Odczyty w Mew-01

Von Battenberg
Posty: 121
Rejestracja: czw lis 11, 2021 10:53 pm
Lokalizacja: Warka

Witajcie. Być może temat wiele razy poruszany ale prosze o podpowiedz jak interpretować te odczyty i skąd ta różnica?
Von Battenberg
Posty: 121
Rejestracja: czw lis 11, 2021 10:53 pm
Lokalizacja: Warka

Chodzi mi o taką sytuacje
Załączniki
EF7EB8CE-8DDC-42C8-A3A3-563039C14C5E.jpeg
EF7EB8CE-8DDC-42C8-A3A3-563039C14C5E.jpeg (303.95 KiB) Przejrzano 303 razy
Von Battenberg
Posty: 121
Rejestracja: czw lis 11, 2021 10:53 pm
Lokalizacja: Warka

Czyli dobrze rozumiem, ze biorę pod uwagę bilans miedzyfazowy wektorowy? Sorki ale jest to dla mnie czarna magia.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To zależy jaką masz umowę z dostawcą energii.
Von Battenberg
Posty: 121
Rejestracja: czw lis 11, 2021 10:53 pm
Lokalizacja: Warka

Gdzie to sprawdzić? Na BOKu będą wiedzieli o co mi chodzi?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Von Battenberg pisze: ndz gru 04, 2022 9:48 pm Gdzie to sprawdzić? Na BOKu będą wiedzieli o co mi chodzi?
Najprościej jest sprawdzić zużycie jakie pokazuje licznik energetyki i porównać czy zgadza się ze zwykłym bilansem arytmetycznym czy z wektorowym.

Niezależnie od rodzaju bilansowania, jak odejmiesz energię oddaną od pobranej to w każdym rodzaju bilansowania wynik powinien być ten sam - tak możesz dodatkowo sprawdzić czy pomiary względem licznika energetyki są poprawne
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Von Battenberg
Posty: 121
Rejestracja: czw lis 11, 2021 10:53 pm
Lokalizacja: Warka

Dzięki za łopatologiczne wyjaśnienie. Czyli tak czy inaczej biorę pod uwagę bilans wektorowy w moim przypadku? Tylko taki jest widoczny.
Wykresy są jedynie pokazane w obu bilansach
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Von Battenberg pisze: pn gru 05, 2022 7:33 am Dzięki za łopatologiczne wyjaśnienie. Czyli tak czy inaczej biorę pod uwagę bilans wektorowy w moim przypadku? Tylko taki jest widoczny.
Wykresy są jedynie pokazane w obu bilansach
Nie rozumiem skąd taki wniosek.

Porównaj odczyty z MEW z licznikiem dostawcy energii - wtedy będziesz wiedział, czy licznik dostawcy liczy arytmetycznie, czy wektorowo.

Natomiast obliczenie różnicy pomaga w próbie ustalenia, czy pomiary są zgodne między licznikami.

Wykresy pokazują dane z bialnsu arytmetycznego (z podziałem na fazy).
Masz też osobny wykres z dopiskiem "bilans wektorowy". Przy bialnsowaniu wektorowym nie da się pokazywać danych z podziałem na fazy.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Von Battenberg
Posty: 121
Rejestracja: czw lis 11, 2021 10:53 pm
Lokalizacja: Warka

Porównaj odczyty z MEW z licznikiem dostawcy energii - wtedy będziesz wiedział, czy licznik dostawcy liczy arytmetycznie, czy wektorowo.

Czyli mówiąc moim językiem 😁 muszę sprawdzić czy wskazania na liczniku pge w moim przypadku zgadzają się ze wskazaniami na mew? Innymi słowy czy np przez godzinę licznik fizyczny i mew pokazują takie samo zużycie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”