Problem z wgraniem firmware

duszek
Posty: 67
Rejestracja: sob lis 26, 2022 6:03 am

Witam rozpoczynam swoją przygodę z esp 8266
Zakupiłem taki

ESP8266 NodeMCU v3 WiFi 2.4GHz CH340 Arduino

Podłączam pod komputer wgrywam sterowniki widzę ze jest widoczny pod com 16
Włączam program flash tool w wersji 3.9.3
Ustawiam zgodnie z linkiem poniżej i z tego artykułu biorę wszystkie oprogramowania
https://majsterkowo.pl/chcesz-oszczedza ... -impulsow/

Przepisuje ustawienia jedynie nie ma opcja jak w artykule ustawienia flash size na 16 i wgrywam. Nie wyskakuje żadnej błąd tylko finish.
Po odłączeniu i podłączeniu ponownym do komputera wifi nie widzi modułu …. Nie mam jak się połączyć z nim tylko miga niebieska dioda …… a przed wgraniem naciskałem flash oraz rst zgodnie z artykułem …. I nic. Co mam zrobić siedzę nad tym 3 dni przeszukałem cały internet i nie mam pojęcia co zrobić …. Czekam na kolejny moduł ale może ten jest dobry coś nie tak robię …..
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Zainstaluj Gui Generic z adresu https://gui-generic-builder.supla.io/ Tam wygenerujesz sobie soft do licznika impulsów. Uruchom stronę przez google chrome to będziesz mógł wgrać soft bezpośrednio przez przeglądarkę.
Obrazek
duszek
Posty: 67
Rejestracja: sob lis 26, 2022 6:03 am

Udało się widzę już w wifi / czyli mały sukces płytka działa a już zamówiłem następna.

Chce podłączyć licznik z wyjściem impulsów by mi zliczało impulsy z licznika.
Robię tak wybieram gui licznik impulsów następnie wgrywam i w ustawieniach wchodzę w ustawienia gpio dla licznika impulsów
Ale nie wiem co oznacza ilość do wyboru od 1 do 13
Ustawiłem 1 nastepnie 1 IC GPIO ustawiłem D-3 rozumiem ze pod ta nóżkę podpinam impuls tylko plus czy minus a gdzie podłączyć drugi kabelek? Licznik mi wysyła 1000impkwh 50hz

A może jakoś inaczej to zrobić coś innego wgrać może ktoś mi łopatologicznie wyjaśnić ….
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Podłącz czujnik jak na schemacie z majsterkowo. Diod led nie podłączaj.
Obrazek
duszek
Posty: 67
Rejestracja: sob lis 26, 2022 6:03 am

Tam jest fotokomórka a ja chce podłączyć pod licznik impulsy
I jest by podłączyć pod
3v
G
D7
Gdzie plus dać a gdzie minus ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”