Wejścia - reakcja na impuls 100ms

mareks6
Posty: 259
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

Witam, przerobiłem sobie kiedyś moduły TUYA WiFi Switch Module, montując w nich ESP12 zamiast fabrycznego układu WiFi. Kolega Elmaya napisał specjalnie pod nie wersję wsadu supli gdyż jest w nich fabrycznie układ podający impuls 100ms na wejścia ESP w momencie wykrycia zmiany stanu klawiszy. Muszę jednak zaktualizować tam firmware...

Próbowałem kiedyś wgrać GenericGUI lecz ten nie reagował na te impulsy. Widocznie ze względu na zabezpieczenie na drgania styków przełącznika, po prostu soft nie reaguje na impulsy 100ms.

Czy jest gdzieś w menu konfiguracyjnym możliwość ustawiania tego czasu tak by moduł reagował na te impulsy? Ewentualnie jest możliwośc dodania takiego ustawiania?

W razie pytań - na temat tego modułu dyskusja toczyła się w poniższym wątku od drugiego postu na tej stronie:

viewtopic.php?t=6016&start=60
mareks6
Posty: 259
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

Ponawiam pytanie, gdyż nie chcę na ślepo zmieniać wsadu w modułach a później bez skutku szukać gdzie mogę to ustawienie zmienić...
zelinst
Posty: 12
Rejestracja: sob mar 18, 2023 10:25 am

Kondensatory tantalowe 3,3uF 6,3V na wejściu ESP .

viewtopic.php?t=6016&start=50
Sprawdzone działa u mnie na module dwu przekaźnikowym
mareks6
Posty: 259
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

Kondensatory? W tych modułach to się nie sprawdza. Wszystko było opisane w temacie który zalinkowałem.

Zdaje się że domyślnie firmware supli omija impulsy poniżej jakiejś wartości w, celu wyeliminowania zakłóceń i przypadkowego uruchamiania danego kanału.

W tych modułach siedzi układ dający impuls 100ms po wykryciu zmiany stanu na wejściu klawisza. I ten impuls jest przez zabezpieczenie supli pomijany, przez co moduł nie reaguje na klawisze wejściowe.

Stąd pytam czy jest gdzieś w supli możliwość zmiany tego czasu by firmware reagowało na impulsy 100ms
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

mareks6 pisze: czw kwie 13, 2023 8:44 pm Stąd pytam czy jest gdzieś w supli możliwość zmiany tego czasu by firmware reagowało na impulsy 100ms
O ile się nie mylę, to w GG filtr jest ustawiony, ale na czas poniżej 50ms:
https://github.com/krycha88/GUI-Generic ... I.cpp#L202
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”