Termostat Fracz zapis ustawień profilu

Awatar użytkownika
Lukas2022
Posty: 162
Rejestracja: pt wrz 02, 2022 3:09 pm

Działa przycisk wyłącza automatyzację. Swoją drogą przydałby się eksport/import do pliku.
Najprostsze rozwiązania są niezauważalne lub lekceważone.
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

lesny8 pisze: sob gru 03, 2022 9:53 am
mmiikk pisze: pt gru 02, 2022 9:39 am ...
manualna ingerencja jest czasem potrzebna ze względu na zbiornik wody użytkowej CWU, który w momencie wyłączenia pieca, nie dogrzewa wody i jeśli jest akurat zużyta to będzie zwyczajnie zimna.
...
Dodaj sobie termometr do zbiornika z CWU, edytuj termostat i dodaj dodatkowe pomieszczenie z tym termometrem, ustal wartości progowe i będziesz miał automatyzację ;)
Heh, i to jest moc dyskusji forumowych, Dobry pomysł.!
Tylko czy te termostaty do jednego przecież pieca nie będą sobie wchodzić w drogę? zagrzanie CWU wyłączy piec a tym samym ogrzewanie domu
Oczywiście z realizacją będę miał problem ale idea dobra do mnie.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Lukas2022 pisze: sob gru 03, 2022 11:10 am Działa przycisk wyłącza automatyzację. Swoją drogą przydałby się eksport/import do pliku.
Najprostsze rozwiązania są niezauważalne lub lekceważone.
Wątpię, aby ktokolwiek to zrobił. Termostaty w skryptach to nie jest polecane rozwiązanie i nikt już nad nim nie pracuje.
Ale źródła chyba są otwarte, więc można samemu dorobić to czego Ci brakuje
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

mmiikk pisze: pt gru 02, 2022 6:55 pm Yoman, przecież gdybym nie miał termometrów w supli w domu to żaden termostat by mi nie zadziałał :)
To fakt ;)
mmiikk pisze: pt gru 02, 2022 6:55 pm mam kilka termometrów, na zewnątrz tez jeden , ale takie automatyzacje jak piszesz to są dość zaawansowane, ja nie dam rady,
Pomyśl, opisz problem lub pomysł, ktoś tu pomoże z automatyzacją. Każdy tak się uczył ;)
mmiikk pisze: pt gru 02, 2022 6:55 pm a już pisałem tez wcześniej dlaczego ingerencja mini apki (tak to ten podgląd wyrzucony do ikony na komórce) jest konieczna (zbiornik cwu ) a nie wyobrażam sobie żeby teść do mnie dzwonił jak jestem w pracy ze ma zimna wodę bo poprzednia porcje zużył, niech sam mini apka włączy sobie piec na 15 minut (jest taka opcja w mini apce)a nie czeka aż temperatura w salonie spadnie do dolnego celu i odpali piec, w takiej sytuacji
Dorzuć automat schodowy np na 15min a na telefonie uruchamiac będzie albo w aplikacji supla albo możesz zrobić ikonkę na pulpicie i uruchamiac jednym kliknięciem przez linki bezposrednie. Generalnie słaba to automatyzacja jeżeli zakładamy że trzeba będzie coś klikać ręcznie, dlatego jeżeli chodzi o podgrzanie CWU to tak jak pisal @lesny8 - dodatkowy termometr w zbiorniku i problem rozwiazany
mmiikk pisze: pt gru 02, 2022 6:55 pm Ja jestem z supli zadowolony i z tych termostatów wirtualnych również, korzystam z nich dopiero 2 tygodnie wiec na bieżąco pisze co mi wpadło do głowy, radze sobie jak umiem, po prostu wypisałem co mi przyszło do głowy jakby autor termostatu się nudził :)
Uwierz mi że nuda to ostatnie co autor ma do dyspozycji :D tak jak wspomnieli poprzednicy termostaty na skryptach już są projektem zamkniętym ponieważ w drodze jest termostat w cloudzie
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
Lukas2022
Posty: 162
Rejestracja: pt wrz 02, 2022 3:09 pm

klew pisze: sob gru 03, 2022 11:46 am
Wątpię, aby ktokolwiek to zrobił. Termostaty w skryptach to nie jest polecane rozwiązanie i nikt już nad nim nie pracuje.
Ale źródła chyba są otwarte, więc można samemu dorobić to czego Ci brakuje
Jakie proponujesz alternatywne rozwiązania w Supla, sterowaniem automatycznym termostatem?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Lukas2022 pisze: czw gru 08, 2022 7:18 am
klew pisze: sob gru 03, 2022 11:46 am
Wątpię, aby ktokolwiek to zrobił. Termostaty w skryptach to nie jest polecane rozwiązanie i nikt już nad nim nie pracuje.
Ale źródła chyba są otwarte, więc można samemu dorobić to czego Ci brakuje
Jakie proponujesz alternatywne rozwiązania w Supla, sterowaniem automatycznym termostatem?
Jeszcze nie ma, ale aktualnie pracujemy nad kanałem termostatu, więc będzie on wspierany natywnie.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Lukas2022
Posty: 162
Rejestracja: pt wrz 02, 2022 3:09 pm

Dobrze wiedzieć.
Gdzie można śledzić postępy pracy.?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Lukas2022 pisze: czw gru 08, 2022 11:50 am Dobrze wiedzieć.
Gdzie można śledzić postępy pracy.?
Będzie informacja na forum.
Poza tym można śledzić githuba. Zmiany będą w repozytoriach supla-device, supla-core, supla-cloud, supla-android i supla-ios :)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Lukas2022 pisze: czw gru 08, 2022 7:18 am
klew pisze: sob gru 03, 2022 11:46 am
Wątpię, aby ktokolwiek to zrobił. Termostaty w skryptach to nie jest polecane rozwiązanie i nikt już nad nim nie pracuje.
Ale źródła chyba są otwarte, więc można samemu dorobić to czego Ci brakuje
Jakie proponujesz alternatywne rozwiązania w Supla, sterowaniem automatycznym termostatem?
jeżeli masz ogrzewanie podłogowe, które ma olbrzymią inercję i nie ma sensu zmieniać temperatur co kilka godzin to mogę polecić soft kolegi @elmaya. Termostat, gdzie możesz zmieniać temperaturę, włączać lub wyłączać automat i ręcznie ogrzewanie a w razie problemów z siecią działa zupełnie offline. Od 2 lat działa u mnie takich 6 sztuk, a od roku kolejne 10 - bezawaryjnie.
W przypadku gdybyś jednak chciał harmonogramy i zmienianie temperatur np. dzień/noc lub tygodniowe to tam staje się to nieco utrudnione (choć nie niemożliwe)
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Ponieważ nie mogę znaleźć oryginalnego postu napisze tutaj może ktoś jest ciekawy, jakiś czas temu chciałem się dowiedzieć jak działa termostat przy dwóch lub więcej czujnikach temperatury na pomieszczenie, ponieważ w mini apce (tej z linku w podglądzie termostatu) jest zawsze temperatura pierwszego czujnika.
Otóż po 1,5 miesiąca testów mogę z całą pewnością powiedzieć, że przy dwóch lub więcej ilości czujnika termostat reaguje na średnią arytmetyczną ich wskazań.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”