Alternatywne ikonki

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
cinas
Posty: 221
Rejestracja: ndz sie 14, 2022 6:59 am

Witam , czy mogę prosić o ikonę klimatzatora - split wewnętrzny
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

gdyby ktoś potrzebował to wrzucam swój mały zestaw ikonek.
Załączniki
Ikony.zip
(1.46 MiB) Pobrany 86 razy
Zestaw.jpg
Zestaw.jpg (499.33 KiB) Przejrzano 1068 razy
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
matrix0606
Posty: 333
Rejestracja: wt lis 08, 2022 9:05 pm

YoMan pisze: pt sty 20, 2023 8:38 pm gdyby ktoś potrzebował to wrzucam swój mały zestaw ikonek.
Jakie kolorowe... :)
Vivo V21 5G 8G RAM + 4G SWAP
Funtouch OS 12 Global
MOBO - MSI B350 Tomahawk
GPU - GTX1060 6G
CPU - Ryzen5 1400 3,2G
PSU - SPC Vero L2 500W 80 Plus Bronze
RAM - HyperX 2x8GB 3200MHz CL16 Predator RGB
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

matrix0606 pisze: sob sty 21, 2023 8:38 am
YoMan pisze: pt sty 20, 2023 8:38 pm gdyby ktoś potrzebował to wrzucam swój mały zestaw ikonek.
Jakie kolorowe... :)
Tak sobie ustawiłem, że wyłączone jest bialo-szaro-czarne (lub kolor z minimalnym nasyceniem), a włączone dostaje koloru. Od razu widzę co jest włączone
Tęczowe reflektorki zaprojektowała sobie córka (lat 8) bo ma założone kolorowe żarówkI led RGB :)
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
safek1
Posty: 36
Rejestracja: pt kwie 03, 2020 3:52 pm

YoMan pisze: pt sty 20, 2023 8:38 pm gdyby ktoś potrzebował to wrzucam swój mały zestaw ikonek.
Fajnie Ci to wyszło
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Ma ktoś coś ciekawego w stylu flaticon dla czujnika PM 1, PM2.5, PM10 ?
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 360
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

klimasstudio pisze: pn sty 23, 2023 8:07 pm Ma ktoś coś ciekawego w stylu flaticon dla czujnika PM 1, PM2.5, PM10 ?
ja mam jedynie takie bo tylko takie moge odczytac przez syngeos'a
Załączniki
pm25.png
pm25.png (15.09 KiB) Przejrzano 882 razy
pm10.png
pm10.png (19.27 KiB) Przejrzano 882 razy
Awatar użytkownika
Basmar
Posty: 378
Rejestracja: pt wrz 09, 2022 10:53 am
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

YoMan pisze: sob sty 21, 2023 9:22 am
matrix0606 pisze: sob sty 21, 2023 8:38 am
YoMan pisze: pt sty 20, 2023 8:38 pm gdyby ktoś potrzebował to wrzucam swój mały zestaw ikonek.
Jakie kolorowe... :)
Tak sobie ustawiłem, że wyłączone jest bialo-szaro-czarne (lub kolor z minimalnym nasyceniem), a włączone dostaje koloru. Od razu widzę co jest włączone
Tęczowe reflektorki zaprojektowała sobie córka (lat 8) bo ma założone kolorowe żarówkI led RGB :)
Zdrowe i rozsządne podjejście do tematu,
czarne/szare = off
kolor/czerwone = on/ aktywne
pomarańcz = 50% otwarcia itp
No i cały plan spalił na panewce :cry:
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Cześć,

praktycznie od początku istnienia SUPLI niewielkim mankamentem jest brak ikonek pozwalających nieco odróżniać wizualnie urządzenia. Domyślnych ikonek w cloudzie jest raptem kilka. Na forum wątek dotyczący próśb o zrobienie/znalezienie/podesłanie jakiejś ikonki ma już niemal 80 stron i przeszukiwanie go w celu znalezienia jakiejś ikonki zaczyna być męczące/irytujące.

