Jak podłącz do Came ZF1N110 / ZF1N

User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Nie. Żółty idzie do 86, a niebieski do 87a
Dodam, że kolory raczej nie pokrywają się z kolorami przewodów z aukcji.
vvojteknowak
Posts: 1
Joined: Thu Dec 30, 2021 8:11 pm

Post

Jak podłączyłeś antenę do tego sterownika zf1n?
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Musisz posiadać kartę radiową AF.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
p.iwaneczko
Posts: 5
Joined: Fri Mar 31, 2023 1:02 pm

Post

Witam. Mam identyczny problem. Jaki przekaźnik kupić? 24V DC, czy 24V AC? Na wejściu modułu SBW-02 jest ~/+ ~/-. Próbowałem też żarówkę 24V 3W i świeci przy otwartej bramie, ale to nie pomogło. Poziomy napięć mam 15V AC - brama zamknięta, 24V AC brama otwarta. Stan w aplikacji supła się nie zmienia
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Kilka postów wyżej proponowałem samochodowy 24DC ale nie wiem jak się to sprawdziło. Brak feedbacku.
p.iwaneczko
Posts: 5
Joined: Fri Mar 31, 2023 1:02 pm

Post

Czytałem, ale mi to nie pasuje, bo napięcie wejściowe jest zmienne 15AC / 24AC, więc przekaźnik się nie załączy, bo poziomy napięć DC to 0 lub 0.5. W dodatku te 15AC mierzone przez multimetr to raczej jakiś błąd całkowania, bo żarówka się nie świeci, a w sterowniku bramy słychać stycznik/przekaźnik, który się wyłącza. Kupiłem przekaźnik 24AC i przekaźnik 24DC, żeby 2 razy nie latać do sklepu. Spróbuję po kolei i dam feedback
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
p.iwaneczko
Posts: 5
Joined: Fri Mar 31, 2023 1:02 pm

Post

Dzisiaj wszystko podłączyłem i nareszcie - wszystko działa. Na początku sprawdziłem czy stan bramy zmienia się zwierające A1 do IN1 lub IN2. Obydwa wejścia reagowały poprawnie i stan wejść się zmieniał, więc przeszedłem do podłączania przekaznika 24 AC. Wejście cewki (A1,A2) podłączyłem do A1 supli oraz pinu 5 sterownika CAME, zaś nóżki przekaźnika 11 i 14 do A1 supli oraz do IN1 supli.
finder_40.52_24AC.jpeg
https://www.google.com/url?sa=i&url=htt ... AdAAAAABAI
Do ostatnich zmian należało ustawienie przełącznika DIP w sterowniku CAME ZF1N na (OFF,OFF,OFF,OFF), aby brama się otwirała i zamykała bez funkcji STOP, ponieważ tylko w tym ustaweniu można zamknąć bramę głosowo używając asystenta google. Dzięki za pomoc.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Return to “ZAMEL SBW-02”