Wymiana licznika po naprawie a historia pomiarów

oceanic123
Posty: 30
Rejestracja: ndz lis 20, 2022 11:45 am

Hej,
otrzymałem nowy licznik po naprawie/reklamacji, powiedzcie proszę czy jest jakiś prosty sposób albo manual jak mogę go dodać do swojego konta supla nowe urządzenie aby nie stracić danych historycznych, tylko kontynuować... Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Stare urządzenie usunąłeś z cloud-a czy jeszcze nie ?
oceanic123
Posty: 30
Rejestracja: ndz lis 20, 2022 11:45 am

Hej, nie usunąłem jeszcze starego urządzanie z chmury
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To dodaj ten nowy. Ustaw wartość dodaną aby stan licznika był >= stanowi licznika starego MEW-a. Jak to zrobisz to wyślij mi na priv-a adres email konta. Przeniosę historię pomiędzy urządzeniami.
oceanic123
Posty: 30
Rejestracja: ndz lis 20, 2022 11:45 am

hej, dodałem nowy licznik, napisałem na priv
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

U Cienie będzie problem z przeniesieniem ponieważ masz nierównomiernie obciążone fazy i nie można ustawić odpowiedniej wartości dodanej. Bez tego wykresy się rozjadą. Musimy wprowadzić możliwość określenia wartości dodanej dla każdej z faz z osobna ale na to trzeba będzie trochę zaczekać. Tak więc niestety pozostaje Ci zacząć od 0.
oceanic123
Posty: 30
Rejestracja: ndz lis 20, 2022 11:45 am

A nie można przyjąć jakiejś wartości uśrednionej ? Np. to co jest podsumować i podzielić na 3 i takie wartości przyjąć jako początkowe... Chodzi mi o głównie o możliwość porównania się miesiąc do miesiąca, rok do roku...
Ew czy jest możliwość "sztucznego" ustawienia poprzedniego rozłączonego licznika aby w aplikacji na androida można było podejrzeć historię ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Tego nie da się poprawnie obecnie zrobić.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jak się chwilę wstrzyma to może uda mi się wrzucić taką zmianę do najbliższego wydania cloud-a. Dam znać.
M4hSzyna
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 30, 2022 8:27 am

Nie wiem czy używasz tego licznika w jakiejś integracji ale ja mam Home Assistant i bardzo podobną historię.
Po usunięciu starego licznika home assistant przyjął po prostu że to ten sam licznik i mam w miarę ciągłość pomiarów (poza czasem gdzie nie było licznika wogóle).
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”