Pomiar analog a wyświetlacz OLED 128X64 I2C SSD1306

Awatar użytkownika
kryczka
Posty: 79
Rejestracja: pt wrz 09, 2022 6:40 pm
Lokalizacja: Kielce

krycha88 pisze: wt lis 29, 2022 7:53 am Więc musisz wybrać co Ci bardziej odpowiada :lol:
Myślałem że wszelkie uwagi odnośnie gui generic służą jego udoskonaleniu. Kompromis pomiędzy złym a gorszym to żaden kompromis.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Musisz czekać na kanał ogólnego przeznaczenia. Teraz jak widzisz jest to zrealizowane kanałem temperatury, odległości lub wilgotności.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

krycha88 pisze: wt lis 29, 2022 9:03 am Musisz czekać na kanał ogólnego przeznaczenia. Teraz jak widzisz jest to zrealizowane kanałem temperatury, odległości lub wilgotności.
Z założenia kanał pomiarowy ogólnego przeznaczenia miał być konfigurowlany w Cloud. Czyli dopiero serwer będzie wiedział jakie są jednostki, jaki mnożnik/dzielnik zastosować itd.

Pytanie jak tym ogarnąć wyświetlacze lokalne? W zasadzie trzeba by całą konfigurację przesyłać też na urządzenie.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

klew pisze: wt lis 29, 2022 9:09 am Z założenia kanał pomiarowy ogólnego przeznaczenia miał być konfigurowlany w Cloud. Czyli dopiero serwer będzie wiedział jakie są jednostki, jaki mnożnik/dzielnik zastosować itd.

Pytanie jak tym ogarnąć wyświetlacze lokalne? W zasadzie trzeba by całą konfigurację przesyłać też na urządzenie.
To może to rozczarować nie jednego :) Myślałem, że domyślne parametry dla kanału będzie można ustawiać od strony urządzenia.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

krycha88 pisze: wt lis 29, 2022 9:16 am
klew pisze: wt lis 29, 2022 9:09 am Z założenia kanał pomiarowy ogólnego przeznaczenia miał być konfigurowlany w Cloud. Czyli dopiero serwer będzie wiedział jakie są jednostki, jaki mnożnik/dzielnik zastosować itd.

Pytanie jak tym ogarnąć wyświetlacze lokalne? W zasadzie trzeba by całą konfigurację przesyłać też na urządzenie.
To może to rozczarować nie jednego :) Myślałem, że domyślne parametry dla kanału będzie można ustawiać od strony urządzenia.
Ustawienie "domyślnych" tutaj nie pomoże, bo jeśli ktoś te "domyślne" zmieni w Cloud, to pewnie by i tak chciał je zobaczyć na lokalnym wyświetlaczu.

Na razie temat jest otwarty, trzeba zbierać pomysły, potencjalne problemy itp :)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”