Jak podłączyć 2 czujniki ruchu

Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

YoMan pisze: śr maja 18, 2022 10:04 am
Duch__ pisze: śr maja 18, 2022 7:12 am Można zastosować czujniki ruchu alarmowe z wyjściami przekaźnikowymi.
trochę trudno bo zastosowałem hc-sr501 i bardzo łatwo się wkomponowały w obudowę sufitową wpuszczaną z jakiegoś najtańszego chinola za 20 zł. No chyba, że bym dołożył po prostu dwa przekaźniki ale to rozwiązanie zostawię sobie na koniec bo mnie zawsze bardzo irytuje to "cykanie"
No i dałeś ciała bo najtańsza czujka ruchu sufitowa do systemu alarmowego kosztuje około 40zł.
Przekaźniki w czujkach są bardzo ciche, a w wielu masz zamiast przekaźnika, wyjście typu OC czyli całkowicie bezgłośne.
Obrazek
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Duch__ pisze: śr maja 18, 2022 11:34 am
YoMan pisze: śr maja 18, 2022 10:04 am
Duch__ pisze: śr maja 18, 2022 7:12 am Można zastosować czujniki ruchu alarmowe z wyjściami przekaźnikowymi.
trochę trudno bo zastosowałem hc-sr501 i bardzo łatwo się wkomponowały w obudowę sufitową wpuszczaną z jakiegoś najtańszego chinola za 20 zł. No chyba, że bym dołożył po prostu dwa przekaźniki ale to rozwiązanie zostawię sobie na koniec bo mnie zawsze bardzo irytuje to "cykanie"
No i dałeś ciała bo najtańsza czujka ruchu sufitowa do systemu alarmowego kosztuje około 40zł.
Przekaźniki w czujkach są bardzo ciche, a w wielu masz zamiast przekaźnika, wyjście typu OC czyli całkowicie bezgłośne.
... no to coś ominąłem, bo nie znalazłem. Wszystkie czujki w tego typu obudowie widziałem tylko jako 230V do oświetlenia. Może faktycznie nie szukałem konkretnie alarmowych.
Czujnik-ruchu-sufitowy-do-LED-na-230V-wpuszczany.jpg
Czujnik-ruchu-sufitowy-do-LED-na-230V-wpuszczany.jpg (51.79 KiB) Przejrzano 330 razy
W razie porażki będę mógł zmienić. W sumie problem dotyczy 2 sztuk i 80 zł to nie "wielki" pieniądz.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

elmaya pisze: śr maja 18, 2022 11:25 am add 10kohm pulldown resistor at D7.
maybe I did something wrong but ... it doesn't work. I've put only pulldown resistor withour diodes or any other elements.
it works only when both sensors are high. If one of them is low then no motion is detected.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

YoMan pisze: śr maja 18, 2022 10:44 pm
elmaya pisze: śr maja 18, 2022 11:25 am add 10kohm pulldown resistor at D7.
maybe I did something wrong but ... it doesn't work. I've put only pulldown resistor withour diodes or any other elements.
it works only when both sensors are high. If one of them is low then no motion is detected.
you need the diodes for it to work. :lol: :lol:
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

elmaya pisze: czw maja 19, 2022 12:33 pm
YoMan pisze: śr maja 18, 2022 10:44 pm
elmaya pisze: śr maja 18, 2022 11:25 am add 10kohm pulldown resistor at D7.
maybe I did something wrong but ... it doesn't work. I've put only pulldown resistor withour diodes or any other elements.
it works only when both sensors are high. If one of them is low then no motion is detected.
you need the diodes for it to work. :lol: :lol:
missunderstanding .... ;) I was wondering that it shouldn't work but ... if You wrote so ... I'll try ;)
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Adamo28 pisze: wt maja 17, 2022 6:52 pm Można spróbować diodę o mniejszym spadku na krzemie np Schottky bat42 bat43 Daj znać czy coś z tego wyszło bo w sumie ciekawe
Problem rozwiązany.
Wemosowi wystarcza napięcie 2,4V na pin, żeby zarejestrować stan wysoki więc diody się sprawdziły, do tego (podpowiedziane przez @elmaya) pull down i dwa czujniki hulają. Prawdopodobnie większa ilość czujników też by zadziałała.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”