1 z 3 modułów sonoff basic w grupie się rozłącza przy załączaniu

mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Mam ja ci 3 moduły sonoff basic w skrzynce sterujące oświetleniem zewnętrznym, są w odległości mniej więcej 8cm od siebie przy ścianie, wiec działają w warunkach słabego zasięgu.
od pewnego czasu środkowy z nich kiedy załączam całą grupę tych trzech kanałów się natychmiast rozłącza z Internetem (czerwona kropka w aplikacji) i bywa ze nie może się połączyć przez kilkadziesiąt minut, . nie dzieje się to w 100% przypadków ale w większości. to samo przy wyłączaniu świateł grupą. zauważyłem to od czasu kiedy zrobiłem sobie widżet na pulpicie do tej grupy. Wcześniej czyli jeszcze parę miesięcy wstecz działało poprawnie. XCzasem przy akiej usterce światło est zapalone i nie mozna go zgasić, czasem się w ogóle nie zapala.
Co się dzieje?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Spróbuj zmienić kanał sieci Wi-Fi w routerze. Może pojawiły się zakłócenia od innej sieci (np. sąsiada). Nie wiązałbym problemu z widżetami.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Stawiałbym na uszkodzenie sonoffa. Spróbuj podmienic
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Nie mam sąsiada, routery i ich położenie się nie zmieniły, dziwne ze tylko ten środkowy tak ma.
Na widżecie to zauważyłem, ale dzieje się tak też na AT, przypuszczam ze chodzi o jednoczesne załączenie / wyłączenie całej grupy, no i są to najstarsze sonoffy jakie mam (ze 4 lata) jeden z nich to RF.
Awatar użytkownika
Basmar
Posty: 378
Rejestracja: pt wrz 09, 2022 10:53 am
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Poprosimy screena z siłą sygnału trzech SonOff
Raczej zasilanie w SonOff, chce załączyć przekaźnik i mocy mu brakuje, to tylko teoria.
No i cały plan spalił na panewce :cry:
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Basmar pisze: czw sty 26, 2023 9:58 am Poprosimy screena z siłą sygnału trzech SonOff
Raczej zasilanie w SonOff, chce załączyć przekaźnik i mocy mu brakuje, to tylko teoria.
To stary soft nie daje takich informacji, ale naprowadziłeś mnie na przyczynę, otóż akurat na tym obwodzie kiedyś zostal przepalony kabel (zawieszony na gwoździu w suficie pod tynkiem (robota elektryka :/) i z czasem sie przetarl powodujac zwarcia, przepalony fragment został odcięty i prowizorycznie zaizolowany ale nadal ma kontakt z atmosfera, teraz skojarzylem ze problem mozna powiazac z wysoka wilgocia w powietrzu, teraz jak jest mroz modul sie nei razlacza i dzial poprawnie.. Bede bserwowal jak potwierdze to wyglada na to ze elektryka bedzie trzeba wezwac zeby raz na zawsze zakończyć problem
Dzieki za sugestie.
Awatar użytkownika
Basmar
Posty: 378
Rejestracja: pt wrz 09, 2022 10:53 am
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Polecam Waldek Dudzinski z YT. Też jest na forum jako Elektektryk Szczecin
No i cały plan spalił na panewce :cry:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”