Pytanie odnośnie RNW-01

krawol
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 05, 2022 6:52 pm

Witam.
Mam w jednej lokalizacji 3 punkty oświetlenia sterowanie z przekaźników ROW-02, oraz jeden moduł wejść RNW-01 do którego wejścia nr 1 mam podłączoną czujkę zmierzchu.
Jest skonfigurowane jako wyzwalacz akcji, gdy przy przytrzymaniu przycisku zapala całe oświetlenie.
Natomiast podczas "puszczenia przycisku" gdy czujka zmierzchu przestaje puszczać napięcie oświetlenie nie gaśnie.

Ktoś podpowie co jeszcze trzeba skonfigurować lub co robię źle?

Z góry dzięki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

krawol pisze: pn gru 05, 2022 7:01 pm Witam.
Mam w jednej lokalizacji 3 punkty oświetlenia sterowanie z przekaźników ROW-02, oraz jeden moduł wejść RNW-01 do którego wejścia nr 1 mam podłączoną czujkę zmierzchu.
Jest skonfigurowane jako wyzwalacz akcji, gdy przy przytrzymaniu przycisku zapala całe oświetlenie.
Natomiast podczas "puszczenia przycisku" gdy czujka zmierzchu przestaje puszczać napięcie oświetlenie nie gaśnie.

Ktoś podpowie co jeszcze trzeba skonfigurować lub co robię źle?

Z góry dzięki za odpowiedzi
W RNW przycisk masz ustawiony jako monostabilny i ustawiłeś akcję na zdarzenie "przytrzymanie przycisku". Nie ma natomiast ustawionego niczego, co by miało wyłączać światło.

Na szybko dwie propozycje:
1. Zmień w RNW rodzaj wejścia na bistabilne - wtedy będziesz mógł ustawić akcję na zdarzenie "włączenie" i "wyłączenie" (turn on, turn off). Na włączenie ustaw zapalnie światła, a na wyłącznie ustaw gaszenie światła. Tylko reakcja na czujkę będzie szybsza niż przy poprzednim ustawieniu na przytrzymanie.
2. Możesz włączanie światła wstawić do sceny (cloud -> automatyka -> sceny). Ustaw scenę, która włącza światło na ROW-ach, czeka X sekund i gasi światło. Następnie w wyzwalaczu akcji na to przytrzymanie ustaw "przerwij i uruchom scenę". Minus tego ustawienia jest taki, że jeśli ustawisz np. w scenie zapalanie na 30 s, a czujka będzie aktywna przez 60 s bez przerwy, to światło zgaśnie po 30 s.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL RNW-01”