MEW-01 i Home Assistant (integracja i nie tylko) - wersja via sensor REST

ggdh
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 14, 2021 10:46 pm

A co zrobić w przypadku jak na liście wyboru produkcji PV nie ma entity mojego falownika? Jest suma produkcji (zakładam, że w kWh), ale nie ma chwilowej mocy (w kW)?
Falownik GoodWe, integracja dodana przez HACS, wyświetla wszystko jak należy, ale przy konfiguracji zakładki "Energy" nie mogę wybrać mocy chwilowej...
grzegorz.d3
Posty: 38
Rejestracja: sob lut 01, 2020 3:53 pm

Witam czemu mi nie pobiera encji wszystkie niedostępne z mew 01 logi mam takie
Załączniki
logi.png
logi.png (176.58 KiB) Przejrzano 990 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wygląda na do, że HA nasłuchuje tych topików ale dlaczego nie widzisz encji to z tych logów nie wynika.
grzegorz.d3
Posty: 38
Rejestracja: sob lut 01, 2020 3:53 pm

To co to może byc.
Kture logi mam sprawdzić.
Qba
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 05, 2022 12:58 pm

Zdaje się, że HA zmienia config w obszarze mqtt, co spowodowało, że mew przestał niestety mi działać... poprawiałem, ale z miernym skutkiem... może ktoś już przepisał oryginalnego configuration.yaml tak, żeby działało? :)

pozdrawiam
Załączniki
mqtt_mew.png
mqtt_mew.png (31.7 KiB) Przejrzano 784 razy
Awatar użytkownika
Pan O
Posty: 44
Rejestracja: pn gru 16, 2019 9:07 pm

Qba pisze: śr paź 05, 2022 1:03 pm Zdaje się, że HA zmienia config w obszarze mqtt, co spowodowało, że mew przestał niestety mi działać... poprawiałem, ale z miernym skutkiem... może ktoś już przepisał oryginalnego configuration.yaml tak, żeby działało? :)

pozdrawiam
wystarczy zamienic w ospowiednich miejscach wszystkie wystapienia

Kod: Zaznacz cały

sensor:
  - platform: mqtt
na

Kod: Zaznacz cały

mqtt:
  sensor:
ale proponuje nie uzywac juz w pelni mojej manualnej metody via sensor rest ale wpiac sie przez mqtt supli i gorka do tego porobic sobie extrasy typu zusycie dzienne itd....


tak czy inaczej bede niedlugo przerabial swoje dwie suple na wymogi 2022.12 - jak zrobie to sie podziele jezeli ktos bedzie chcial zachowac stary sposob....
Qba
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 05, 2022 12:58 pm

:) no tak... nie do końca wydaje mi się to tak proste, ale dzięki za odpowiedź. możliwie, że naknociłem coś jeszcze... chyba po prostu muszę przysiąść fałdów i poświęcić temu więcej niż 10 minut.

Postaram się rozwijać w międzyczasie zagadkę, ale oczywiście czekam na nowy "tekst jednolity kodu". Przy czym oczywiście również sugestia o mott jest słuszna - "nie ważne jak - ważne, że działa"...

pzdr :)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Supla już od dość długiego czasu wspiera MQTT. Możecie go używać z poziomu serwerów Supli (zakładka integracje w Cloud). Druga opcja to odłączenie MEW od infrastruktury Supli i przełączenie go w tryb MQTT - wtedy łączy się bezpośrednio z brokerem.
W obu przypadkach w MQTT są publikowane dane do "HA MQTT autodiscovery", dzięki którym pomiary "same się pojawiają" w HA.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Qba
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 05, 2022 12:58 pm

no i było tak jak to zwykle bywa... Komunikat sobie, a ja po prostu poza aktualizacją HA (która tak naprawdę niczego nie "popsuła") przepinałem mew do nowego AP, z tym, że pomyliłem SSID i tak naprawdę podpiołem się do starego, które następnie odłączyłem od sieci :? brawo ja :) dzięki za pomoc
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”