SRW-01 i żaluzje/rolety bez łącznika?

Sterownik rolet
stratus84
Posty: 35
Rejestracja: sob sty 18, 2020 7:01 pm

Cześć. ostatecznie podjęliśmy decyzję o założeniu żaluzji fasadowych na parterze oraz rolet na poddaszu. Na etapie rozkładania elektryki zakładaliśmy opcję radiową i zrezygnowaliśmy z opcji łączników. Mam wyprowadzone kable zasilające w do puszek podtynkowych w każdym pomieszczeniu. Mam kilka pytań:

1. SRW-01 będzie działał bez problemów z roletami i żaluzjami łącznie z regulacją kąta nachylenia lameli bez obecności łączników?
2. mam chyba dwie sytuacje w których będę musiał umieścić dwa moduły w jednej puszce podtynkowej. Jutro zmierzę dokładnie głębokość. Z tego co pamiętam odcinałem tył puszki i robiłem większy otwór w suporku. Jaka jest grubość tych modułów i czy dam rade je tam "upchać"?
3. jak z ewentualną potrzebą umieszczenia modułu w puszcze na zewnątrz?

Dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

1. Supla nie wspiera jeszcze fasadówek. Czekamy na aktualizację aplikacji na smartfon.
2. Ciężko będzie. Prędzej SRW-01m ale nie jest on jeszcze w sprzedaży. Skontaktuj się z Zamel. Może sprzedadzą Ci 2 szt. poza oficjalną sprzedażą.
3. SRW pracuje w zakresie temperatur od -10 do +55. Pozostaje też kwestia wilgotności.
stratus84
Posty: 35
Rejestracja: sob sty 18, 2020 7:01 pm

pzygmunt pisze: ndz lip 03, 2022 8:29 pm 1. Supla nie wspiera jeszcze fasadówek. Czekamy na aktualizację aplikacji na smartfon.
2. Ciężko będzie. Prędzej SRW-01m ale nie jest on jeszcze w sprzedaży. Skontaktuj się z Zamel. Może sprzedadzą Ci 2 szt. poza oficjalną sprzedażą.
3. SRW pracuje w zakresie temperatur od -10 do +55. Pozostaje też kwestia wilgotności.
Co do fasadówek znalazłem taki film na YT: https://www.youtube.com/watch?v=PEjARqtBP90
Czyli na obecną chwilę jest tylko opcja podniesienia i opuszczenia bez sterowania kontem lameli? Ale w przyszłości Supla będzie to wspierać?
Skontaktuję się ale wątpię żeby zrobili mi wyjątek. Jeśli są mniejsze to by załatwiło sprawę z umieszczaniem kilku punktów na zewnątrz. Ewentualnie muszę coś wymyślić i powiększyć otwór w suporku.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Obecnie działa to tylko tak prowizorycznie jak na filmiku. Tak, w przyszłości będzie to lepiej działać. Spróbuj porozmawiać z Mirkiem z Zamel lub Ernestem. Może 2 szt. Ci sprzedadzą.
stratus84
Posty: 35
Rejestracja: sob sty 18, 2020 7:01 pm

Prowizorycznie? Już wygląda to ciekawie, rusza lamelami i jest ok ale jak ma być jeszcze lepiej to trzymam kciuki za rozwój. Ok jak coś się do nich odezwę. Jesteśmy na etapie decyzji co do zakupu kilku żaluzji i rolet. Na obecną chwilę sa tylko puszki z zasilaniem przy oknach od strony pomieszczeń. Z racji braku łączników zastanawiam się nad ich dołożeniem, okablowanie by poszło elewacją bo jeszcze mogę to zrobić. Muszę skonsultować się z elektrykiem i jakbym miał tak zrobić to moduły wylądowałby właśnie w puszkach od łączników chyba, że coś źle rozumiem? Wątpliwości i niewiadome mam nadzieję rozwieje mi elektryk :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Moduły montujesz w puszkach pod łącznikami. Ważne aby puszki były głębokie.
stratus84
Posty: 35
Rejestracja: sob sty 18, 2020 7:01 pm

I taki właśnie mam plan 😉 Puszki kupię długie żeby zrobić sporo miejsca ma moduł. Niestety mam już pomalowany salon, kuchnię i resztę pomieszczeń, będzie trzeba delikatnie zrobić otwory a kable pójdą otworem na zewnątrz i dalej elewacją. Budowa to ciągły remont i przeróbki 😶 Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zawsze to może być okazja do zmiany kolorów pomieszczeń ;)
stratus84
Posty: 35
Rejestracja: sob sty 18, 2020 7:01 pm

pzygmunt pisze: czw lip 07, 2022 8:32 am Zawsze to może być okazja do zmiany kolorów pomieszczeń ;)
Ufff obyło się bez malowania, nowa otwornica, trochę precyzji i miejsce pod puszki gotowe :) Chciałem się doradzić co do rodzaju łącznika roletowego/żaluzjowego. Elektryk mówił, że tylko monostabilny ponieważ tylko ten typ będzie działał z ZAMEL SRW-01. Osprzęt jaki aktualnie montuję w domu to SIMON serii 54. Mile widziany link propozycji z SIMONA54, nie chodzi o ofertę kupna a przykład co polecacie. Dzięki ;)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

SRW-01 działa z bi i monostabilnymi. Monostabilny będzie wygodniejszy jeśli będziesz chciał wykorzystać wyzwalacze akcji i wielokliki.
Raczej każdy łącznik z oferty Simona będzie działał byle nie miał podświetlenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”