Poprawność podłączenia + linki bezpośrednie esp_8266

dkmlodydk@onet.eu
Posty: 36
Rejestracja: pt sie 14, 2020 1:29 pm

Cześć, zrobiłem mój pierwszy projekt na esp 8266 i mam parę pytań. Mam podłączone 4 sądy ds 18B20,Wyświetlacz LCD HD44780, jeden czujnik który ma służyć jako sensor wykrywania wycieku wody, jeden przycisk do włączania ekranu i jeden przekaźnik. W przyszłości chcę jeszcze dożucić czujnik ciśnienia wody dla instalacji C.O.
Podłączenie wygląda następująco:
LCD: SDA -GIPIO4 D2 SCL - GIPIO5 D1
PRZYCISK LCD : GIPIO14 D5
SENSOR WYCIEKU WODY : GIPIO 12 D6
SĄDY 18B20: GIPIO 2 D4
PRZEKAŹNIK : GIPIO 13 D7
((CZUJNIK CIŚNIENIA WODY : AO))

Wszystko wygenerowałem przez GUI i wgrałem NodeMcu jak na you tubie film pokazuje i teraz moje pytanie 1 czy takie podłączenie jak opisłem jest prawidłowe ??

Pytanie 2 próbuję na wyświetlaczu wyświetlić odczyt z innego czujnika temperatury po przez link bezpośredni ale każdo razowo gdy wprowadzę link zapiszę i zrestartuję moduł to esp głupieje i ekran zaczyna migać i nie łączy się z siecią. Jedynie pomaga ponowne wgrywanie na nowo softu. link jaki wklejam wygląda mniej więcej w ten sposób /1799/WninkihtrDUiT/read . Dodatkowo Mam Liv-01 z którego chciałbym wartość również wyświetlać na LCD.

Pytanie 3 jak zmienić format tekstu na ekranie? Teraz mieści się na nim 8 Liter w nazwie + 4 cyfry z sensorów temperatury a widziałem gdzieś na forum że wyswietlacze LCD mogą poradzić sobie z 10 literami. Z góry dzięki zapomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”