CCS811 czujnik jakości powietrza

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

wojaran pisze: wt paź 04, 2022 6:54 pm ok tego pytania nie było, coś widocznie inaczej robiłem w poprzedniej wersji, pewnie dawałem jakieś "delay'je nie potrzebnie i one coś blokowały.
wczoraj wyszła wersja SuplyDevice 22.10.01 (2022-10-03), ale kiedy skompilowałem ten skrypt z tą wersja, czujnik wykrywa na chwilę, ale potem pokazuje że jest rozłączony aż do resetu ESP, i podczas łączenia się z serwerem supli mam błąd SSL error: 48 padding .. coś tam, jak uzywam wersji 2.4.2 łączy sie bez błędow i wszystko działa? czy coś się zmieniło?
Do szyfrowanych połączeń jest dodawana opcja weryfikacji certyfikatów serwera, więc w tej okolicy były zmiany w kodzie.

Czy boardy do ESP8266 masz aktualne w wersji 3.0.2 ?
Sprawdzałem to u siebie i na różnych ustawieniach połączenia/szyfrowania wydaje się wszystko działać poprawnie.

Sprawdź wersję boardów i zaktualizuj jeśli masz starsze. Jeśli to nie pomoże, to wrzuć na forum (albo w wiadomości prywatnej) cały aktualny kod, to zerknę co tam może się dziać.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
wojaran
Posty: 8
Rejestracja: pn sie 15, 2022 5:24 pm

ja mam zainstalowane: https://github.com/espressif/arduino-esp32 to jest wersja 2.0.5 i pokazuje mi że to najnowsza, mój ESP to ESP32-WROOM dev1, i mam ustawione w arduino IDE jako: DOIT ESP32 DEVKIT V1.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

A, ESP32. Sprawdzę na tej płytce u siebie i dam znać
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

U mnie ten "SSL error 48" też się pojawia, ale zupełnie nie wpływa to na działanie płytki. Normalnie łączy się z serwerem i działa.

Będę szukał przyczyny tego SSL error, ale to raczej nie powinno wpływać na Twój program

Sprawdziłem jeszcze to samo na poprzedniej wersji biblioteki SuplaDevice i mam ten sam SSL error.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”