Supla SRW-01 - prosze o pomoc

Sterownik rolet
Mariushrek
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 19, 2022 5:15 pm

pzygmunt pisze: śr gru 21, 2022 3:44 pm Najpierw należałoby je pomęczyć trochę poza grupą przy powyciąganych modułach z puszek. Generalnie jeśli wszystkie rolety są na jednej fazie i ruszają jednocześnie to może coś się tam negatywnego dzieje. Spróbuj utworzyć jakąś scenę w której dasz jakieś opóźnienia pomiędzy startem poszczególnych rolet.
Witajcie po dłuższej przerwie. Przepraszam, że nie odzywałem się w temacie, ale dopiero niedawno zrobiłem parę testów.

Wyciągnąłem wszystkie sterowniki z puszek, wisiały tak prawie miesiąc i automatyka działała bez zarzutu (zamykanie, otwieranie rolet odbywało się zawsze bezproblemowo i zawsze w grupach). Ostatnio postanowiłem włożyć sterowniki do puszek i już pierwszego dnia jedna roleta nie została zamknięta zgodnie z harmonogramem, jedna nie została otwarta, a dzisiaj to już dwie nie zostały zamknięte.

Nie wydaje mi się to problem sieciowy - na mieszkaniu 54 metry nie ma się za bardzo jak stracić aż tak sygnał, biorąc pod uwagę, że access point wisi na środku mieszkania.

Czy macie może jakieś pomysły, co to moze jeszcze być? Czy to ta sieć, czy może coś w sterowniku?

Dzięki,
Mariusz
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To bardziej wygląda na problem EMC. Tak jakby przewody oplatające puszkę generowały silne pole resetujące elektronikę.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Wiem, że może być trudno, ale spróbuj odsunąć jak najdalej przewody od sterownika. Najlepiej gdyby były od strony złącza.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 358
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

pzygmunt pisze: pn sty 30, 2023 9:25 pm To bardziej wygląda na problem EMC. Tak jakby przewody oplatające puszkę generowały silne pole resetujące elektronikę.
Dokładnie to samo miałem w 1 puszce i miało też znaczenie jak szły kable do włącznika. Ja zrobiłem tak że od strony zacisków puszczałem wiązkę to łącznika i to rozwiązało problem a pozostałe 3 boki modułu gdzie jest plastik nie miały kabli
djalex
Posty: 446
Rejestracja: pt gru 20, 2019 10:59 pm
Lokalizacja: Rydułtowy

W moim przypadku miałem wymienić te SRW na inne moduły ale że jestem leniwy wsadziłem je z powrotem do puszki i.... o dziwo od miesiąca jest prawie idealnie, prawie znaczy od momentu schowania ich do puszek anomalia zdarzyła się tylko 2 razy - jak już wspominałem wcześniej u mnie objawia się ona tym że jest problem tylko przy otwieraniu (tym razem te 2 razy nie otwarła się tylko jedna i ta sama). Na razie rzeczywiście wygląda to na problem z jakimś indukowaniem się pola. Różnica taka że u kolegi był problem albo z otwieraniem albo z zamykaniem a u mnie tylko z otwieraniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”