SCENY opcja WŁĄCZONE

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

@pzygmunt @fracz @klew

Obecnie w sceanch jest przełacznik WŁĄCZONE . Nie ukrywam że bardzo by mi uprościło gdybym miał mozliwość ustawienia mozliwości wykonania sceny w zależnosci od pory dnia : dzien czy noc. Szczególnie chodzi mi o sceny ktore zarządzaja swiatłem i wywołanie takiej sceny w trakcie dnia nie powinno zapalić światła (wykonać tej sceny) a w nocy juz tak ( Dzien czy noc rozpoznawana wg zachodu i wschodu słońca ) .

Wiem ze to jest w supla script i mogę to tam zrobić (tak obecnie mam) , no ale kierunek jest jeden : mieć wszystko natywnie w cloud

Propozycja ja screenie poniżej

.
Załączniki
sceny1.png
sceny1.png (34.73 KiB) Przejrzano 490 razy
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

O ile niczego nie pomieszałem, to coś podobnego było planowane, ale z poziomu harmonogramów.

Tzn. możliwość włączenia i wyłączenia sceny w harmonogramie.

A może to było włączanie/wyłączanie harmonogramu z poziomu sceny? :D
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

klew pisze: sob lut 04, 2023 10:33 am O ile niczego nie pomieszałem, to coś podobnego było planowane, ale z poziomu harmonogramów.

Tzn. możliwość włączenia i wyłączenia sceny w harmonogramie.

A może to było włączanie/wyłączanie harmonogramu z poziomu sceny? :D
a tego to nie wiem :)
głównym powodem dla którego chciałbym mieć to rozdzielenie WŁĄCZONE na dzien i noc to wywołanie sceny/scen otwarcia domu :
- uruchomienie sceny otwarcie rolet
......
- i na koniec uruchomienie sceny zapalenia świateł , i swiatła miałyby sie zapalić tylko wtedy gdy jest po zachodzie słońca (czyli to umowna noc)

i to raczej z harmonogramami nie ma nic wspolnego bo do domu moge przyjsc o róznych porach :)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

To może to bardziej podchodzi pod temat tzw. "logiki". Czyli warunkowe (np. zależne od pory dnia) wykonanie.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

klew pisze: sob lut 04, 2023 10:48 am To może to bardziej podchodzi pod temat tzw. "logiki". Czyli warunkowe (np. zależne od pory dnia) wykonanie.
dokładnie :)
ale w sumie to już zrobiliście tą logikę juz teraz (najprostsza z możliwych) : JEZELI switch WŁĄCZONE = ON TO wykonaj scenę W PRZECIWYM WYPADKU sceny nie wykonuj

:)
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

i dlatego sugeruję ze można byłoby w tym obecnym rozwiązaniu/logice , zrobić mały krok naprzód i ten przełącnzik WŁĄCZONE troszkę rozbudować :) mi by to bardzo uprościło zarządzanie światłem w moim domu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”