Esp 01 (czarna wersja) + supla, problemy.

matip9lite
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 24, 2022 9:16 pm

hmm, to jakie rzeczy są proste a jakie trudne ? Myślałem, że odczyt na wyświetlaczy 2 linków nie jest trudny. przecież tam w gui generic jest mnóstwo rzeczy, ja włączyłem tylko linki bezpośrednie i OLED
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

matip9lite pisze: pn lis 21, 2022 9:46 am hmm, to jakie rzeczy są proste a jakie trudne ? Myślałem, że odczyt na wyświetlaczy 2 linków nie jest trudny. przecież tam w gui generic jest mnóstwo rzeczy, ja włączyłem tylko linki bezpośrednie i OLED
wg mnie po prostu podałeś błędnie linka. czy zapisujesz go jak w watermarku?
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

matip9lite pisze: pn lis 21, 2022 9:46 am hmm, to jakie rzeczy są proste a jakie trudne ? Myślałem, że odczyt na wyświetlaczy 2 linków nie jest trudny. przecież tam w gui generic jest mnóstwo rzeczy, ja włączyłem tylko linki bezpośrednie i OLED
Ogólnie nie jest to trudne, ale jak widać czasem bywa inaczej :P

Wg mnie logi najłatwiej zebrać przy pomocy Arduino IDE - jak masz podłączone urządzenie po USB do komputera, to w Arduino IDE wybierasz odpowiedni port USB, następnie klikasz w prawym górnym rogu aby włączyć monitor portu i patrzysz co tam leci. Jak są krzaki to trzeba ustawić odpowiednią prędkość portu (prawdopodobnie 112400).
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
matip9lite
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 24, 2022 9:16 pm

Co mo,e być powodem. Że supla cały czas jest w trybie konfiguracji?. Dane sieci wpisane, email i serwer też. Nie mogę wyjść z tego trybu. , zauwazylem że czasem gdy wchodzę w ko figurację, wszystkie ustawienia są puste u musze od nowa je wpisywać.
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

matip9lite pisze: śr lis 23, 2022 7:50 am Co mo,e być powodem. Że supla cały czas jest w trybie konfiguracji?. Dane sieci wpisane, email i serwer też. Nie mogę wyjść z tego trybu. , zauwazylem że czasem gdy wchodzę w ko figurację, wszystkie ustawienia są puste u musze od nowa je wpisywać.
A masz ustawiony GPIO dla przycisku trybu konfiguracji ?
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Awatar użytkownika
rokoshewsky
Posty: 27
Rejestracja: śr paź 12, 2022 11:09 pm

matip9lite pisze: ndz lis 20, 2022 3:45 pm Nawet wtedy nie jest wykrywany - bo zostaje jakby wcześniejszy wsad - wiem to dziwne ale po wgraniu nowego programu bez obsługi wyświetlacza, po załączeniu zasilnia oled dalej działa i wyświetla jakieś /błędne/ dane o temp. (błąd*C).
Sprawdz czy dla tego ESP-01 z OLED nie musisz miec wystawionego jakiegos stanu na okreslonym GPIO aby dzialal OLED. Tak jest dla ESP32 Helteca gdzie trzeba wystawic +5V na pin 16. Bez ustalonego stanu na tym pinie wyswietlacz dziala dosc randomowo. Natomiast podanie masy na tym pinie kasuje rejestr wyswietlacza.

A propos tego problemu z dostepem do GUi na jakims ESP: u mnie pomoglo ustawienie 'GUi dostepne podczas dzialania'
lukasz06
Posty: 771
Rejestracja: ndz lip 17, 2022 6:53 pm

Miałem to samo po wgraniu softu cały czas rozgłasza sieć
I nie zapamiętuje ustawień po resecie. Prawdopodobnie uszkodzone esp. Z innym nie miałem problemu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”