licznik impulsów.

wonski
Posty: 7
Rejestracja: pt paź 29, 2021 3:02 pm

witam. mam problem z licznikiem impulsów. wgrałem sobie soft licznika impulsów do sonoffa th16, działa. jednak ja bym potrzebował nie sumować impulsy jak w liczniku lecz widzieć aktualną ich wartość. coś na zasadzie ile prądu pobiera czajnik w danej chwili. jeśli częstotliwość impulsów wzrośnie powyżej zadanej wartości(ok 50Hz) to ma załączyć przekaźnik, jak będzie poniżej 50hz ma odłączyć przekaźnik. wiem ze są tutaj magicy wiec może ktoś byłby w stanie pomóc. ma to być zabezpieczenie pompy ciepła przed zanikiem przepływu wody w CO. przepływomierz który posiadam daje sygnał 80imp/l, częstotliwość impulsów wychodzi 53Hz przy przepływie 40l/min.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie ma możliwości aby pokazać chwilową moc czynną na podstawie licznika impulsów.
wonski
Posty: 7
Rejestracja: pt paź 29, 2021 3:02 pm

może dam inny przykład o co mi chodzi. powiedzmy ze mam wiatromierz który daje mi 40hz przy danej prędkości wiatru. jeżeli wiatr się zwiększy i da mi sygnał powiedzmy 50hz to ma mi załączyć przekaźnik który steruje hamulcem w wiatraku co by go nie rozwaliło.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Musisz sobie sam napisać soft obsługujący taką funkcjonalność. Albo komuś zlecić napisanie takiego softu.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
wonski
Posty: 7
Rejestracja: pt paź 29, 2021 3:02 pm

witam. temat do zamknięcia.
Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

wonski pisze: ndz wrz 18, 2022 12:23 pm może dam inny przykład o co mi chodzi. powiedzmy ze mam wiatromierz który daje mi 40hz przy danej prędkości wiatru. jeżeli wiatr się zwiększy i da mi sygnał powiedzmy 50hz to ma mi załączyć przekaźnik który steruje hamulcem w wiatraku co by go nie rozwaliło.
Ja w wiatraku rozwiązałem to lokalnie ale informację STOP wyprowadziłem sobie do supli. Nie ma co polegać na WiFi w takich przypadkach bo wiatraka możesz później szukać na orbicie :D
Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

Arghatell pisze: sob paź 01, 2022 5:35 pm Ja w wiatraku rozwiązałem to lokalnie ale informację STOP wyprowadziłem sobie do supli. Nie ma co polegać na WiFi w takich przypadkach bo wiatraka możesz później szukać na orbicie :D
Ponieważ dwa tygodnie temu odpaliłem sobie moduł ESP32 na potrzeby mojego wiatraka DIY, mogę się pochwalić swoim rozwiązaniem.
Generalnie obrotomierz nie jest mi w sumie aż tak bardzo potrzebny bo w zasadzie mam wszystkie ważne elementy zgromadzone w jednym module i wskazaniach. Licznik obrotów (historia) pokazuje mi aktywność wiatraka a historia amperomierza daje mi obraz skuteczności ładowania. Potrójna kontrola STOP dla przeciążeń spisuje się bardzo dobrze w sensie, że lokalnie istnieje obwód, który uruchamia hamulec elektromagnetyczny w przypadku przekroczenia obrotów/napięcia powyżej 300RPM, skrypt realizuje mi to również i mam możliwość bezwarunkowego uruchomienia hamulca zdalnie. To ostanie chcę zamienić na "kotwiczenie" wiatraka w przypadku megahuraganu :D...ale nie wiem czy będzie mi się chciało wykonać obwód kotwiczenia wiatraka (siłownik+ dodatki). Link do obrazowania systemu STOP ( https://youtu.be/8IkB8_0Ctow).
Załączniki
wiatraczek.jpg
wiatraczek.jpg (139.16 KiB) Przejrzano 245 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”