RNW01 z przyciskiem podwójnym monostabilnym

lcreptiles
Posty: 7
Rejestracja: śr lis 30, 2022 11:50 am

Dzień dobry,

Zaczynam przygodę z Suplą przy nowej instalacji, mam podłączone 11 sztuk SBW01 przy żaluzjach i roletach każdej z osobna i 1 szt RNW01 w łączniku podwójnym/dwuklawiszowym monostabilnym takim samym jak do żaluzji/rolet. Udało mi się skonfigurować prawie wszystko. Pojedyncze urządzenia działają, jednak nie potrafię skonfigurować RNW01, w cloudzie widzę ten sterownik z 4 polami wyzwalacz akcji, każdy o innym ID, ale faktycznie działają tylko dla dwóch, w sensie przypisałem do każdego z 4 ale fizycznie jeden przycisk odpala jedną akcję a drugi drugą, trzecia i czwarta - nie mam pojęcia jak to ogarnąć. Czy do obsługi RNW01 trzeba mieć przycisk 4 klawiszowy?
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 356
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

strzelam bo bede się posiłkował modułem ROW-02

W cloudzie widzisz 4 pola bo urządzenie tyle wspiera ale masz podłączone 2 także sterować możesz defacto 2 bo pozostałe 2 nie maja fizycznego podłączenia -nie wiem jak to wyglada po stronie aplikacji ale patrząc na instrukcje

Kod: Zaznacz cały

https://supla.zamel.com/wp-content/uploads/RNW-01_instr_WUN_www-1.pdf
nie ma tego urządzenia w apce natomiast konfigurujesz sobie akcje tylko na 2 kanałach jeśli podłączyłeś pod pierwsze 2 wejścia to to będą pierwsze 2 kanały. Pytanie co jest dla Ciebie problemem, z czym nie możesz sobie poradzić. Jeśli masz łącznik Monostabilny (dzwonkowy/zwierny tzn naciskasz i puszczasz i przycisk wraca samoczynnie) to masz akcje 1x klik to dana akcja 2x klik to druga akcja itp
lcreptiles
Posty: 7
Rejestracja: śr lis 30, 2022 11:50 am

Czyli żeby móc sterować 4 to musiałbym podłączyć jeszcze jeden taki podwójny przycisk?
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

Aby wykorzystać w pełni potencjał RNW-01 musisz użyć przycisku poczwórnego i najlepiej monostabilnego.
Oczywiście możesz zastosować cztery pojedyncze, dwa podwójne - wszystko musi działać na tym samym potencjale.

Nie zapomnij, że każdy z modułów SRW które masz przy roletach także sterować innym modułem wykonawczym ekosystemu Supla.
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 356
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

lcreptiles pisze: śr gru 07, 2022 1:05 pm Czyli żeby móc sterować 4 to musiałbym podłączyć jeszcze jeden taki podwójny przycisk?
jeśli chcesz miec opcje sterowania 4 osobnymi wyzwalaczami akcji to tak :) i albo zastosujesz przycisk poczwórny coś tego typu, nie wiem tylko jaki to rodzaj ale najlepszy monostabilny bo nimi łatwiej wyklikać odpowiednią ilość przyciśnięć na bistabilnym się też da ale jest to mniej intuicyjne

Kod: Zaznacz cały

https://www.conrad.pl/pl/p/cwiz-04-01-eaton-xcomfort-4-kanalowy-przelacznik-czysty-bialy-2142483.html?&vat=true&gclid=Cj0KCQiAkMGcBhCSARIsAIW6d0DQwPESaGmL7OCK7MkioD0DQ5H48cEfU5ahht6wPqZ94Ty693OOuB4aAiGtEALw_wcB&gclsrc=aw.ds
reasumując jeśli chcesz miec w pełni wykorzystany RNW-01 to musisz miec podłączone 4 wejścia czy to z jednego przycisku czy z dwóch bez znaczenia (wygodniej wymienić przełącznik na poczwórny) ważne by zasilanie było to samo ale zakładam że w domu będzie ta sama faza i n-ka

jako uzupełnienie wrzucam screna z dokumentacji jak widać mamy 4 przyciski na 4 wejścia ;)
Załączniki
Zrzut ekranu 2022-12-07 142326.png
Zrzut ekranu 2022-12-07 142326.png (48.82 KiB) Przejrzano 431 razy
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

lcreptiles pisze: śr gru 07, 2022 12:25 pm Dzień dobry,

Zaczynam przygodę z Suplą przy nowej instalacji, mam podłączone 11 sztuk SBW01 przy żaluzjach i roletach każdej z osobna i 1 szt RNW01 w łączniku podwójnym/dwuklawiszowym monostabilnym takim samym jak do żaluzji/rolet. Udało mi się skonfigurować prawie wszystko. Pojedyncze urządzenia działają, jednak nie potrafię skonfigurować RNW01, w cloudzie widzę ten sterownik z 4 polami wyzwalacz akcji, każdy o innym ID, ale faktycznie działają tylko dla dwóch, w sensie przypisałem do każdego z 4 ale fizycznie jeden przycisk odpala jedną akcję a drugi drugą, trzecia i czwarta - nie mam pojęcia jak to ogarnąć. Czy do obsługi RNW01 trzeba mieć przycisk 4 klawiszowy?
RNW-01 pozwala na podłączenie od 1 do 4 przycisków. Każdy w przycisków jest w Cloud widoczny jako osobny kanał "Wyzwalacz Akcji". Do każdego przycisku/kanału/Wyzwalacza Akcji możesz przypisać wiele zdarzeń, zależnie od tego co wyklikasz. Jak masz ustawiony przycisk monostabilny, to do dyspozycji będziesz miał "przytrzymanie przycisku", "kliknięcie 1x", "kliknięcie 2x" itd. Do każdego z tych zdarreń w ramach jednego przycisku możesz przypisać jedną akcję.

Jeśli chcesz tym RNW sterować roletami grupowo, to w Cloud dodaj najpierw rolety do grupy i w Wyzwalaczu Akcji ustaw sterowanie grupą, a nie pojedynczą roletą. Jeśli chcesz bardziej złożoną akcję, to skonfiguruj ją w Cloud jako Scenę i niech Wyzwalacz odpala tą scenę.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
lcreptiles
Posty: 7
Rejestracja: śr lis 30, 2022 11:50 am

Dziękuję za odpowiedzi, będę próbował wymienić włącznik 2 przyciskowy, do którego podpięte jest RNW01 na 4 klawiszowy.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

lcreptiles pisze: pt gru 09, 2022 9:28 am Dziękuję za odpowiedzi, będę próbował wymienić włącznik 2 przyciskowy, do którego podpięte jest RNW01 na 4 klawiszowy.
Pytanie czy potrzebujesz aż 4 przycisków?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL RNW-01”