Pomiar temperatury.

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

@Zibi, myślę że największym problemem będzie wykonanie obudowy z właściwym stykiem czujnika mierzącego temperaturę. A skoro jest gotowe urządzenie za całkiem przyzwoite pieniądze, to chyba nie ma sensu się wysilać na DIY.
Zresztą taki czujnik jest wykorzystywany sporadycznie (w przypadku choroby raptem przez kilka dni), więc sens "Suplowania" też wydaje się być mocno naciągany.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Ja tam lubię samemu zrobić jakoś te kupne nigdy mi coś nie pasuje poza tym wtedy mam wszystko w jednej apce i telegramie jeśli chodzi o powiadomienia.
Układ który projektowałem zrobilem taki uniwersalny czujniki zalania wody, pomiar temp, wilgotnośc, napięcie baterii, dzwonek drzwi, czujka alarmowa, kontaktron do tych celów wykorzystuje jeden układ, tak żeby mieć większy pożytek.
photohubercik
Posty: 5
Rejestracja: sob lip 10, 2021 6:04 am

Ten cyfrowy ma odchyl +-0.5 °C może by tak zastosować termistor i dobrze go skalibrować? Pomysł ciekawy. Pomiar na zasadzie dzielnika napięcia. Szklana główka mogła by bezpośrednio dotykać ciała. Plus mała konstrukcja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”