ładuje, to może to być problem z przeglądarką FireFox i trybem prywatnym. W tym trybie to nie działa.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
mateok
Posty: 4
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 8:57 am

Jak wszedłem pierwszy raz to faktycznie wyświetlił się pasek postępu, ale nie czekając kliknąłem pobierz historię pomiarów. I zero reakcji. Poczekałem aż wykres się załaduje i pasek postępu - aktualnie wykres jest załadowany, jednak nadal wisi na "Your data are being collected. Please be patient.". Korzystam z Google Chrome.

Edit:
Sprawdziłem również w Firefox normalny tryb - wykres się załadował, poczekałem, kliknąłem pobierz historię i nadal wisi na tym komunikacie i tak już od 3min. Ile trwa generowanie tych danych?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

mateok pisze: czw cze 01, 2023 10:00 am Jak wszedłem pierwszy raz to faktycznie wyświetlił się pasek postępu, ale nie czekając kliknąłem pobierz historię pomiarów. I zero reakcji. Poczekałem aż wykres się załaduje i pasek postępu - aktualnie wykres jest załadowany, jednak nadal wisi na "Your data are being collected. Please be patient.". Korzystam z Google Chrome.

Edit:
Sprawdziłem również w Firefox normalny tryb - wykres się załadował, poczekałem, kliknąłem pobierz historię i nadal wisi na tym komunikacie i tak już od 3min. Ile trwa generowanie tych danych?
Eksport danych jest generowany obecnie na Twoim komputerze, więc to zależy od ilości danych oraz od tego jaki masz sprzęt. Ale u mnie na telefonie 3 lata danych z licznika impulsów szykuje się w 10-15 s.

Jeśli się nie pobiera, to kliknij F12 i tam wybierz "console"/konsola. Następnie wejdź do pobierania wykresów i zobacz czy jakimiś błędami nie sypie. Wrzuć zrzut ekranu na forum.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
mateok
Posty: 4
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 8:57 am

Po około 3-4 sekundach wywala coś takiego:
err.jpg
err.jpg (31.87 KiB) Przejrzano 483 razy
Oprócz tego idą na bieżącą żądania z parametrem include = state i connected.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

mateok pisze: czw cze 01, 2023 10:38 am Po około 3-4 sekundach wywala coś takiego:
err.jpg
Oprócz tego idą na bieżącą żądania z parametrem include = state i connected.
Tam jest drobny błąd w obsłudze pobierania danych - gdy w nazwie kanału jest jeden z tych znaków / \ ? * [ ]

Poprawka jest na to już gotowa. Lada dzień powinna być wrzucona na serwery.

Także: możesz poczekać na aktualizację, albo tymczasowo zmień nazwę kanału, aby nie zawierała tych znaków.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
mateok
Posty: 4
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 8:57 am

Ok, miałem ":". Poprawiłem - śmiga, dzięki.
mszalap
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 27, 2023 11:12 am

Witam, czy jest jakiś sposób na zmianę skali na osi Y w wykresie bilansowania wektorowego? Przy wykresie bilansowania arytmetycznego wyświetla jak na zrzutach z ekranu powyżej, natomiast bilans wektorowy ma jakiś problem.

Ps. nie wyświetla się legenda do słupków da się ją jakoś włączyć ?
Załączniki
Zrzut ekran_wektorowy.png
Zrzut ekran_wektorowy.png (76.01 KiB) Przejrzano 366 razy
Zrzut ekran_arytmetyczny.png
Zrzut ekran_arytmetyczny.png (77.46 KiB) Przejrzano 366 razy
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Przepraszam za głupie pytanie, ale gdzie w cloud są wykresy?
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

SOYER pisze: czw lip 27, 2023 2:48 pm Przepraszam za głupie pytanie, ale gdzie w cloud są wykresy?
Wchodzisz w urządzenie->kanał->historia pomiarów
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
TOOM79
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 16, 2022 6:13 pm

Witam,
świetna robota z tymi wykresami i podsumowaniem.
Teraz w łatwy i przejrzysty sposób można sobie sprawdzić zużycie i produkcję,
lecz czy można do podsumowań dodać jeszcze :
energię czynną pobraną i energię czynną zwróconą - bilans wektorowy ?
Bo właśnie te dane najlepiej odzwierciedlają wskazania licznika,
a tak to było by to wielce ułatwione.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CLOUD”