Ikonki alternatywne - serwis nieoficjalny

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Tu nie ma i nie było mojego sprzeciwu. Jeśli chcecie bardzo budować taki katalog na własną rękę to ja nie mam zamiaru tego Wam zabraniać. W naszej prywatnej korespondencji napisałem, że pracujemy nad katalogiem dla ikon i nic więcej. Założyłem (być może błędnie), że jak ja uznacie to za duplikowanie pracy swojej, naszej i osób, które poświęcą czas na dostarczenie contentu.
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

pzygmunt pisze: pn sty 30, 2023 2:14 pm Tu nie ma i nie było mojego sprzeciwu. Jeśli chcecie bardzo budować taki katalog na własną rękę to ja nie mam zamiaru tego Wam zabraniać. W naszej prywatnej korespondencji napisałem, że pracujemy nad katalogiem dla ikon i nic więcej. Założyłem (być może błędnie), że uznacie to za duplikowanie pracy swojej, naszej i osób, które poświęcą czas na dostarczenie contentu.
Chyba za wysoko oceniasz wkład "pracy" poświęconej temu. Ja bym nigdy się nie ośmielił stwierdzić, że ten katalog zduplikuje Waszą pracę. Przecież to jak porównać hulajnogę do mercedesa :)

A na serio: koderem nie jestem ale jeżeli jest potrzeba dostarczenia contentu to jestem do dyspozycji. Część materiału jest mojego autorstwa lub współautorstwa. Jeżeli coś potrzebne to mogę dorobić.

Całą sytuację pozostawmy jako nieporozumienie, które sobie kiedyś wspomnimy (lub wypomnimy).
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

YoMan pisze: pn sty 30, 2023 2:32 pm Chyba za wysoko oceniasz wkład "pracy" poświęconej temu
Każdy wkład jest cenny. Nawet ten najmniejszy. To jest zawsze czyjś czas.

W sytuacji w której dramatycznie brakuje zasobów to każda inicjatywa jest na wagę złota. Dlatego tak ważne jest aby wykorzystywać zasoby w sposób jak najbardziej rozsądny. Przy niewystarczających zasobach bardzo trudno jest też cokolwiek zaplanować ponieważ codzienne "niespodzianki", których nie można odłożyć powodują, że terminy jakie sobie założyliśmy musząc być co chwilę przekładane. W przypadku ikon, zbudowanie aplikacji/miejsca do ich przechowywania to jedno, a zachęcenie ludzi do uzupełnienia katalogu to drugie. Rzecz w tym, że my tego nie możemy zrobić z natury prawnej. Mogą to zrobić tylko i wyłącznie właściciele praw autorskich do przedmiotowych ikon. To rodzi zagrożenie, że jeśli uda nam się zachęcić autorów do poświęcenia czasu na wrzucenie swoich prac do jednego katalogu to drugi raz już się nam to może nie udać. Sam byłbym poirytowany jeśli wykonałbym jakąś pracę, a za miesiąc okazałoby się, że w sumie wypadałoby to teraz powtórzyć.
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

pzygmunt pisze: pn sty 30, 2023 2:52 pm
YoMan pisze: pn sty 30, 2023 2:32 pm Chyba za wysoko oceniasz wkład "pracy" poświęconej temu
Każdy wkład jest cenny. Nawet ten najmniejszy. To jest zawsze czyjś czas.

W sytuacji w której dramatycznie brakuje zasobów to każda inicjatywa jest na wagę złota. Dlatego tak ważne jest aby wykorzystywać zasoby w sposób jak najbardziej rozsądny. Przy niewystarczających zasobach bardzo trudno jest też cokolwiek zaplanować ponieważ codzienne "niespodzianki", których nie można odłożyć powodują, że terminy jakie sobie założyliśmy musząc być co chwilę przekładane. W przypadku ikon, zbudowanie aplikacji/miejsca do ich przechowywania to jedno, a zachęcenie ludzi do uzupełnienia katalogu to drugie. Rzecz w tym, że my tego nie możemy zrobić z natury prawnej. Mogą to zrobić tylko i wyłącznie właściciele praw autorskich do przedmiotowych ikon. To rodzi zagrożenie, że jeśli uda nam się zachęcić autorów do poświęcenia czasu na wrzucenie swoich prac do jednego katalogu to drugi raz już się nam to może nie udać. Sam byłbym poirytowany jeśli wykonałbym jakąś pracę, a za miesiąc okazałoby się, że w sumie wypadałoby to teraz powtórzyć.
Doskonale to rozumiem. (czyżbyś przemycił info, że pojawią się w ciągu miesiąca? ;) )
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Liczę na to.
Awatar użytkownika
Basmar
Posty: 378
Rejestracja: pt wrz 09, 2022 10:53 am
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Tu winowajca całego zamieszania.
Biorę na klatę całą winę.
Gdybym wiedział, że to kwestia tygodni/miesiąca nawet głowy bym sobie nie zawracał.
Był pomysł, byli chętni, znalazło się środowisko no i tak jakoś wyszło.
To był przedostatni raz.
Pozdrawiam
No i cały plan spalił na panewce :cry:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Spokojnie. Nikt nie zawinił. Ważne, że są inicjatywy i chęci. Doceniam to.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Brawo Wy chłopaki. Ten nieoficjalny serwis jest super! ( przypadkiem się dowiedziałem 😉) . Też coś od siebie podesłałem. Zapraszam innych suplowych kolegów do dzielenia się .
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
Elektryk Szczecin
Posty: 92
Rejestracja: pt sty 03, 2020 11:14 pm

Widać po ikonach jakie QLQ ma zainteresowanie oprócz SUPLI
A co do ikon gdzie można wysyłać swoje propozycje do oficjalnego katalogu z ikonami i YoMan wstawi taką informacje na srtonie i będzie po sprawie

Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Proszę o poprawę autora zestawu:

https://basmarit.sharepoint.com/sites/S ... 27f2610a5a

oraz tego:

https://basmarit.sharepoint.com/sites/S ... 27f2610a5a

zgodnie z autorstwem z tego wątku, a nie jakiś autor: Forum Supla

viewtopic.php?p=59351&hilit=green#p59351

Pozdrawiam :?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”