Wsparcie dla RF BRIDGE 433MHz

LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

lukasz06 pisze: śr maja 24, 2023 11:10 am
LukiSpajder pisze: śr maja 24, 2023 2:59 am Ja dołożyłem kawałek drucikam jako antenka do czujnika bo też miałem problem z sygnałem z czujnika . Był za słaby , i teraz dział Ok .
U Mnie czujnik mam jeden kod wpisany jest na załącz i wyłącz . W cloud mam ustawione jak wyłącznik zasilania , a urządzenie które ma się załączyć po wykryciu ruchu przypisane do AT pod przytrzymanie przycisku . Jest to światło w garażu ustawione jak wyłącznik schodowy po określonym czasie gaśnie .
Działa dobrze 😁.
Możesz jakąś fotkę wrzucić z tym drucikiem?

Jak tylko wrócę do domu . On jest zamontowany do czujnika .
Załączniki
Tak to wyglada zwykły cienki drucik przylutowałem
Tak to wyglada zwykły cienki drucik przylutowałem
IMG_6213.jpeg (607.26 KiB) Przejrzano 429 razy
lukasz06
Posty: 771
Rejestracja: ndz lip 17, 2022 6:53 pm

Nie bardzo wiem gdzie ten drucik przylutować. Ja mam taki:

https://allegro.pl/oferta/sonoff-pir3-r ... gIEiPD_BwE.

A może do bramki da się dolutować coś aby zasięg poprawić?
LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

Nie pamietam jak tam było ale chyba była taka antenka jak w bramce wiec przylutowałem do tego i wyciągnąłem go przez otwór do montażu. Musisz próbować jak problem jest tylko w odległości .
lukasz06
Posty: 771
Rejestracja: ndz lip 17, 2022 6:53 pm

W nowej bramce antena jest na płytce, więc raczej nie
dolutuje. Czujkę muszę rozebrać żeby sprawdzić.
Ogólnie problem mam taki ze działa mi to tylko na przewodzie
USB podłączonym do laptopa. Na ładowarce 5v 1A nie łapie kodów. Czekam za ładowarką 750mA, ktoś pisał że to pomogło. Dodatkowo nie zmienia mi się ikona w apce po załączeniu czujki, ale to nie jakiś problem. Poza tym działa.
Dzięki za podpowiedzi.
adgl
Posty: 52
Rejestracja: śr lip 24, 2019 5:14 pm
Lokalizacja: Tychy

Ikona nie zmienia się jeżeli masz ustawione AT na 1 klik. Wtedy podstawowa funkcja przycisku jest nieaktywna. Ja te ikony ukryłem z aplikacji aby nie raziły oczu.
lukasz06
Posty: 771
Rejestracja: ndz lip 17, 2022 6:53 pm

Witajcie ponownie
Mam to poustawiane. Czujka, jak czujka raz załapie raz nie
Mam też czujnik zalania, też mi działa. Jest jedno ale.
Problem jest nadal taki że działa to tylko po usb do laptopa. Wymieniłem różne ładowarki 5v, przewody USB.
Nie łapie mi żadnych kodów w kalibracji ani czujka ruchu, ani tego czujnika. Zastanawiam się może za słabo przeciąłem jakieś ścieżki na płytce? Gdzie szukać problemu?
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Nie daje mi spokoje jedna kwestia. Dlaczego Tasmota działa bez ingerencji w elektronikę a Supla już nie?
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
lukasz06
Posty: 771
Rejestracja: ndz lip 17, 2022 6:53 pm

Koledzy, macie ustawiony jakiś harmonogram, żeby czujka ruchu się nie zapalała w dzień?
Ewentualnie, czy można dodać czujnik natężenia światła, ktoś próbował?
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

robertklepacki94 pisze: śr kwie 19, 2023 7:15 am Wczoraj oSuplowałem mostek Sonoff RF. Działa wyśmienicie. Trafiła mi się najnowsza płytka v2.2 ale też da się przerobić.
Znalazłem chwilę by drugą sztukę potencjalnie poświęcić. Przeciąłem ścieżki w 3 miejscach i dodałem rezystory (220) bo nie miałem 270. W instrukcji (https://community.home-assistant.io/t/n ... /344326/22)było napisane " resistor : anything in the range 180-680 ohms".
Jedyna różnica to taka, że nie świeci czerwona dioda gdy wysyłany jest sygnał z pilota. W kalibracji pusto. Ktoś ma pomysł co może być nie tak?
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
robertklepacki94
Posty: 941
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

uchnast.michal pisze: pt cze 30, 2023 9:09 am
robertklepacki94 pisze: śr kwie 19, 2023 7:15 am Wczoraj oSuplowałem mostek Sonoff RF. Działa wyśmienicie. Trafiła mi się najnowsza płytka v2.2 ale też da się przerobić.
Znalazłem chwilę by drugą sztukę potencjalnie poświęcić. Przeciąłem ścieżki w 3 miejscach i dodałem rezystory (220) bo nie miałem 270. W instrukcji (https://community.home-assistant.io/t/n ... /344326/22)było napisane " resistor : anything in the range 180-680 ohms".
Jedyna różnica to taka, że nie świeci czerwona dioda gdy wysyłany jest sygnał z pilota. W kalibracji pusto. Ktoś ma pomysł co może być nie tak?
Dioda raczej nie będzie świecić bo jest pominięty oryginalny układ, Pilot napewno nadaje w 433 z stałym kodem ?
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”