Co prawda w zespole SUPLI trwają prace nad natywnym wdrożeniem serwisu z ikonkami z możliwością dzielenia się ale jak wiadomo są tematy pilne i pilniejsze, więc może to jeszcze trochę potrwać. W związku z tym, aby nieco ułatwić dzielenie się ikonkami, stworzyliśmy na szybko z kolegą @basmar prostą stronkę na bazie sharepointa. Mamy na uwadze i prosimy również Was o to, że jest to projekt tymczasowym który ma ułatwić nieco szukanie ikonek do czasu rozwiązania docelowego. Poza tym może się pojawią uwagi i potrzeby, które pomogą zespołowi SUPLI lepiej dopasować docelowe narzędzie do potrzeb użytkowników.

Na start jest wrzucone trochę ikonek z forum. Każdy może uploadować swoje ikonki przy czym wszystkie ikonki przejdą ręczną moderację polegającą na sprawdzeniu wymiarów, tła i przyporządkowaniu do właściwej kategorii. Moderacja również będzie zwracała uwagę na treści nieobyczajne, obraźliwe, etc.

Z racji, że jest to stronka prosta, bez zaawansownych narzędzi bardzo prosimy o wrzucanie ikonek zgodnych z wymaganiami SUPLA Cloud tj.:
  • wymiary 210x156 pikseli (szer x wys)
  • format *.png
  • przezroczyste tło
  • jeżeli jest zestaw dwóch ikonek dla stanów właczony/wyłączony prosimy, żeby to były osobne pliki i miały taką samą nazwę z dopiskiem na końcu " - off" i " - on"
  • jeżeli jest zestaw trzech ikonek (np. bramy) prosimy, żeby to były osobne pliki i miały taką samą nazwę z dopiskiem na końcu np. " - close", " - 50percent" i " - open"
Bardzo nam to ułatwi pracę.

Jeżeli chcecie uwidocznić Wasze autorstwo, proszę w nazwie pliku dodać swój nick w nawiasach kwadratowych, np. ikonka[mój_nick].png
Proszę mieć na względzie poszanowanie praw autorskich i nie przypisywać sobie autorstwa cudzych ikonek.

Po wgraniu ikonek po chwili znikną z folderu przeznaczonego do wgrywania. Automatycznie zostaną przeniesione do poczekalni, gdzie będą oczekiwać na moderację z naszej strony dlatego nie ma sensu ich wgrywać po kilka razy i się dziwić że znikają :)

Mechanizm działania jest prosty ale dla ewentualnych nowicjuszy krótki manual. Po wejściu na stronę mamy do wyboru przeglądanie galerii lub upload nowych ikonek. Startowy tryb przeglądania to "Widok galerii" w postaci folderów. Można jednak wyświetlić wszystkie ikonki naraz. Trzeba kliknąć w "Widok galerii" -> rozwinie się menu i wybrać "Wszystkie ikony". W tym widoku jest możliwość filtrowania ikonek. Na chwilę obecną można filtrować jedynie po autorze, ponieważ nie wymyśliliśmy innego potrzebnego klucza. Jeżeli będzie potrzeba - dodamy.

Uploadowanie ikonek jest równie proste. Klikamy "Przekaż", wybieramy czy chcemy wgrać pojedyncze ikonki czy cały folder i następnie wybieramy folder ze swojego dysku. Drugi sposób - możemy po prostu przeciągnąć pliki lub foldery wprost na okno przeglądarki.

Wstępne omówienie https://www.youtube.com/watch?v=4Sdi0ERH2wg&t=2668s

Alternatywnie można również przesłać komplet swoich ikonek na PW do mnie lub do @basmar. Też ogarniemy.

Konstruktywne uwagi ZAWSZE mile widziane.

Wraz z kolegą @basmar zapraszamy: http://basmar.eu/supla/
Załączniki
Zrzut ekranu 2023-01-30 00.33.21.png
Zrzut ekranu 2023-01-30 00.33.21.png (27.78 KiB) Przejrzano 656 razy
Zrzut ekranu 2023-01-29 21.39.15.png
Zrzut ekranu 2023-01-29 21.39.15.png (70.86 KiB) Przejrzano 656 razy
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
safek1
Posty: 36
Rejestracja: pt kwie 03, 2020 3:52 pm

Świetny pomysł, przyda się wszystko w jednym miejscu bo tak jak pisałeś przeszukanie całego tematu aby znaleźć ikonę bywa kłopotliwe
Zablokowany

Wróć do „Pomysły i koncepcje”