Gniazdko z licznikiem energii pod GUI Generic

Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

LukiSpajder pisze: sob sie 13, 2022 1:23 pm Dzięki za info bo jakiś inny sprawdzony model który da się oSuplować jest ? Ostatnio kupiłem dwa podobne gniazdka do sp 111 ale nie stery w środku jest całkiem inny układ.
Kup sobie nous A1 T ma wgrana tasmote ale bez problemu wgrywa się supla tyło ze niestety z braku pamięci dwuetapowo ale to chyba najmniejszy problem
https://pietras-81.aqi.eco/
LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

Pietras81 pisze: sob sie 13, 2022 3:08 pm
LukiSpajder pisze: sob sie 13, 2022 1:23 pm Dzięki za info bo jakiś inny sprawdzony model który da się oSuplować jest ? Ostatnio kupiłem dwa podobne gniazdka do sp 111 ale nie stery w środku jest całkiem inny układ.
Kup sobie nous A1 T ma wgrana tasmote ale bez problemu wgrywa się supla tyło ze niestety z braku pamięci dwuetapowo ale to chyba najmniejszy problem

Niestety nowe mają inny układ nie ma tam ESP 8266 .
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Jest na 100% napisałem priv
https://pietras-81.aqi.eco/
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Patryk pisze: sob sie 13, 2022 11:48 am Nie wydaje mi się, żeby była to wina GG, gdyż GG+Gosund SP111 v1.1 jest moim "oczkiem" w głowie i
jeżeli występują jakieś "problemy" w aktualizacjach zaraz to zgłaszam do @krycha88.
Problemy z kalibracją zdarzały się w starszych wersjach, od v 3.1.24 jest już ok.
Może masz SP111 v1.2 lub 1.3, gdyż takie też podobno były i tam były inne gpio.
Możesz w ramach testu wgrać moją "własną" uniwersalną kompilacje v4.15.4 i przy pierwszej konfiguracji
wybrać w "Narzędzia" płytkę "GOSUND SP111" ( ostatnio wgrałem do kilku SP111 ) i wszystko działa ok:
Nie mam wtyczki Gosund, mam taki moduł: https://pl.aliexpress.com/item/32954977038.html
Problemów zdaje się mam kilka... otóż moduł nie chce łączyć się z moją prywatną instancją, z cloudem na svr1 spina się w moment.
Kalibracja na sofcie Patryka działa, tzn. daje się wpisać, po kalibracji moc pokazuje poprawnie, napięcie i prąd to już są bzdury - tylko co któryś pomiar jest poprawny.
Miałem też dziwne zachowanie pamięci, nie pamiętał ustawień, w końcu za n-tym razem zapamiętał. Moduł to nowy wemos d1 mini.
Podobne "cuda" mam na nodemcu, ale te już swoje przeszły i mają prawo szwankować.
Kupię nowe moduły i wrócę do tematu, na razie mam dość, jedno co pewne to problem z moim cloudem - ciężko podłączyć nowe urządzenie, nie tylko liczniki...
Aby dopełnić dziwactw dołączam jeszcze jedno na foto ;)
P.S. Fajna kompilacja... ;)
Załączniki
foto.jpg
foto.jpg (7.63 MiB) Przejrzano 659 razy
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Sławek, zamontuj ten wyświetlacz na przeciw lustra. Będzie dobrze :lol:
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Wg mnie tu kompilacja nie ma żadnego znaczenia, jak byś teraz wgrał soft z buildera to kalibracja by działała. Problemy wynikają z tego że robisz coś inaczej niż inni którzy ich nie mają ;) problemu bym na początku szukał w oprogramowaniu i parametrach którym wygrywasz soft.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Wgrywam przez przeglądarkę lub NodeMCU-PyFlasher-4.0-x64 z parametrami podanymi w builderze.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

A czyś byś mógł sprawdzić moją teorię, że kalibracja na sofcie z buildera też zadziała poprawnie po wgraniu teraz na działające urządzenie?
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Spróbuję i dam znać...
EDIT: Teraz działa ;) v.4.16.3
Zastanawia tylko współczynnik mocy dla zwykłej żarówki 75W - 1,027, ale to szczegół... nie wymagam dokładności od licznika za 15 zł ;)
Oczywiście na svr1, bo moja instancja nie wpuściła...
EDIT2: soft oczywiście minimalistyczny - tylko HLW8012 i OLED
EDIT3: wystarczyło 10 minut i mam napięcie 77V... prąd też abstrakcyjny, moc w granicach 74W więc blisko... PZEM działa dwa tygodnie i jest OK, (ale nie może być dużej czcionki w apce... ;)) MEW01 działa 11 miesięcy i też jest OK .
Wnioski nasuwają się same...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

Witam
Mam SP 111, nie wiem czy to nowa kompilacja czy po prostu tak było zawsze . Po wgraniu GG a nie podłączeniu pod clouda , gdy zrobi się restart gniazdko się zawiesza . Gdy wpisane są dane i połączony jest z cloudem po wciśnięciu restartu ten problem nie występuje . Związane to chyba jest z tym ze dioda sygnalizacyjną jest na GPIO 2 , po wyłączeni jej można zresetować gniazdko i się nie zawiesza . Kto może zobaczyć u siebie ?
Ostatnio zmieniony czw mar 16, 2023 2:16 pm przez LukiSpajder, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”