SRW-01 - odwrotny stan rolet i przycisków w aplikacji

Sterownik rolet
mbenesz
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 7:04 pm

Witajcie,

Mam od jakiegoś czasu 7 rolet podłączonych do SRW-01, Wer. 2.8.53 i wszystkie dotychczas były sterowane z przycisków ściennych góra-dół, (bo jeszcze nie było internetu).

Dziś ruszył internet, skonfigurowałem sterowniki, ale przyciski chwilowego otwierania też działają w przeciwne strony czyli góra opuszcza a dół podnosi. Zrzuciłbym to na błędne podłączenie gdyby nie to, że przyciski ścienne działają poprawnie a aplikacja podaje również błędnie faktyczny stan opuszczenia rolet.

Na załączonym screenie, rolety w rzeczywistości są zamknięte na 100%


Obrazek

Sprawdziłem 10 razy kalibrację, różne ustawienia, przekopałem się przez forum i nie mam więcej pomysłów. O czym jeszcze zapomniałem ?
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

mbenesz pisze: pn mar 20, 2023 11:03 pm Witajcie,

Mam od jakiegoś czasu 7 rolet podłączonych do SRW-01, Wer. 2.8.53 i wszystkie dotychczas były sterowane z przycisków ściennych góra-dół, (bo jeszcze nie było internetu).

Dziś ruszył internet, skonfigurowałem sterowniki, ale przyciski chwilowego otwierania też działają w przeciwne strony czyli góra opuszcza a dół podnosi. Zrzuciłbym to na błędne podłączenie gdyby nie to, że przyciski ścienne działają poprawnie a aplikacja podaje również błędnie faktyczny stan opuszczenia rolet.

Na załączonym screenie, rolety w rzeczywistości są zamknięte na 100%


Obrazek

Sprawdziłem 10 razy kalibrację, różne ustawienia, przekopałem się przez forum i nie mam więcej pomysłów. O czym jeszcze zapomniałem ?
Masz odwrotnie podłączony silnik. Są dwie możliwości, albo zamienisz miejscami przewody z silnika przy sterowniku, albo w trybie konfiguracji zaznaczysz opcję "UPSIDE/DOWN". Z tym, że jeżeli zmienisz w konfiguracji, a obecnie przyciski działają dobrze to wtedy będziesz musiał zamieniać przewody na łączniku.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
mbenesz
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 7:04 pm

Mirosław F. pisze: wt mar 21, 2023 4:59 am Masz odwrotnie podłączony silnik. Są dwie możliwości, albo zamienisz miejscami przewody z silnika przy sterowniku, albo w trybie konfiguracji zaznaczysz opcję "UPSIDE/DOWN". Z tym, że jeżeli zmienisz w konfiguracji, a obecnie przyciski działają dobrze to wtedy będziesz musiał zamieniać przewody na łączniku.
Wolałbym zacząć od zmiany w konfiguracji. Szukałem opcji zamiany stron, ale w którym miejscu jest ona dostępna?
Czy ta opcja zamieni zarówno stan otwarcia/zamknięcia jak i kierunek działania przycisków w aplikacji?

Obrazek

Mirosław F. pisze: wt mar 21, 2023 4:59 am Z tym, że jeżeli zmienisz w konfiguracji, a obecnie przyciski działają dobrze to wtedy będziesz musiał zamieniać przewody na łączniku.
Czy jak zamienię miejscami przewody sterujące silnikiem to, przyciski fizyczne na ścianie nie będą wtedy działać w drugą stronę?
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Dwa sposoby:

I. Zmiana ustawień

1. Przełączasz moduł w tryb konfiguracji.
(Początek tego filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=al6R-Q65aP4)
2. Łączysz się z siecią WiFi rozpoczynającą się od nazwy ZAMEL-SRW-01...
3. Otwierasz stronę 192.168.4.1
4. Zmieniasz opcję "Upside down" na "YES"
5. Naciskasz "SAVE"
6. Wychodzisz z trybu konfiguracji naciskając przycisk sterowania roletą lub przycisk CONFIG.

II. Prawidłowe podłączenie przewodów

viewtopic.php?t=3514
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
mbenesz
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 7:04 pm

Mirosław F. pisze: wt mar 21, 2023 11:21 am Dwa sposoby:
I. Zmiana ustawień
II. Prawidłowe podłączenie przewodów
OK, dziękuję, spróbuję tych metod.
Rozumiem, że zmiana podłączenia przewodów zmieni kierunek działania przycisków w aplikacji.

A jak wyprostować kwestię tego, że aplikacja pokazuje 100% otwarcie w momencie gdy faktycznie roleta jest w 100% zamknięta?
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

mbenesz pisze: wt mar 21, 2023 12:44 pm
Mirosław F. pisze: wt mar 21, 2023 11:21 am Dwa sposoby:
I. Zmiana ustawień
II. Prawidłowe podłączenie przewodów
OK, dziękuję, spróbuję tych metod.
Rozumiem, że zmiana podłączenia przewodów zmieni kierunek działania przycisków w aplikacji.

A jak wyprostować kwestię tego, że aplikacja pokazuje 100% otwarcie w momencie gdy faktycznie roleta jest w 100% zamknięta?
Zmiana podłączenia przewodów od silnika nie zmieni działania przycisku. Po poprawnym podłączeniu Twój problem odwrotnej wizualizacji zostanie rozwiązany.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”